صنعت کریپتو

لابی‌های صنعت کریپتو

لابی‌های صنعت کریپتو علیه لوایحی که الیگارش‌های روسی را هدف قرار می‌دهند که با استفاده از ارزهای دیجیتال از تحریم‌ها فرار می‌کنند.

صنعت کریپتو در حال لابی کردن قانونگذاران ایالات متحده علیه دو لایحه با هدف جلوگیری از استفاده الیگارشی های روسی از ارز دیجیتال برای جلوگیری از تحریم است. ایالات متحده و بسیاری از کشورهای دیگر پس از آغاز حمله روسیه به اوکراین، آنها را تحریم کردند.

لایحه هایی که مانع از استفاده ثروتمند روسیه از رمزنگاری برای جلوگیری از تحریم می شود

CNBC هفته گذشته گزارش داد که انجمن بلاک چین در حال لابی کردن قانونگذاران ایالات متحده علیه دو لایحه است که برای جلوگیری از استفاده الیگارشی های روسی از ارزهای دیجیتال برای فرار از تحریم های اعمال شده علیه آنها پس از آغاز تهاجم روسیه به اوکراین طراحی شده است.

اولین لایحه مجلس نمایندگان با عنوان «قانون انطباق تحریم‌های دارایی دیجیتال روسیه در سال 2022» است. لایحه دیگر یک لایحه سنا است که توسط سناتور شکاک ارز دیجیتال الیزابت وارن (D-Mass) با عنوان «قانون افزایش انطباق با تحریم‌های دارایی دیجیتال 2022» حمایت شده است.

این لوایح به دولت بایدن این اختیار را می دهد که صرافی های رمزنگاری ایالات متحده را از پردازش پرداخت های روسیه منع کند. آنها همچنین به مقامات ایالات متحده اجازه می دهند تا معاملات فرآیند مبادلات خارجی توسط افراد یا شرکت های تحریم شده روسیه را تحریم کنند.

این سازمان بیش از 70 پلتفرم رمزنگاری، از جمله AAVE، Anchorage Digital، Ava Labs، Bitdeer، Blockchain Capital، Blockfi، Brevan Howard، Chainalysis، Circle، Crypto.com، Digital Currency Group، Dragonfly Capital، Etoro، Grayscale، Kraken، Ripple را نمایندگی می کند. سیلورگیت، سولانا، ترا، وویجر، و سرمایه ویکلو.

این گروه در تلاش است تا قانونگذاران را متقاعد کند که روس‌های ثروتمند از ارز دیجیتال برای دوری از تحریم استفاده نمی‌کنند.

کورتیس کینکید، سخنگوی انجمن بلاک چین، توضیح داد که این سازمان در تلاش است تا قانونگذاران را متقاعد کند که «واقعیت را از تخیلی در مورد ناتوانی روسیه در انتقال مبالغ هنگفت پول از طریق تراکنش‌های رمزنگاری به منظور فرار از تحریم‌ها جدا کنند».

وکیل جیک چروینسکی، رئیس سیاستگذاری در انجمن، اظهار داشت:

این لوایح الیگارشی های روسی را که برای فرار از تحریم ها از رمزارز استفاده نمی کنند (و نمی توانند استفاده کنند) هدف قرار نمی دهند. آنها شرکت‌های ارز دیجیتال معتبر ایالات متحده را بدون هیچ دلیلی هدف قرار می‌دهند، به جز جنگ صلیبی سناتور الیزابت وارن علیه فناوری که او نمی‌داند.

در حالی که برخی از قانون‌گذاران نگران استفاده از رمزارز برای دور زدن تحریم‌ها هستند، بسیاری از کارشناسان گفته‌اند که رمزارز ابزار مؤثری برای فرار از تحریم‌ها نیست. یکی از مقامات خزانه داری ایالات متحده در ماه مارس گفت: “ما نمی بینیم که رمزارز می تواند در مقیاس بزرگ برای دور زدن تحریم ها مورد استفاده قرار گیرد.”

640
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست