رمزارز به عنوان روش پرداخت برای کارگران از راه دور در Latam غالب است

رمزارز به عنوان روش پرداخت برای کارگران از راه دور در Latam غالب است

یک خبر جالب در رابطه با انتقال حقوق کارگران با ارزهای دیجیتال. در این خبر همراه ما باشید تا در رابطه با روش پرداخت حقوق کارگران آشنا شویم.

بر اساس آخرین گزارش آزمایشگاه Deel برای استخدام جهانی، اکثر کارگران از راه دور در لاتام ترجیح می دهند از طریق کریپتو حقوق دریافت کنند. گفته می شود دلایل پشت این یافته متنوع است، اما شامل بی ثباتی برخی از ارزهای فیات محلی و تأثیر سطوح بالای تورم در منطقه می شود.

کارگران از راه دور ترجیح می دهند با کریپتو در Latam حقوق دریافت کنند

طبق گزارشی از Deel Lab for Global Employment، اکثر کارگران از راه دور در لاتام ترجیح می‌دهند با ارزهای رمزنگاری شده حقوق دریافت کنند، که این امر محبوبیت این روش پرداخت را در بین فریلنسرهای منطقه تقویت می‌کند. استفاده از کریپتو برای پرداخت در منطقه از 61 درصد به 64 درصد در سال 2022 افزایش یافت بیش از دو برابر استفاده از این ابزارها که منطقه دوم، EMEA، با 27 درصد مشاهده کرد.

بر اساس این گزارش، دلایل این ترجیح برای کریپتو و استفاده در سایر بازارها، به ویژگی های منطقه و نحوه استفاده این کارگران از منابع خود برای دور زدن شرایط اقتصادی مربوط می شود. حتی با وجود کاهش اخیر قیمت‌ها در بازار ارزهای دیجیتال، دریافت پرداخت‌های ارز دیجیتال به کارگران در لاتام اجازه می‌دهد تا این نقدینگی را به راحتی به دارایی‌های پس‌انداز غیرفیات یا گزینه‌های سودآورتر منتقل کنند.

در این مورد، ناتالیا خیمنز، مدیر منطقه ای Deel، اظهار داشت:

پدیده‌هایی مانند تورم، کاهش ارزش پول‌های محلی و غیره، نیاز کارگران را ایجاد کرده است: تنوع بخشیدن به درآمد و مراقبت از پس‌اندازشان. دریافت حقوق خود یا بخشی از آن در ارزهای رمزنگاری شده به آنها این امکان را می دهد که از خود در برابر نوسانات نرخ ارز محافظت کنند، سرمایه گذاری کنند و انعطاف پذیری بیشتری در امور مالی خود داشته باشند.

این گزارش نشان داد که بیت کوین ارز رمزنگاری شده مورد علاقه برای دریافت پرداخت است و 64 درصد از کل تراکنش ها را به خود اختصاص می دهد. USDC، استیبل کوین دلاری Circle با 26 درصد در رتبه دوم و اتریوم با 7 درصد در رتبه سوم قرار دارند.

واکنش سایر بازارها نسبت به حقوق کارگران

در حالی که کریپتو به‌عنوان یک روش پرداخت در لاتام رشد کرده است، سایر بازارها دقیقاً به دلیل سقوط در بازار ارزهای دیجیتال که در مناطقی با ساختارهای پرداخت توسعه‌یافته‌تر با استفاده از ارزهای فیات، که برای حواله‌ها و پس‌اندازها به ارزهای دیجیتال وابسته نیستند، دقیقاً از آن پیروی نکرده‌اند.

این گزارش این واقعیت را به رسمیت می‌شناسد و بیان می‌کند که «با توجه به وضعیت بازار کریپتو، کارگران علاقه‌ای به دریافت پرداخت‌ها با ارزهای دیجیتال از دست داده‌اند». این ممکن است مربوط به استفاده‌ای باشد که کریپتو در بازارهای Latam مشاهده می‌کند، که بر اساس گزارشی که در ماه اوت توسط Kaiko منتشر شد، بیشتر بر برنامه‌های کاربردی دنیای واقعی متمرکز شده است، در مقابل مفهوم سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاری کریپتو در بازارهای دیگر.

نظر شما در مورد محبوبیت ارز دیجیتال به عنوان یک گزینه پرداخت برای کارگران از راه دور در لاتام چیست؟ در بخش دیدگاه زیر همراه آکادمی بیتریوم باشید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقاله های مرتبط

به روز رسانی مطالب
Volume
Play
1x
00:00/00:00