ممنوعیت حساب‌های Wechat برای خدمات NFT و Crypto

ممنوعیت حساب‌های Wechat برای خدمات NFT و Crypto

وی چت برای ممنوعیت حساب‌ها از ارائه برخی خدمات NFT و Crypto

Wechat Tencent برای ممنوع کردن حساب‌ها از ارائه کانال‌های تراکنش و راهنمایی برای #ارزهای دیجیتال.

یک گزارش مطبوعاتی نشان داد که Wechat Tencent قصد دارد برای حساب های عمومی که تجارت ثانویه NFT را تسهیل می کند، جریمه هایی را اعمال کند. حساب‌هایی که کانال‌های تراکنش و راهنمایی برای ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهند نیز توسط قانون جدید هدف قرار گرفته‌اند.

برنامه محبوب چینی برای اعمال محدودیت در تجارت NFT

Wechat، برنامه پیام‌رسانی فوری، رسانه‌های اجتماعی و پرداخت موبایلی توسعه‌یافته توسط غول فناوری چینی Tencent، به‌روزرسانی خط‌مشی را معرفی می‌کند که ارائه برخی خدمات مرتبط با توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) و ارزهای دیجیتال را در پلتفرم خود ممنوع می‌کند.

به نقل از South China Morning Post (SCMP)، Tencent گفت که «اگر حساب‌ها خدمات یا محتوای مربوطه را برای تجارت ثانویه کلکسیون‌های دیجیتال ارائه کنند، دستور اصلاح می‌دهد و برخی از ویژگی‌ها را محدود می‌کند یا حتی حساب را مسدود می‌کند». این خبر پس از آن منتشر شد که در ماه آوریل، Wechat اذعان کرد که برخی از حساب‌های مرتبط با NFT را به حالت تعلیق درآورده است.

به‌روزرسانی خط‌مشی همچنین جریمه‌هایی را برای حساب‌هایی که کانال‌های تراکنش، راهنمایی یا صدور ارزهای دیجیتال را برای کاربران Wechat ارائه می‌کنند، در نظر می‌گیرد. حساب‌هایی که عرضه اولیه سکه (ICO) و تراکنش‌های مشتقات کریپتو را فعال می‌کنند نیز تحت تأثیر قرار خواهند گرفت.

این گزارش خاطرنشان می‌کند که با این اقدام، مدیریت Wechat دستورالعمل‌های صادر شده توسط تنظیم‌کننده‌های چینی در اوایل سال جاری را در نظر می‌گیرد که نشان می‌دهد کسب‌وکارها در این صنعت باید از جنبه مالی چنین دارایی‌های دیجیتالی دوری کنند.

به گفته وانگ ینینگ، یک وکیل مستقر در شانگهای و متخصص در پرونده‌های مربوط به بلاک چین و وب 3، «تاکید قانون جدید بر این روایت است که بازار ثانویه برای تجارت کلکسیون‌های دیجیتال ممکن است موجب گمانه‌زنی و بی‌ثباتی بازار مالی شود».

ویچت گفته است که پیشگیرانه عمل می کند

اشاره این کارشناس حقوقی به بیانیه مشترکی بود که توسط انجمن ملی مالی اینترنتی چین، انجمن بانکداری چین و انجمن اوراق بهادار چین در ماه آوریل با هدف مهار خطرات مرتبط با ارزهای دیجیتال صادر شد.

بائو لینگهائو، تحلیلگر ارشد در شرکت تحقیقاتی Trivium China، اظهار داشت: “Tencent به طور پیشگیرانه عمل می کند تا خود را از مشکلات دور نگه دارد.” وی با اشاره به اینکه در حال حاضر هیچ مقررات رسمی در مورد معاملات NFT وجود ندارد، تاکید کرد: “تنظیم‌کننده‌های چینی از هر نوع گمانه‌زنی، از جمله NFT‌ها، خوششان نمی‌آید.”

بهار امسال از موسسات مالی چینی خواسته شد از NFT ها دوری کنند و استفاده از آنها در تعدادی از زمینه ها از جمله اوراق بهادار، بیمه، وام و فلزات گرانبها ممنوع شد. کارشناسان معتقدند که جمهوری خلق احتمالاً یک پلتفرم متمرکز برای تجارت ثانویه NFT ایجاد خواهد کرد.

کلکسیون های دیجیتال چینی بر روی بلاک چین های کنسرسیومی ساخته شده اند، نه بلاک چین های باز مانند اتریوم. علاوه بر این، دستورالعمل‌های صادر شده در آوریل پیشنهاد می‌کند که برای جلوگیری از خطرات پولشویی، باید با استفاده از یوان چین با هویت واقعی خریداری شوند.

SCMP همچنین به نقل از Wechat گفته است که حساب‌هایی که کلکسیونی‌های دیجیتال و تراکنش‌های اولیه را نمایش می‌دهند باید با شرکت‌های بلاک چینی که توسط اداره فضای سایبری چین (CAC) تایید شده باشد، قرارداد داشته باشند و از حمایت از تجارت ثانویه خودداری کنند.

بلاک چین های ساخته شده توسط شرکت های بزرگ فناوری مانند Alibaba Group Holding، Tencent، Baidu و JD.com جزو اولین موارد مورد تایید CAC در سال 2019 بودند و افزود که از سال گذشته، مارک های مصرف کننده و رسانه های دولتی چین افزایش یافته اند. باند NFT با کلکسیونی بر اساس چنین پلتفرم هایی.

چه آینده ای برای NFT ها در چین انتظار دارید و نظر شما در مورد محدودیت های جدید Wechat چیست؟ نظرات خود را در مورد این موضوع در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

1,668
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست