1x
00:00 / 00:00

طرز فکر مناسب برای معامله ارزهای دیجیتال چیست؟

طرز فکر مناسب برای معامله ارزهای دیجیتال، ذهنی آرام است و نسبت به بازارهای کریپتو واکنشی نشان نمی دهد. شما به همان اندازه که برای شکست‌ها از نظر ذهنی ثابت می‌مانید برای بردها نیز ثابت می‌مانید. شما معامله انتقامی انجام نمی دهید و قبل از ورود به بازار، هر معامله ارز دیجیتال بالقوه را ارزیابی می کنید.

شما نتایج خود را شخصی نمی گیرید. شما مسئولیت کامل هر معامله ارز دیجیتال را بر عهده می گیرید و هر معامله را پس از بسته شدن ارزیابی می کنید.

چرا ذهن در تجارت ارزهای دیجیتال مهم است؟

حقیقت سخت این است که تا زمانی که ذهنیت یک معامله گر را ایجاد نکرده باشید، نمی توانید در تجارت ارز دیجیتال موفق شوید.

مهم نیست که چقدر به برنامه معاملاتی و استراتژی‌های رمزنگاری خود اطمینان دارید، هر بار که با ریسک مواجه می‌شوید، هر بار که معامله‌ای روی ارزهای دیجیتال انجام می‌دهید، پاسخ لیمبیک به شما پاسخ خواهد داد.

می‌توانید سال‌ها مبارزه کنید و به دنبال استراتژی‌های بهتر برای تجارت ارزهای دیجیتال باشید. شما می توانید مدیریت ریسک خود را تعریف کنید و نسبت ریسک به پاداش (RTR) بالایی داشته باشید. اما بدون مدیریت ذهن، یک رابطه رونق و رکود با معاملات ارزهای دیجیتال خود خواهید داشت.

معامله گران موفق ارزهای دیجیتال چگونه فکر می کنند؟

معامله گران ارزهای دیجیتال برنده موفق متفاوت از معامله گران مبتدی کریپتو فکر می کنند.

آنها معتقدند که –

 1. آنها می توانند از بازارهای کریپتو جدا بمانند
 2. بازارهای ارزهای دیجیتال هیچ احساسی ندارند
 3. معامله گران خرده فروشی کمتر با تجربه به صورت احساسی معامله می کنند
 4. استراتژی های بهتر باعث نمی شود که آنها بیشتر برنده شوند
 5. معاملات برنده لزوما معاملات بهتری نیستند
 6. بهتر بودن در تحلیل بازار، برد بیشتری ایجاد نمی کند
 7. پاسخ روانی آنها به بازار رمزنگاری پاسخ موفقیت است

توسعه این طرز فکر نیازمند زمان و تلاش است. شما نمی توانید آن را به سرعت انجام دهید، و زمانی که همه چیز گلابی شکل می شود، هیچ فایده ای ندارد که خودتان را سرکوب کنید.

توسعه ذهنیت یک معامله گر مانند عضله سازی است. برای تقویت و شکل دادن به ذهن نیاز به تلاش روزانه است. به هر حال، شما در حال تلاش برای خنثی کردن پاسخ طبیعی فیزیولوژی خود هستید. پاسخ آمیگدال بسیار سریع است، بنابراین، در ابتدا ممکن است به کار بردن پروتکل های شما سخت باشد.

مدیتیشن می تواند هنگام معامله ارز دیجیتال کمک کند زیرا واکنش های مغز را کند می کند و به شما امکان می دهد تغییرات در احساسات را قبل از خارج شدن از کنترل شناسایی کنید.

معامله گران برتر ارزهای دیجیتال به طور منظم مدیتیشن می کنند. مدیتیشن “وو وو” نیست. تنها کاری که باید انجام دهید این است که ساکت باشید، بدون حواس پرتی. اجازه دهید افکار بدون دلبستگی به آنها از ذهن شما عبور کنند. قبل از باز کردن پلت فرم معاملاتی، پنج دقیقه را با چشمان بسته بگذرانید.

اگر لحظه ای احساسی دارید، به عقب برگردید و چشمان خود را ببندید و عمیق نفس بکشید. وقتی چشمانمان را می بندیم، امواج مغزی به طور طبیعی کند می شوند. و تنفس عمیق به تثبیت پاسخ فیزیولوژیکی کمک می کند.

چگونه می توان طرز فکر معامله گر را برای معامله ارزهای دیجیتال توسعه داد؟

آیا آماده هستید که به کار مورد نیاز برای ایجاد یک ذهنیت درخشان برای تجارت ارزهای دیجیتال متعهد شوید؟ اگر چنین است، ادامه مطلب را بخوانید.

 1. یک روال معاملاتی داشته باشید – همه اینها زمانی که دوست دارید به پلتفرم معاملاتی شما بالا می رود. اما، داشتن یک الگوی روزانه چیزی است که معامله گر کریپتو برنده را از معامله گر بازنده جدا می کند. روال خود را با زمان آرام شروع کنید. تمام حواس پرتی را حذف کنید – تلفن همراه را در اتاق دیگری بگذارید و هشدارهای رسانه های اجتماعی را خاموش کنید.
 2. به آموزش تجارت کریپتو خود متعهد شوید – زمانی را صرف یادگیری کنید. در یک دوره آموزشی شرکت کنید، کتاب بخوانید و مطالعه کنید که معامله گران ارزهای دیجیتال موفق چه می کنند
 3. ضررهای خود را کنترل کنید – هرگز بیش از 1% ریسک نکنید و همیشه یک توقف ضرر داشته باشید
 4. یک ژورنال معاملاتی روزانه داشته باشید – ممکن است تعجب کنید که نوشتن در مورد سفر تجاری خود چقدر موثر است. هر معامله را مستند کنید – چرا آن را انجام دادید و چه اتفاقی افتاد؟ احساسات ناامید شده خود را در این مجله رها کنید. سپس هفته ای یک بار آن را بخوانید و عادات خوب و بد خود را مشاهده کنید. سپس این یادگیری را به هفته معاملاتی بعدی ببرید
 5. از نتیجه جدا شوید – تجارت کریپتو شما برنده یا بازنده خواهد شد. هنگامی که معامله را انجام دادید، کنترلی ندارید. مراقب تجارت خود نباشید، زیرا این امر باعث تحریک آمیگدال می شود و ممکن است باعث شود شما به صورت تکانشی عمل کنید
651
امتیاز دهید
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

651
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner

پادکست مرتبط

فهرست