1x
00:00 / 00:00

3 گام برای یافتن ثبات در ترید

هنگامی که تریدرا یا trade شروع می کنید، اولین چیزی که باید به دنبال آن باشید ثبات است. عملکرد معاملاتی ثابت شما را قادر می سازد بازدهی پایدار کسب کنید. هیچ کس نمی خواهد روز به روز پول از دست بدهد! اما تریدبازارها با مدیریت ریسک و استراتژی مناسب آنقدرها هم که به نظر می رسد آسان نیست. فقط یک اشتباه احساسی ساده می‌تواند هفته‌ها تلاش کند – بازدهی پایدار در کوتاه‌مدت ناپدید می‌شود. بنابراین یک روال معاملاتی و عملکرد پایدار ضروری است – اغلب توسط معامله گران باتجربه موعظه می شود.

 آیا فرآیند استانداردی برای دستیابی به ثبات در ترید ما وجود دارد؟

استراتژی های معاملاتی بر اساس ترجیحات افراد متفاوت است، بنابراین ثبات در معاملات نیز متفاوت است. برخی با قوانین بازی می کنند، برخی قوانین خود را ایجاد می کنند. معاملات یا سیستم های معاملاتی که در نتیجه یک تصمیم تکانشی یا احساسی ایجاد می شوند، بیشتر از اینکه مفید باشند، ضرر دارند. به همین دلیل است که پیشنهاد می‌شود که معامله‌گران با درک مزایا و معایب آن، استراتژی را انتخاب کنند که برای آنها مناسب‌تر باشد. هنگامی که یک استراتژی معاملاتی صحیح دارید، سه مرحله ساده می تواند به شما کمک کند تا به ثبات برسید.

مرحله اول: یکپارچگی را در طرز فکر و رویکرد خود بگنجانید

 خیلی ساده است در رویکرد خود ثابت قدم باشید. تغییر استراتژی ها و روال بدون هیچ دلیل مناسبی شما را سرگردان می کند. بنابراین، یک استراتژی و روال واحد را انتخاب کنید (که احتمال خوبی دارد و R: R) سپس به آن متعهد شوید. پیروی مداوم از یک رویکرد سیستماتیک به شما کمک می کند تا این عادت را شبیه به ورزش کردن هر روزه ایجاد کنید. تمایل دارد بخشی از شما شود. ثبات در مدیریت ریسک و ثبات در ردیابی معاملات شما را قادر می سازد تا آنچه را که برای شما در طولانی مدت مفید است تجزیه و تحلیل کنید.

مرحله دوم: محدودیت شاخص ها را بشناسید.

اندیکاتورها بد فهمیده ترین ابزارها در تحلیل تکنیکال هستند. شما شاخصی را مشاهده می کنید که قیمت را به خوبی ردیابی می کند و پیش بینی می کنید که کار کند. بنابراین شما شروع به استفاده از آن بدون درک نحوه عملکرد آن می کنید. وقتی بازار تکامل می یابد، شاخص انتخابی ممکن است مطابق انتظار شما عمل نکند. پس در چنین مواقعی چه می کنید؟ به احتمال زیاد به دنبال سایر شاخص ها یا سیستم های معاملاتی هستید – چرخه را دوباره تکرار کنید. در عوض محدودیت‌های شاخص‌هایی را که انتخاب می‌کنید بدانید، سعی کنید قبل از اجرای آن‌ها در بازار زنده، محاسبات ریاضی آن را درک کنید. یا مهارت های خود را در خواندن نمودار توسعه دهید! خواندن نمودارها با عملکرد خالص قیمت بدون شک به شما برتری در بازار می دهد.

مرحله سوم: تمرین یک مرد را کامل می کند

بسیاری از معامله گران تمایل دارند که ضرورت یادگیری آموزنده را دست کم بگیرند. بنابراین، ضررهای اولیه به اعتماد به نفس آنها آسیب می رساند و آنها را به این باور می رساند که تریدفنجان چای آنها نیست. با این حال، این دور از واقعیت است. تریدنیازمند تمرین و یادگیری است. یک دوره کوتاه مدت در تریداز مربیان حرفه ای، تحقیقات و دانش شدید در مورد استراتژی های مدیریت ریسک مانند پوشش ریسک و ادغام به معامله گر کمک می کند تا زیان را به حداقل برساند. با تمرین منظم نمودار خوانی و دانش مناسب می تواند معامله گر را در مسیر درست نگه دارد.

ترید آنقدرها هم سخت نیست، بسیار ساده است، اما برای موفقیت به تعهد مناسب نیاز دارد. اگر درست انجام شود می تواند شما را از نظر مالی مستقل کند. علاوه بر غلبه بر موانع روانی طمع و ترس، حفظ اعتماد به نفس علیرغم فراز و نشیب ها مهم است. سپردن همه چیز به شانس و وحشت از ضررهای مداوم، نشانه های یک معامله گر خوب نیست. در نتیجه، ذهنیت، تمرین، تجربه و دانش منجر به ثبات در معاملات خواهد شد

1,700
امتیاز دهید
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

1,700
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner

پادکست مرتبط

فهرست