نظریه اقتصاددان پیتر شیف درباره همه بانک ها

نظریه اقتصاددان پیتر شیف درباره همه بانک ها

پیتر شیف، اقتصاددان هشدار داد که همه بانک‌ها با شکست مواجه خواهند شد، مردم با وقوع بحران بانکی متحمل زیان‌های هنگفت خواهند شد.

پیتر شیف، اقتصاددان هشدار داده است که همه بانک ها شکست خواهند خورد و هرکسی که حساب بانکی داشته باشد، در نهایت پول خود را از دست خواهد داد. شیف تاکید کرد: “مهم نیست چه اتفاقی بیفتد، مردم با آشکار شدن این بحران بانکی مبلغ زیادی را از دست خواهند داد.”

هشدار پیتر شیف درباره ورشکستگی همه بانک ها

پیتر شیف، اقتصاددان، نگرانی های خود را در مورد وضعیت اقتصاد ایالات متحده و بحران بانکی قریب الوقوع در نمایشگاه دیوید لین که هفته گذشته منتشر شد، تکرار کرد.

کل بخش بانکی کاملاً ورشکسته است، به لطف کارهایی که در یک دهه گذشته انجام داده‌ایم و این بانک‌ها را با این همه بدهی بلندمدت و کم بازده پر کرده‌ایم. و ما همه این بیمه سپرده‌ها را داشتیم، بنابراین هیچ کس واقعاً به این موضوع اهمیت نمی‌داد که بانک‌ها با پول‌هایشان چه می‌کنند، زیرا همه آن‌ها توسط دولت بیمه شده بود.

با این حال، وی تاکید کرد که سقوط بانک‌های بزرگ در اوایل سال جاری باعث شده مردم متوجه شوند که ممکن است در صورت شکست، دولت تمام سپرده‌های بانکی را به‌طور کامل پوشش ندهد، به‌ویژه اگر این مبلغ از سقف بیمه FDIC بیشتر شود. پیامی که می فرستد این است که اگر مشتری یک بانک کوچک، یک بانک منطقه ای، یا یک بانک محلی هستید، و یک حساب بزرگ دارید، بهتر است پول خود را خارج کنید. دلیلی برای ترک آن وجود ندارد. آنها نمی توانند برای رقابت با بازار پول به شما سود کافی بپردازند و اگر بانک شکست بخورد چه می شود؟

بنابراین، در این بانک‌ها جریان بزرگی وجود دارد. همه آنها شکست خواهند خورد.

وی اضافه کرد که اگر دولت بخواهد همه این بانک‌ها را نجات دهد، «تنها راهی که می‌تواند این کار را انجام دهد، از بین بردن ارزش سپرده‌ها به دلیل تورم شدید است». وی تاکید کرد: پول برای نجات بانک ها باید توسط فدرال رزرو ایجاد شود. این تنها راهی است که آنها به آن دست خواهند یافت.»

شیف در ادامه هشدار داد:

“مهم نیست که بانک شما ورشکست شود، اگر حساب بانکی داشته باشید پول خود را از دست خواهید داد”.

این اقتصاددان توضیح داد که «یا بانک شکست می‌خورد زیرا دولت آن را وثیقه نمی‌دهد و شما سپرده‌های خود را از دست می‌دهید یا دولت بانک شما را نجات می‌دهد و سپرده‌های شما ارزش خود را از دست می‌دهد زیرا تورم قدرت خرید را از بین می‌برد. بنابراین، مهم نیست که چه اتفاقی بیفتد، مردم با آشکار شدن این بحران بانکی مبلغ بسیار زیادی را از دست خواهند داد.»

علاوه بر این، شیف اخیراً گفت که فدرال رزرو در مبارزه با تورم شکست خورده است، اما بازارها هنوز متوجه این موضوع نشده اند. او اظهار داشت که فدرال رزرو سیستم بانکی را نابود کرده است و جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، “به وضوح نگران” یک بحران مالی است. او همچنین درباره بحران دلار آمریکا و خارج شدن از کنترل بدهی ملی هشدار داد.

ماه گذشته، نویسنده پدر پولدار پدر فقیر، رابرت کیوساکی، به طور مشابه هشدار داد که بانک های بیشتری در شرف ورشکستگی هستند و اشاره کرد که بانک های منطقه ای در حال نابودی هستند. در ماه مه، فدرال رزرو فاش کرد که 722 بانک بیش از 50 درصد از سرمایه خود را از دست داده اند.

آیا با نظریه پیتر شیف، اقتصاددان معروف موافق هستید؟ نظرات خود را در بخش زیر با آکادمی بیتریوم درمیان بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقالات مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00