نقض مادی توییتر توسط ایلان ماسک - آکادمی بیتریوم

نقض مادی توییتر توسط ایلان ماسک

ایلان ماسک توییتر را به “نقض مادی” توافق متهم کرد – تهدید به پایان دادن به معامله 44 میلیارد دلاری کرد

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و اسپیسکس معتقد است که توییتر توافقنامه ادغام با او را نقض می کند، بنابراین او حق دارد این قرارداد را فسخ کند. تیم حقوقی ماسک توضیح داد که غول رسانه های اجتماعی از ارائه اطلاعات مهم مربوط به هرزنامه و حساب های جعلی در پلت فرم خود خودداری کرده است.

ایلان ماسک می تواند پیشنهاد خرید 44 میلیارد دلاری خود در توییتر را خاتمه دهد

ایلان ماسک می تواند پیشنهاد خرید 44 میلیارد دلاری خود در توییتر را خاتمه دهد - آکادمی بیتریوم

تیم حقوقی ایلان ماسک در نامه ای که دوشنبه به شرکت توییتر ارسال شد، که در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) نیز ثبت شد، نوشت:

توییتر … از ارائه اطلاعاتی که آقای ماسک از 9 می 2022 مکرراً درخواست کرده است برای تسهیل ارزیابی حساب‌های هرزنامه و جعلی در پلتفرم شرکت خودداری کرده است.

“آقای. ماسک روشن کرده است که معتقد نیست روش‌های تست سهل‌انگیز شرکت کافی است، بنابراین باید تحلیل خود را انجام دهد.”

در این نامه اشاره شده است که توییتر موظف است اطلاعاتی را که ماسک در توافقنامه ادغام خواسته است ارائه دهد. تیم حقوقی ماسک همچنین استدلال کرد که داده‌های درخواستی برای ایجاد درک کامل و دقیق از پایگاه کاربر فعال توییتر، که “هسته اصلی مدل تجاری توییتر” است، ضروری است.

مدیر عامل تسلا مشکوک است که امتناع توییتر از پیروی از تعهدات قرارداد ادغام می تواند به این معنی باشد که “این شرکت به دلیل نگرانی از آنچه که تحلیل خود آقای ماسک از آن داده ها نشان می دهد، داده های درخواستی را مخفی می کند.”

علاوه بر این، رئیس Spacex معتقد است که توییتر “به طور فعال در حال مقاومت و خنثی کردن حقوق اطلاعات او … تحت توافقنامه ادغام” است، و افزود:

این نقض آشکار تعهدات توییتر بر اساس توافقنامه ادغام است و آقای ماسک کلیه حقوق ناشی از آن، از جمله حق خود در عدم انجام معامله و حق خود را برای فسخ قرارداد ادغام محفوظ می دارد.

بر اساس بیانیه نیابتی توییتر در آوریل، ماسک عجله کرد تا «بهترین و آخرین» پیشنهاد 44 میلیارد دلاری خود را بدون انجام هرگونه بررسی لازم ارائه دهد. “آقای. ماسک درخواستی برای انعقاد قرارداد محرمانه یا جستجوی هرگونه اطلاعات غیر عمومی در مورد توییتر از توییتر نکرده است. توییتر از این دلیل برای رد درخواست ماسک برای داده استفاده کرده است.

روز دوشنبه، یکی از کاربران توییتر توضیح داد که غول رسانه های اجتماعی می تواند مسئول حذف یا گمراه کردن حقایق مادی باشد. او توضیح داد که بررسی دقیق به این معنی نیست که شما باید افشای کلاهبرداری را بپذیرید، مانند تعداد کمتر از تعداد ربات‌های هرزنامه.

ماسک موافقت کرد و توییت کرد: “درست است.”

ایلان ماسک توییتر را به "نقض مادی" توافق متهم کرد - تهدید به پایان دادن به معامله 44 میلیارد دلاری کرد - آکادمی بیتریوم

ایلان ماسک توییتر را به “نقض مادی” توافق متهم کرد – تهدید به پایان دادن به معامله 44 میلیارد دلاری کرد

ماسک مدتی است که از ربات های اسپم در توییتر شکایت کرده است. او آن را «مزاحم‌کننده‌ترین مشکل» در توییتر نامید و قول داد در صورت موفقیت در تصاحب پلتفرم، مشکل را حل کند. “اگر پیشنهاد ما در توییتر موفقیت آمیز باشد، ربات های هرزنامه را شکست خواهیم داد یا در تلاش خواهیم مرد.” او تایید کرد. از زمانی که پیشنهاد وی توسط توییتر پذیرفته شد، ماسک در مورد چگونگی حل مشکل ربات هرزنامه در این پلتفرم، از جمله استفاده از رمزارز میم dogecoin بحث کرده است.

با این حال، او ماه گذشته اعلام کرد که قرارداد خرید توییتر او در حال حاضر به حالت تعلیق درآمده است و توییت کرد: “معامله توییتر به طور موقت در حالت تعلیق قرار دارد تا جزئیاتی در انتظار محاسبه باشد که حساب‌های اسپم/جعلی در واقع کمتر از 5 درصد از کاربران را تشکیل می‌دهند.” ماسک معتقد است که 20 درصد یا بیشتر از کاربران جعلی هستند.

بر اساس توافقنامه ادغام، ماسک در صورت فسخ قرارداد نقدی 44 میلیارد دلاری خود برای شرکت رسانه های اجتماعی، باید یک میلیارد دلار هزینه به توییتر بپردازد. با این حال، اگر توییتر توافق نامه را نقض کند، این تغییر می کند.

دان آیوز، تحلیلگر Wedbush معتقد است که ماسک به دنبال فسخ قرارداد با این شرکت رسانه های اجتماعی است. او با اشاره به اینکه توییتر با این اتهام مبارزه خواهد کرد، روز دوشنبه در توییتی نوشت:

دیدگاه ما: ماسک به دنبال خروج از معامله است.

آیا فکر می کنید توییتر چیزی را پنهان می کند؟ و آیا فکر می کنید ایلان ماسک باید از این معامله کناره گیری کند؟ در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید.

640
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست