1x
00:00 / 00:00

ترید رمز ارزها مسلماً یکی از دشوارترین مسیرهای شغلی است که می توان انتخاب کرد. به هر حال، این شامل کار در شرایطی است که پر از عدم قطعیت است.

این بدان معنی است که معامله گران برای موفقیت به احتمالات متکی هستند که می تواند منجر به نتایج غیرمنتظره شود.

ممکن است یک روز در پیپ شنا کنید و روز دیگر در زباله دانی باشید!

به دلیل ماهیت ترید و تأثیرات آن بر روان، قوی بودن ذهنی و داشتن اعتماد به نفس بسیار مهم است.

در ابتدایی ترین مفهوم، من معتقدم اعتماد به نفس توانایی تمرکز فعال بر عملکرد بهتر (نه موفقیت!) و دوری از الگوهای فکری منفی مانند اضطراب و ترس است.

توجه داشته باشید که من روی کلمه “عملکرد” ​​تاکید کردم، زیرا تمرکز بر موفقیت می تواند یک معامله گر را بیش از حد متعصب یا خودسر کند و احتمالاً منجر به تصمیمات تجاری بد شود.

اما با توجه به اینکه بازار دائما در حال تغییر است و تعداد معاملات زیانده ای که به احتمال زیاد متحمل خواهید شد، چگونه می توانید اعتماد به نفس خود را حفظ کنید؟

روی فرآیند تمرکز کنید.

فرآیند رمز ارزها تقریباً هر معامله‌گری که من می‌شناسم، ترید را به عنوان یک حرفه برای تهیه مقداری خمیر انتخاب کرده است. اما همانطور که در یکی از پست‌های وبلاگ قبلی‌ام گفته‌ام، تمرکز بیش از حد بر بازده سرمایه‌گذاری شما در واقع می‌تواند برای حساب شما مضر باشد.

به یاد داشته باشید که بازار غیرقابل پیش بینی است. واقعاً هیچ راه مطمئنی برای شما وجود ندارد که دقیقاً بدانید که آیا معامله شما برنده است یا نه. به جای تمرکز بر صورت سود/زیان خود، چرا این همه انرژی را صرف اطمینان از پایبندی به برنامه معاملاتی خود نکنید؟

شما نباید در مورد نتیجه ترید خود وسواس داشته باشید، بلکه به تمام مواردی که از قوانین خود پیروی می کنید فکر کنید. هر بار که از قوانین خود پیروی می کنید، خود یک داستان موفقیت است.

بنابراین هر بار که در انتظار بسته شدن شمع قبل از کشیدن ماشه یا بستن معامله قبل از تعطیلات آخر هفته، خود انضباط را انجام می دهید، به پشت خود ضربه بزنید.

ممکن است در حال حاضر نتایج را نبینید، اما در بلندمدت، نظم و انضباط شما به اجتناب مداوم از اشتباهات تبدیل می شود که به نوبه خود به اعتماد و ترید سودآور تبدیل می شود.

تمرین، تمرین، و تمرین بیشتر!

آیا می‌دانید چرا مانی پاکوایو، قهرمان بوکس مشهور جهان، هفته‌ها و هفته‌ها را برای مبارزه‌ای که حداکثر می‌تواند 36 دقیقه طول بکشد، تمرین کند؟ به این دلیل است که از طریق آماده سازی، از طریق تسلط، حس اعتماد به نفس را در او ایجاد می کند.

مانی دقیقا نمی داند که برنامه بازی حریفش این است که او را ناک اوت کند. با این حال، از طریق تمرین عمدی، او مهارت های اساسی بوکس، نحوه حرکت بدنش و برنامه بازی خود را برای آماده شدن برای هر مشتی که ممکن است به سر راهش بیاید، تسلط دارد.

به عنوان یک معامله گر، هرگز نمی دانید که چه چیزی بر احساسات تأثیر می گذارد و بازارها چگونه واکنش نشان خواهند داد. این به این معنی است که کلید اعتماد به نفس و موفقیت این است که هر روز خود را آماده کنید تا زمانی که بدانید می توانید با هر سناریویی که بازار می تواند به سمت شما بیاورد، مقابله کنید.

به جنبه روشن تر چیزها نگاه کنید.

این سوال را از خود بپرسید: «از بین همه افراد مطمئنی که تا به حال در زندگی خود ملاقات کرده‌اید، چند نفر از آنها دیدگاه یا نگرش منفی داشته‌اند؟» من شرط می بندم که پاسخ درصد بسیار کمی است یا شاید هم هیچ.

افراد موفق و با اعتماد به نفس تمایل به داشتن نگرش مثبت یا خوش بینانه دارند، زیرا وقتی روی مثبت تمرکز می کنید، تمایل به نتایج مثبت دارید.

بنابراین، به جای اینکه احساس بدی داشته باشید، در گوشه ای عبوس باشید و وقتی که در میانه یک تعطیلی بزرگ هستید، تمام بستنی های یخچال را بخورید، مثبت باشید و به این فکر کنید که چگونه توانستید برنامه تجاری خود را به درستی دنبال کنید.

همچنین به خود یادآوری کنید که اگر یک برنامه تجاری و استراتژی مدیریت ریسک به خوبی آزمایش شده داشته باشید، قانون میانگین ها در نهایت به نفع شما عمل خواهد کرد و شما در صدر قرار خواهید گرفت.

یکی از راه‌های تمرین این است که فعالانه روی کارهایی که در هر معامله درست انجام داده‌اید، تمرکز کنید، به خصوص اگر معامله علیه شما باشد.

«داده‌های اقتصادی اخیر و آتی را مرور کردید؟» !
“نمودارها را تجزیه و تحلیل کردید؟” !
“ریسک من محدود شده است؟” !
با اطمینان از اینکه تمام آنچه را که می توانید آماده کرده اید و بر روی آن تمرکز کرده اید، در حال درونی سازی این موضوع هستید که هر چقدر هم که آماده باشید، معاملات از دست می دهند. این ترس شما را از از دست دادن معاملات کاهش می دهد، که به شما اعتماد به نفس بیشتری برای انجام تنظیمات تجاری معتبر و تصمیم گیری های خوب می دهد.

مانند توسعه مهارت های معاملاتی خود، گفتن با اطمینان آسان تر از انجام آن است و بدون کار سخت انجام نمی شود.

با این حال، من معتقدم که برای تبدیل شدن به یک معامله گر موفق، باید در نمودارها کمی تسلط داشت. به هر حال، شما نمی‌خواهید سربازی باشید که زیر سپر شما خمیده به نبرد می‌رود، درست است؟

 

647
امتیاز دهید
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

647
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner

پادکست مرتبط

فهرست