بازار خرس 2022 بیت کوین - آکادمی بیتریوم

Rainbows، Log Charts و S2F: بازار خرس 2022 بیت کوین محبوب ترین مدل های قیمت جامعه را شکسته است

Rainbows، Log Charts و S2F: بازار خرس 2022 بیت کوین محبوب ترین مدل های قیمت جامعه را شکسته است

بازار نزولی 2022 وحشیانه بوده است زیرا بیش از 2 تریلیون دلار ارزش از اقتصاد کریپتو پاک شده است. علاوه بر رکوردهای از دست رفته، زمستان کریپتو توانسته است تعدادی از مدل های محبوب قیمت بیت کوین مانند نمودار قیمت رنگین کمان و مدل بدنام سهام به جریان پلان B را بشکند. علاوه بر این، از 11 می 2022، مدل شناخته شده راهرو قانون قدرت یا نمودار منحنی رشد لگاریتمی نیز شکسته شده است و تقریباً 86 روز به زیر باند پایین منحرف شده است.

انحراف از هنجار: بازار خرس بیت کوین در سال 2022 برخی از محبوب ترین مدل های قیمت را شکست
سال‌هاست که معامله‌گران ارزهای دیجیتال از ابزارها، نمودارها و مدل‌هایی برای پیش‌بینی ارزش آینده بیت‌کوین (BTC) و سایر دارایی‌های دیجیتال محبوب استفاده می‌کنند. Bitcoin.com News بارها در مورد مدل قیمت سهام به جریان (S2F) Plan B نوشته است و در سال 2021 مدل S2F تا پایان نوامبر نسبتاً دقیق بود.

علاوه بر این، بسیاری از بیت کوین‌ها روی نمودارها و مدل‌های قیمت دیگری مانند ضریب نسبت طلایی، دنباله فیبوناچی، مدل رنگین کمان و منحنی‌های رشد لگاریتمی حساب می‌کنند. در سه ماهه آخر سال 2021، معامله گران بیت کوین انتظار داشتند که بیت کوین تا پایان سال به 100 هزار دلار در هر سکه برسد.

Rainbows، Log Charts و S2F: بازار خرس 2022 بیت کوین محبوب ترین مدل های قیمت جامعه را شکسته است

Rainbows, Log Charts, and S2F: Bitcoin's 2022 Bear Market Has Broken the Community's Most Popular Price Models
نمودار هفتگی BTC/USD از طریق bitcoinwisdom.io در 5 آگوست 2022.

در سپتامبر 2021، زمانی که بیت‌کوین با قیمت‌هایی بین 45 تا 50 هزار دلار مبادله می‌کرد، ویل کلمنته، تحلیل‌گر اصلی در Blockware Solutions، در توییتی درباره مدل قیمت جدیدی که او آن را «طبقه عرضه غیرقابل نقد» نامید، نوشت. در آن زمان، کلمنته گفت که این مدل داده‌های عرضه غیرقابل نقد Glassnode را با مدل S2F طرح B ترکیب می‌کند و می‌گوید که قیمت کف بیت‌کوین را بر اساس کمبود بی‌درنگ BTC ایجاد می‌کند.

ارزش کفی که کلمنته پیش بینی کرد 39 هزار دلار بود و با گذشت زمان مدل کف عرضه غیر نقدی تحلیلگر شکست. حتی پس از انحراف پیش‌بینی «بدترین سناریوی» S2F S2F در پایان نوامبر، این تحلیلگر مستعار گفت که مطمئن است که قیمت بیت‌کوین همچنان «در مسیر ۱۰۰ هزار دلاری» قرار دارد.

هیچ یک از این پیش‌بینی‌های جسورانه محقق نشد، و در بحبوحه شروع بازار خرس کریپتو، این نوع مدل‌های قیمت آشکارا توسط بسیاری از افراد در جامعه کریپتو مورد تمسخر و محکومیت قرار گرفتند. کف عرضه غیر مایع جامد نبود، S2F شکست، و مردم شاخص قیمت محبوب “رنگین کمان” را مسخره کردند.

