1x
00:00 / 00:00

چرا سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال پر ریسک است؟

رمزنگاری تنظیم نشده است

بسیاری از دارایی های دیجیتال و سایر دارایی های دیجیتال معمولاً به عنوان محصولات مالی در نظر گرفته نمی شوند. به همین دلیل، پلتفرم هایی که در آن کریپتو می خرید و می فروشید ممکن است توسط ASIC تنظیم نشوند. این بدان معناست که در صورت خرابی یا هک شدن پلتفرم ممکن است از شما محافظت نشود.

هنگامی که یک ارز دیجیتال شکست می‌خورد، سرمایه‌گذاران به احتمال زیاد تمام پولی را که وارد می‌کنند از دست خواهند داد. در بیشتر کشورها، ارزهای دیجیتال به عنوان ارز قانونی شناخته نمی‌شوند. شما فقط تا حدی محافظت می‌شوید که با قوانین موجود مطابقت داشته باشند.

ریسک های سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال - آکادمی بیتریوم

ارزش تا حد زیادی به افکار عمومی بستگی دارد

سرمایه گذاری در دارایی های رمزنگاری شده بسیار سفته بازی است. ارزش بازار می تواند در بازه های زمانی کوتاه بسیار نوسان داشته باشد و تحت تأثیر مواردی مانند هیاهوی رسانه ای و نظر سرمایه گذاران قرار می گیرد.

قیمت ارز دیجیتال ممکن است به موارد زیر بستگی داشته باشد:

محبوبیت آن در یک زمان معین (تأثیر عواملی مانند تعداد افرادی که از آن استفاده می کنند)
تجارت یا استفاده از آن چقدر آسان است
ارزش درک شده ارز
فناوری بلاک چین زیربنایی آن
ممکن است پول شما دزدیده شود
توجه داشته باشید که یک هکر به طور بالقوه می تواند محتویات کیف پول دیجیتال شما را بدزدد.

کیف پول دیجیتال شما دارای یک کلید عمومی و یک کلید خصوصی (مانند رمز عبور یا پین) است. با این حال، سیستم‌های دارایی رمزنگاری شده به کاربران این امکان را می‌دهند که نسبتاً ناشناس بمانند و بانک داده مرکزی وجود ندارد. اگر یک هکر دارایی رمزنگاری شما را بدزدد، امید کمی برای بازگرداندن آن ندارید.

استفاده از کیف پولی که به صورت آفلاین نگهداری می شود، به نام «کیف پول سخت افزاری» یا «ذخیره سرد»، ممکن است محافظت بیشتری ایجاد کند.

از نظر فنی پیچیده است
دارایی های رمزنگاری می تواند از نظر فنی پیچیده و درک آن دشوار باشد.

برخلاف محصولات مالی سنتی، معمولاً هیچ بیانیه افشای محصول یا دفترچه ای وجود ندارد که به زبان انگلیسی ساده و در یک مکان نحوه عملکرد دارایی رمزنگاری شده را توضیح دهد.

ممکن است کد دارایی رمزنگاری شده همیشه برای مرور کاربران در دسترس نباشد. در مواردی که در دسترس است، ممکن است به زبان‌های محاسباتی غیرمعمول یا مبهم نوشته شود.

فرآیندهای تعامل مستقیم با شبکه‌های دارایی رمزنگاری‌شده نیز برای بسیاری از افراد ناآشنا است. آنها ممکن است به نرم افزار با هدف خاص و درک نحوه کارمزد تراکنش نیاز داشته باشند. کاربران ناآشنا این خطر را دارند:

ارسال تراکنش به آدرس نادرست
پرداخت بیش از حد کارمزد تراکنش به نام «گاز» (گاهی اوقات هزاران دلار)
عدم پرداخت کافی برای کارمزد تراکنش (و بنابراین از دست دادن کارمزد و معامله)

کلاهبرداری های رمزنگاری در حال افزایش است
دو نوع اصلی از کلاهبرداری های رمزنگاری وجود دارد.

فرصت های جعلی برای خرید ارز دیجیتال

استفاده از رمزنگاری خود برای سرمایه گذاری یا پرداخت برای چیزی
کلاهبرداران سعی می کنند مردم را فریب دهند تا در فرصت های جعلی برای خرید ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنند. مراقب این تاکتیک ها باشید:

وعده های دروغین بازدهی بسیار بالا
تایید جعلی از سوی افراد مشهور یا سازمان های دولتی
افرادی که از طریق رسانه های اجتماعی یا پیامک با شما تماس می گیرند
استفاده از برنامه های دوستیابی برای ایجاد ارتباط عاشقانه و جلب اعتماد
حساب های بانکی متعدد یا دائماً در حال تغییر که برای نقل و انتقالات استفاده می شود

خطرات قانونی برای سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال چیست؟ آکادمی بیتریوم

خطرات قانونی برای سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال چیست؟

همراه با افزایش علاقه به ارزهای دیجیتال، نیاز فزاینده ای به شفافیت در مورد پیامدهای قانونی این ارزهای جدید و فناوری هایی که آنها را هدایت می کنند وجود دارد. سازمان‌های نظارتی، مقامات مالیاتی و بانک‌های مرکزی در سرتاسر جهان، همگی برای درک ماهیت و معنای ارزهای دیجیتال تلاش می‌کنند. در همین حال، سرمایه‌گذاران فردی می‌توانند با سرمایه‌گذاری در آنها پول زیادی به دست آورند، اما هنگام خرید و فروش ارزهای دیجیتال، ریسک‌های قانونی خاصی را نیز متحمل می‌شوند.

بسیاری از تیرگی جایگاه قانونی ارز دیجیتال به دلیل جدید بودن آن نسبت به ارزهای سنتی تر و سیستم های پرداخت است.

مقررات ارزهای دیجیتال در وضعیت نابسامان باقی مانده است.
سرمایه گذار عاقل ارز دیجیتال باید در نظر داشته باشد که دارایی های خود را به عنوان دارایی های خارجی گزارش کند، اگرچه الزامات هنوز مشخص نیست.
یک واقعیت قطعی است: سود در تجارت ارزهای دیجیتال به عنوان سود سرمایه در ایالات متحده مشمول مالیات است.
فقدان یک مرجع متمرکز می تواند یک خطر قانونی و مالی برای صاحبان ارزهای دیجیتال باشد.
ممکن است به زودی از صاحبان کیف پول‌های ارزهای دیجیتال خواسته شود که فرم 114 FinCEN را ارسال کنند، گزارشی که از مالیات‌دهندگان آمریکایی که دارایی قابل توجهی در حساب‌های بانکی خارجی دارند، لازم است.
ارزهای دیجیتال و مالیات
یکی از مهم‌ترین ملاحظات قانونی برای سرمایه‌گذار ارزهای دیجیتال به نحوه نگاه مقامات مالیاتی دولت به دارایی‌های ارز دیجیتال مربوط می‌شود. در واقع، دیدگاه‌های آن‌ها در حال تغییر است و سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال باید آخرین اظهارات خود را زیر نظر داشته باشند.

سود سرمایه و ارز دیجیتال

در ایالات متحده، IRS ارزهای رمزپایه را به جای ارز، دارایی تعریف کرده است. این بدان معناست که سرمایه‌گذاران فردی مشمول قوانین مالیات بر عایدی سرمایه هستند، وقتی صحبت از گزارش سود و هزینه‌های ارزهای دیجیتال در اظهارنامه‌های مالیاتی سالانه‌شان می‌شود، صرف‌نظر از اینکه از کجا سکه‌های دیجیتال خریداری کرده‌اند.

توجه داشته باشید که موارد فوق برای سرمایه گذارانی که ارزهای رمزنگاری شده خرید و فروش می کنند صادق است. اگر کارمند هستید و ارز دیجیتال به عنوان حقوق دریافت می کنید، به عنوان درآمد مشمول مالیات است. این مبلغ بر اساس ارزش دلار آمریکا ارز دیجیتال در زمان پرداخت آن است.

 

664
امتیاز دهید
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

664
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner

پادکست مرتبط

فهرست