هشدار مایکل بری نسبت به مشکلات درآمد آکادمی بیتریوم

هشدار مایکل بری نسبت به مشکلات درآمد

مایکل بری، سرمایه‌گذار «بزرگ کوتاه» نسبت به رکود مصرف‌کننده در آینده و مشکلات بیشتر درآمد هشدار داد.

مایکل بری، مدیر صندوق سرمایه گذاری، که به دلیل پیش بینی بحران مالی سال 2008 شهرت دارد، نسبت به رکود مصرف کننده و مشکلات بیشتر درآمد هشدار داده است. او به کاهش پس‌اندازهای شخصی ایالات متحده و رکورد بدهی‌های کارت اعتباری گردان با وجود تریلیون‌ها دلار پول محرک اشاره کرد.

هشدار رکود اقتصادی مایکل بری

مایکل بری، سرمایه‌گذار مشهور و بنیانگذار شرکت سرمایه‌گذاری Scion Asset Management، روز جمعه در مورد رکود مصرف‌کننده در آینده و مشکلات درآمدی بیشتر در آینده هشدار داد.

او بیشتر به این دلیل شناخته شده است که اولین سرمایه‌گذاری بود که بحران وام مسکن در ایالات متحده را که بین سال‌های 2007 و 2010 رخ داد، پیش‌بینی کرد و از آن سود برد. فیلمی با بازی کریستین بیل.

بری جمعه در توییتر توضیح داد:

پس انداز شخصی ایالات متحده به سطح سال 2013، نرخ پس انداز به سطح 2008 کاهش یافت – در حالی که بدهی های کارت اعتباری گردان با سرعتی بی سابقه به اوج قبل از کووید افزایش یافت، علی رغم همه آن تریلیون ها پول نقد که در دامان آنها کاهش یافت. در حال ظهور: رکود مصرف کننده و مشکلات بیشتر درآمد.

توییت او شامل دو تصویر است. اولی کاهش شدید پس انداز شخصی ایالات متحده را نشان می دهد. مورد دیگر افزایش شدید اعتبار مصرف کننده را نشان می دهد.

هشدار مایکل بری نسبت به مشکلات درآمد

هشدار مایکل بری نسبت به مشکلات درآمد

در زمان نگارش این مقاله، 476 نظر در مورد توییت بری وجود داشت که 11 هزار بار لایک شده و تقریباً 2.5 هزار بار بازتوییت شده است. بسیاری از مردم با بری در توییتر موافق بودند و از او برای مطرح کردن این موضوع تشکر کردند و به دیگران گفتند که به هشدار او توجه کنند.

یکی نظر داد: «این وحشی است. ما پول هلیکوپتر را روی مردم انداختیم و با این حال پس‌اندازهای شخصی کاهش یافت و بدهی کارت اعتباری به همان جایی که بود برگشت.»

دیگری نوشت: دقیقاً همان چیزی که گفتم – تورم مشکلی نیست. بدهی مصرف کننده یک مشکل است. سیاست پولی سمت تقاضا معیوب است. دستکاری نرخ نمی تواند بازار را اصلاح کند. آمریکایی ها از پول نقد غرق شدند. به جای تمرکز بر مخارج، به پس‌اندازهای بلندمدت سوق دهید. واردات را بکشید.»

نظر یک کاربر متفاوت:

در حالی که رسانه‌ها می‌خواهند روایت این باشد که مصرف‌کننده قوی است، اما اعداد چیز دیگری می‌گویند. کاهش پس‌انداز، افزایش بدهی و شاخص‌های تورمی که همچنان در حال افزایش هستند، با قیمت‌های انرژی نزدیک به اوج‌هایی که از سال 2008 ندیده‌ایم.

چند نفر موافق بودند که «اعداد دروغ نمی‌گویند» و اقتصاد ایالات متحده همان‌طور که بری پیشنهاد کرد یا حتی بدتر از آن بدتر به نظر می‌رسد.

تعداد فزاینده‌ای از مردم اخیراً هشدار داده‌اند که رکود اقتصادی در راه است یا قریب‌الوقوع است، از جمله ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، نویسنده پدر پولدار پدر فقیر، رابرت کیوساکی، و رئیس هیئت مدیره ارشد و مدیرعامل سابق گلدمن ساکس، لوید بلنکفین.

پدر پولدار، پدر فقیر، رابرت کیوساکی هشدار می دهد که تورم شدید و افسردگی نزدیک است.

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا معتقد است که اقتصاد ایالات متحده به رکود نزدیک می شود، اما او توضیح داد که چرا این “در واقع چیز خوبی است”. ماسک تخمین زده است که رکود اقتصادی آینده 12 تا 18 ماه طول خواهد کشید.

Blankfein گلدمن ساکس به شرکت ها و مصرف کنندگان توصیه می کند برای رکود اقتصادی ایالات متحده آماده شوند – می گوید این یک “خطر بسیار، بسیار بالا” است.

ما قطعاً در حال حرکت هستیم مطمئناً این یک عامل خطر بسیار بسیار بالا است … اگر من یک شرکت بزرگ را اداره می کردم، برای آن بسیار آماده بودم. اگر من یک مصرف کننده بودم، برای آن آماده بودم.

نظر شما در مورد هشدار مایکل بری چیست؟ در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید.

698
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست