1x
00:00 / 00:00

مالیات چیست؟

مالیات ها کمک های اجباری هستند که توسط یک نهاد دولتی – اعم از محلی، منطقه ای یا ملی، از افراد یا شرکت ها اخذ می شود. درآمدهای مالیاتی فعالیت های دولتی، از جمله کارهای عمومی و خدمات مانند جاده ها و مدارس، یا برنامه هایی مانند تامین اجتماعی و مدیکر را تامین مالی می کند.

در علم اقتصاد، مالیات بر عهده هر کسی است که بار مالیات را می پردازد، خواه این نهادی که مالیات می گیرد، مانند یک تجارت، یا مصرف کنندگان نهایی کالاهای کسب و کار. از منظر حسابداری، مالیات های مختلفی از جمله مالیات بر حقوق و دستمزد، مالیات بر درآمد فدرال و ایالتی و مالیات فروش وجود دارد.

مالیات ها کمک های اجباری هستند که توسط دولت ها جمع آوری می شود.
خدمات درآمد داخلی (IRS) مالیات بر درآمد فدرال را در ایالات متحده جمع آوری می کند.
اشکال مختلفی از مالیات وجود دارد و اکثر آنها به عنوان درصدی از مبادله پولی اعمال می شوند (به عنوان مثال، زمانی که درآمد به دست می آید یا معامله فروش کامل می شود).
سایر اشکال مالیات، مانند مالیات بر دارایی، بر اساس ارزش ارزیابی شده دارایی نگهداری شده اعمال می شود.
درک آنچه باعث ایجاد وضعیت مالیاتی می شود می تواند مالیات دهندگان را قادر سازد تا امور مالی خود را برای به حداقل رساندن تأثیر مالیات مدیریت کنند.

درک مالیات

برای کمک به تأمین مالی کارها و خدمات عمومی – و برای ایجاد و حفظ زیرساخت های مورد استفاده در یک کشور – یک دولت معمولاً از ساکنان افراد و شرکت های بزرگ مالیات می گیرد. مالیات جمع آوری شده برای بهبود اقتصاد و همه کسانی که در آن زندگی می کنند استفاده می شود.

در ایالات متحده و بسیاری از کشورهای دیگر جهان، مالیات بر درآمد به نوعی از پول دریافتی توسط مالیات دهندگان اعمال می شود. این پول می تواند درآمد حاصل از حقوق، عایدی سرمایه ناشی از افزایش سرمایه گذاری، سود سهام یا بهره دریافتی به عنوان درآمد اضافی، پرداخت های انجام شده برای کالاها و خدمات و غیره باشد.

درآمدهای مالیاتی برای خدمات عمومی و عملکرد دولت و همچنین برای تامین اجتماعی و مدیکر استفاده می شود.

با پیر شدن نسل بزرگ بچه‌های بومور، سوشال سکیوریتی و مدیکر ادعا می‌کنند که نسبت‌های بالایی از کل هزینه‌های مالیاتی فدرال را به خود اختصاص داده‌اند.

در طول تاریخ ایالات متحده، سیاست مالیاتی منبع ثابت بحث های سیاسی بوده است.

مالیات مستلزم آن است که درصدی از درآمد یا پول مالیات دهندگان گرفته شود و به دولت حواله شود. پرداخت مالیات با نرخ های وضع شده توسط دولت اجباری است و فرار مالیاتی -عدم پرداخت عمدی کل بدهی های مالیاتی خود- توسط قانون مجازات می شود. (از طرف دیگر، اجتناب از مالیات – اقداماتی که برای کاهش بدهی مالیاتی شما و به حداکثر رساندن درآمد پس از مالیات انجام می شود – کاملاً قانونی است.)

اکثر دولت ها از یک آژانس یا اداره برای جمع آوری مالیات استفاده می کنند. در ایالات متحده، این عملکرد به صورت فدرال توسط سرویس درآمد داخلی (IRS) انجام می شود.

1,668
امتیاز دهید
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

1,668
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner

پادکست مرتبط

فهرست