مدل محبوب راهرو قانون قدرت 86 روز متوالی از حالت عادی فاصله گرفته است.
علاوه بر این، یکی از محبوب‌ترین مدل‌های قیمت بیت‌کوین، معروف به مدل راهرو قانون قدرت، یا نمودار منحنی‌های رشد لگاریتمی، نیز از 11 می 2022 شکسته شده است. این نمودار مورد علاقه است زیرا جدول زمانی قیمت BTC را می‌توان از طریق لگاریتمی مشاهده کرد. چشم انداز. در واقع، نمودار قیمت لاگ یکی از محبوب‌ترین نمودارها در دنیای ارزهای دیجیتال و تحلیل تکنیکال مالی سنتی است.

نمودارهای منحنی رشد لگاریتمی بیت کوین در پورتال های وب کریپتو مانند lookintobitcoin.com و coinglass.com میزبانی می شوند. انحراف فعلی غیرعادی است زیرا قیمت بیت کوین تنها دو بار در تاریخ قبل از سال 2022 به زیر باند پایین نزول کرده است. اولین انحراف در اکتبر 2010 اتفاق افتاد و دومین انحراف قابل توجه در 11 مارس 2020 رخ داد.

Rainbows، Log Charts و S2F: بازار خرس 2022 بیت کوین محبوب ترین مدل های قیمت جامعه را شکسته است

Rainbows, Log Charts, and S2F: Bitcoin's 2022 Bear Market Has Broken the Community's Most Popular Price Models
نمودار منحنی های رشد لگاریتمی بیت کوین در 5 آگوست 2022.
11 مارس 2020، که به عنوان “پنجشنبه سیاه” شناخته می شود، روز جالبی برای هر دارایی در سیاره زمین بود زیرا بازارهای مالی در سراسر جهان می لرزیدند. در آن زمان، بیت کوین زیر محدوده 4 هزار دلار شکست و این حرکت در نمودار منحنی‌های رشد لگاریتمی به زیر خط توسعه‌دهنده پایین سقوط کرد.

این اتفاق خاص خیلی دوام نیاورد زیرا بازارهای جهانی از ترس اولیه کووید-19 بازگشتند و تقریباً بلافاصله پس از آن بازار صعودی رخ داد. قیمت بیت کوین در آوریل 2021 به منطقه 64 هزار دلار افزایش یافت و بالاتر از آن به 69 هزار دلار در 10 نوامبر 2021 رسید.

نه ماه بعد، قیمت بیت کوین (BTC) 66 درصد کمتر از بالاترین قیمت تاریخ 69 هزار دلار است و مدل محبوب و اغلب قابل اعتماد منحنی های رشد لگاریتمی برای 86 روز متوالی شکسته شده است. در حالی که بیت کوین اولین صعود بازار نزولی را تجربه کرده است، قیمت هنوز راه هایی برای بازگشت به باند پایین کریدور قانون قدرت دارد.

برای اینکه اکنون قیمت این کار را انجام دهد، قیمت باید کمی بالاتر از محدوده 35 هزار دلار باشد. قیمت بیت کوین برای مدت طولانی هرگز زیر خط باند پایین نرفته است، و وقتی به چرخه های قیمتی 13 ساله بیت کوین نگاه می کنیم، غیرعادی است. شکست نشان می‌دهد که بازارها اغلب از قوانین، الگوها و مدل‌های ریاضی خاصی پیروی می‌کنند، اما این نوع روش‌های فنی همیشه درست نیستند.

در حال حاضر، آخرین رالی بازار نزولی و عوامل دیگر نشان می‌دهد که این احتمال وجود دارد که در این زمستان خاص کریپتوها پایین‌تر باشد، اما از آنجایی که نمودارها و سیگنال‌هایی مانند این در گذشته شکسته شده‌اند، به این معنی است که هیچ‌کس نمی‌تواند واقعاً تضمین کند که کف بازار ارزهای دیجیتال است. که در.

نظر شما در مورد تمام مدل های قیمت بیت کوین که در گذشته شکسته شده اند چیست؟ نظرات خود را در مورد این موضوع در بخش نظرات زیر با ما در میان بگذارید.

1,618
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست