پرتقال و رمزارزها

پرتقال و ارزهای دیجیتال

به گفته وزیر دارایی، پرتغال بر درآمد ارزهای دیجیتال مالیات می دهد


کشور پرتغال

پرتغال، یکی از کشورهایی که به دلیل عدم وجود مالیات مربوط به ارزهای دیجیتال به عنوان بهشت ​​مالیاتی در نظر گرفته می شود، در حال آماده شدن برای تغییر این سیاست است. فرناندو مدینا، وزیر دارایی پرتغال، اظهار داشت که این کشور در حال کار بر روی چارچوبی است که براساس اصول “عدالت” و “کارایی” مالیات بر درآمدهای ارزهای دیجیتال را مجاز می‌کند و اعلام کرد که نمی‌توان شکافی برای هیچ گونه سود درآمدی وجود داشت. بدون مالیات به دست آید.

پرتغال سیاست مالیاتی بر ارزهای دیجیتال را تشدید می کند

پرتغال، یکی از کشورهایی که به دلیل عدم وجود مالیات در این زمینه به عنوان بهشت ​​ارزهای دیجیتال معرفی شده است، در حال کار بر روی ایجاد قوانینی است که به آن اجازه می دهد از این دارایی های دیجیتال مالیات بگیرد. این اظهارات را فرناندو مدینا، وزیر دارایی این کشور در جریان بحث بودجه دولتی بیان کرد.

مدینه توضیح داد:

چندین کشور در حال ساخت مدل های خود در این زمینه هستند و ما نیز مدل خود را می سازیم. من نمی خواهم در این لحظه خود را به یک تاریخ متعهد کنم، اما ما قوانین و مالیات خود را تطبیق خواهیم داد.

دولت قبلاً نشانه هایی از جهت گیری آینده خود در مورد مالیات بر ارزهای دیجیتال ارائه کرده بود. وزارت دارایی از سازمان مالیاتی پرتغال درخواست کرد تا بررسی کند که چگونه در سال 2021 بر دارایی های رمزنگاری شده در سایر مناطق مالیات می شود «به منظور پیشنهاد چارچوب مالیاتی مناسب برای این ابزارهای جدید، با در نظر گرفتن تعادل لازم بین توزیع عادلانه درآمد و ثروت و جذب سرمایه گذاری خارجی.»


مدل ها هنوز تصمیم نگرفته اند

در حالی که مدل‌های مالیات بر سود ارزهای دیجیتال هنوز نامشخص است، مدینه اظهار داشت که این مدل‌ها با پیروی از اصول «عدالت» و «کارآمدی» راه‌اندازی می‌شوند و هدف آن سیستم مالیاتی است که سرمایه‌گذاری‌های ارزهای دیجیتال را در خارج از کشور ترساند. مدینه اعلام کرد که این سیستم باید مالیات را «کافی» کند، اما نه «خصلت استثنایی که منجر به کاهش درآمد به صفر شود، که در واقع مخالف هدفی است که برای آن وجود دارد».

با این حال، او معتقد بود که در نهایت باید از ارزهای دیجیتال مالیات گرفته شود، و اظهار داشت که نمی‌تواند «شکاف‌هایی وجود داشته باشد که باعث افزایش سرمایه در رابطه با معامله دارایی‌هایی شود که مالیات ندارند».

اخیراً، ارزهای رمزنگاری شده به عنوان وسیله پرداخت در معاملات املاک در پرتغال شروع به استفاده می کنند. در 8 مه، گزارش اولین معامله از این نوع در کشور اتفاق افتاد، زمانی که یک آپارتمان در براگا به قیمت 3 بیت کوین فروخته شد.

نظر شما در مورد اظهارات وزیر دارایی پرتغال در مورد مالیات ارزهای دیجیتال چیست؟ ما را در بخش نظرات زیر بگویید.

 

611
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست