1x
00:00 / 00:00

تحقیقات روانشناسی نشان می‌دهد که ترید ارزهای دیجیتال ممکن است برای افرادی که از قمار لذت می‌برند جذاب باشد و ممکن است گروه جمعیتی مشابه یا افرادی با شخصیت یا خلق و خوی مشابه را جذب کند.

ترید ارزهای دیجتال یک فعالیت به سرعت در حال رشد است که احتمالاً طی چند سال آینده مورد پذیرش جریان اصلی افزایشی قرار خواهد گرفت. ما معتقدیم که این موضوع در تحقیقات اعتیاد رفتاری مهم است زیرا فکر می‌کنیم که جامعه عمومی باید از خطرات یا آسیب‌هایی که ممکن است با این فعالیت همراه باشد آگاه باشند.

این به‌ویژه زمانی است که فعالیت رسانه‌ای ممکن است عمدتاً بر روی اقلیت کوچکی از سرمایه‌گذاران متمرکز شود که عمدتاً به دلیل عوامل تاریخی یا نگهداری سکه‌ها قبل از شروع دوره‌های افزایشی دوره‌ای، به دستاوردهای مالی دست یافته‌اند.

به عنوان یک روانشناس بالینی مطالعه این بازار و رفتارهای مرتبط با آن به دو دلیل بسیار جالب است. اولی به این دلیل است که عناصر خطرات ذاتی در قمار و همچنین استفاده بیش از حد از رسانه های اجتماعی را گرد هم می آورد.

در نتیجه، تخمین زده می‌شود که اکثر معامله‌گران سکه و روز بازدهی بالاتر از بازار ندارند و بسیاری ضرر می‌کنند (Melker, 2019). تعداد کمی از معامله‌گران روزانه سهام برای مدت طولانی در بازار دوام می‌آورند و تخمین زده می‌شود که تنها 7 درصد آن پنج سال در این تجارت دوام بیاورند.

تحقیقات واقعی در روان‌شناسی نشان می‌دهد که ترید ارزهای دیجتال ممکن است برای افرادی که از قمار لذت می‌برند جذاب باشد و ممکن است گروه‌های جمعیتی مشابه یا افراد با شخصیت یا خلق و خوی مشابه را جذب کند (کیم و همکاران، 2020). اینها شامل تکانشگری بیشتر و تازگی طلبی است.

ما برخی از مهم‌ترین اصول روان‌شناختی را که به اعتقاد ما برای درک عناصر بالقوه اعتیادآور این رفتار جدید مرکزی هستند، تشریح می‌کنیم و برخی از عوامل محافظتی بالقوه را که می‌توانند در برابر عوامل خطر اولیه کاهش دهند، بحث خواهیم کرد.

 

1,708
امتیاز دهید
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

1,708
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner

پادکست مرتبط

فهرست