پلیس کره و صرافی های ارز دیجیتال و لونا

پلیس کره و صرافی های ارز دیجیتال و لونا

پلیس کره از صرافی های ارز دیجیتال درخواست کرد تا دارایی های گارد بنیاد لونا را مسدود کنند

گزارش شده است که پلیس کره جنوبی تحقیقاتی را در مورد اختلاس احتمالی مربوط به یکی از کارکنان آزمایشگاه Terraform آغاز کرده است. برای جلوگیری از انتقال وجه، پلیس از صرافی های رمزنگاری درخواست کرده است تا حساب های گارد بنیاد لونا را مسدود کند.

تحقیق درباره اختلاس و توقیف دارایی ها

رسانه های محلی گزارش دادند که واحد تحقیقات سایبری پلیس کلان شهر سئول روز دوشنبه اعلام کرد که تحقیقاتی را در مورد اختلاس احتمالی توسط یکی از کارکنان آزمایشگاه Terraform آغاز کرده است.

چوسان به نقل از یکی از مقامات آژانس پلیس متروپولیتن سئول گفت:

ما اطلاعاتی دریافت کردیم مبنی بر اینکه فردی مظنون به اختلاس وجوه شرکتی است که گمان می رود کارمند آزمایشگاه Terraform باشد.

پلیس در اواسط ماه جاری گزارش هایی مبنی بر اختلاس دریافت کرده و در حال بررسی این پرونده است. به عنوان بخشی از تحقیقات، پلیس قصد دارد جزئیات تراکنش‌های پول نقد و رمزنگاری آزمایشگاه‌های Terraform و گارد بنیاد لونا (LFG) را بررسی کند.

پلیس توضیح داد که شواهدی وجود دارد مبنی بر اینکه وجوه اختلاس شده به حساب‌های گارد بنیاد لونا سرازیر شده است. بنابراین، واحد جرایم سایبری از صرافی‌های اصلی ارزهای رمزنگاری شده داخلی مانند Upbit و Bithumb درخواست کرده است تا حساب‌های متعلق به گارد بنیاد لونا را برای جلوگیری از برداشت وجوه موجود در صرافی‌های رمزنگاری «فوراً» مسدود کنند.

با این حال، درخواست مسدود کردن پلیس طبق قوانین و مقررات کره یک موضوع اجباری نیست، بلکه موضوعی است که باید به طور خودسرانه توسط هر صرافی ارز دیجیتال انجام شود. این نشریه اعلام کرد، بنابراین تأیید نشده است که آیا درخواست‌های مسدودسازی انجام شده است یا خیر.

ارزهای دیجیتال terra (LUNA) و stablecoin terrausd (UST) اوایل این ماه پس از اینکه UST پیوند خود را با دلار آمریکا از دست داد، سقوط کردند.

پس از فروپاشی، دولت کره تحقیقات اضطراری را در مورد این دو سکه آغاز کرد و با نمایندگان صرافی های ارز دیجیتال این کشور دیدار کرد تا در مورد اقداماتی برای جلوگیری از وقوع حوادث مشابه بحث کند.

هفته گذشته، تعدادی از قربانیان به اتهام نقض قانون تشدید مجازات جرایم اقتصادی خاص (کلاهبرداری) و این قانون، علیه مدیر عامل آزمایشگاه Terraform، کوون دو هیونگ (معروف به دو کوون) به دفتر دادستانی ناحیه جنوبی سئول شکایت کردند. در مورد مقررات دریافت های مشابه.

علاوه بر این، Do Kwon چند روز قبل از فروپاشی LUNA و UST، Terraform Labs Korea را منحل کرد. در حالی که بسیاری از بازی های ناپسند مشکوک بودند، کوون ادعا کرد که زمان بندی فقط “تصادفی” بوده است. او همچنین مدعی است که شرکتش هیچ مالیاتی به دولت کره بدهکار نیست.

نظر شما در مورد این پرونده چیست؟ در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید.

 

654
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست