مصادره دستگاه های استخراج رمزارز در ایران

کشف 9404 دستگاه استخراج رمزارز توسط مقامات ایرانی

آیا میدونی چطور 9404 دستگاه استخراج رمزارز توسط مقامات ایرانی از کشف و ضبط شده است ؟ و چرا این دستگاه را مصادره کرد؟ چی شد که رئیس کل بانک مرکزی ایران اخیراً اعلام کرده است که خرید، فروش و سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال ممنوع است ؟ پس تا انتهای این اخبار با ما باش و در جریان کل ماجرا باش.

مقامات ایرانی از ماه مارس (فروردین ) تاکنون نزدیک به 10000 دستگاه استخراج غیرقانونی ارز دیجیتال را توقیف کرده اند. بر اساس گزارش‌ها، بسیاری از دکل‌های استخراج ارز دیجیتال ضبط شده در مکان‌های عمومی که برق رایگان یا با یارانه سنگین دریافت می‌کنند، مانند مدارس و مساجد، کار می‌کردند.

ایران نزدیک به 10 هزار دستگاه استخراج رمزارز را مصادره کرد

کامبیز ناظریان، رئیس شرکت توزیع نیروی برق تهران، روز دوشنبه گفت که مقامات ایرانی از ابتدای سال تقویمی که از 21 مارس آغاز شده است، 9404 دستگاه استخراج غیرقانونی ارز دیجیتال را در تهران کشف و ضبط کرده اند.

وی توضیح داد که این تجهیزات معدنی توسط بازرسان در مناطق مختلف پایتخت ایران کشف شد.

مقامات ایرانی به طور مرتب از کشف ماشین‌های استخراج غیرقانونی ارز دیجیتال در بخش‌های مختلف کشور طی سال‌های اخیر خبر داده‌اند. بسیاری از این عملیات استخراج غیرمجاز ارزهای دیجیتال در مکان‌های عمومی مانند مدارس و مساجد، که برق رایگان یا با یارانه سنگین دریافت می‌کنند، مستقر بودند.

علیرضا پیمان پاک، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان توسعه تجارت کشور اعلام کرد که «اولین سفارش رسمی واردات با ارز دیجیتال به ارزش 10 میلیون دلار با موفقیت انجام شد». وی افزود: تا پایان شهریور ماه استفاده از ارزهای دیجیتال و قراردادهای هوشمند در تجارت خارجی با کشورهای هدف گسترده خواهد شد.

هفته گذشته، علیرضا مناقبی، رئیس گروه واردکنندگان ایران و نمایندگان شرکت‌های خارجی (انجمن واردات) تاکید کرد که باید یک چارچوب نظارتی پایدار برای ارزهای رمزپایه ایجاد شود تا بتوانند با موفقیت به عنوان ابزار پرداخت واردات مورد استفاده قرار گیرند. .

در همین حال، علی صالح آبادی، رئیس کل بانک مرکزی ایران اخیراً اعلام کرده است که خرید، فروش و سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال ممنوع است. وزارت اطلاعات ایران نیز در اردیبهشت ماه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که ۹۲۱۹ حساب بانکی متعلق به ۵۴۵ فرد را به دلیل تراکنش‌های مشکوک ارزی و ارزهای دیجیتال مسدود کرده است.

نظر شما در مورد توقیف 9404 دستگاه معدن غیرقانونی توسط مقامات ایرانی چیست؟ در بخش نظرات زیر با دپارتمان رمزارز آکادمی بیتریم اطلاع دهید.

2,005
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست