قرارداد فروش مبتنی بر ارز مجازی - آکادمی بیتریوم

قرارداد فروش مبتنی بر ارز مجازی

قرارداد فروش مبتنی بر ارز مجازی، یک قرارداد نامعتبر، قوانین دادگاه چین

یک ارز مجازی نمی‌تواند به عنوان ارز در بازار گردش کند، بنابراین یک دادگاه چینی حکم داده است که قرارداد فروش وسیله نقلیه که در آن طرفین توافق کرده‌اند که خریدار با ارز دیجیتال صادر شده خصوصی پرداخت کند، نامعتبر است. دادگاه ادعا می کند که یک ارز مجازی دارای وضعیت حقوقی مشابه با پول فیات ملی نیست.

توسط قانون محافظت نمی شود

دادگاهی در چین حکم داده است که قرارداد فروش وسیله نقلیه که در آن طرفین توافق کردند که خریدار از طریق ارز مجازی پرداخت کند، مقررات اجباری قوانین و مقررات اداری را نقض کرده است و بنابراین نامعتبر است. به گفته دادگاه، یک ارز مجازی «نمی‌تواند به عنوان ارز [یک] در بازار گردش کند».

همانطور که در یک گزارش به زبان چینی آمده است، حکم دادگاه شانگهای پس از آن صادر شد که یک خریدار خودرو آسیب دیده به دنبال مداخله دادگاه بود. بر اساس این گزارش، یک خریدار به نام هوانگ در ماه می 2019 با شرکت خودروسازی شانگهای با مسئولیت محدود قرارداد فروش امضا کرده بود.

به عنوان بخشی از این قرارداد، هوانگ یک خودروی اسپرت آئودی را «با پرداخت ارز یوریمی» خریداری خواهد کرد. با دریافت 1281 واحد ارز مجازی یوریمی، طبق توافق، فروشنده قرار بود خودرو را تحویل دهد. با این حال، پس از اینکه فروشنده موفق به تحویل نشد، هوانگ از طریق دادگاه فنگ شیان شانگهای به دنبال جبران خسارت شد.

هوانگ با استدلال در مورد پرونده خود در دادگاه، اصرار داشت که یوریمی یک کالای مجازی است که می توان آن را با کالا مبادله کرد، بنابراین “مقررات ممنوعه را نقض نمی کند و باید معتبر باشد.” با این حال، در استدلال متقابل خود، Shanghai Automobile Service Co Ltd اصرار داشت که قرارداد فروش یک قرارداد نامعتبر است و بنابراین نباید توسط قانون محافظت شود.

ارزهای مجازی فاقد «غرامت و اجبار قانونی» هستند

در حکم خود، دادگاه فنگ شیان شانگهای گفت: مقررات مالی و صدور توکن کشور که در سال 2017 اجرا شد، تصریح می‌کند که توکن‌ها یا «ارز مجازی» مورد استفاده در تأمین مالی انتشار توکن، توسط مقامات پولی صادر نمی‌شوند، بنابراین فاقد ویژگی‌هایی مانند « جبران خسارت قانونی و اجبار».

در این گزارش آمده است، علاوه بر این، چنین ارزهای مجازی از جایگاه قانونی مشابه ارزهای فیات ملی برخوردار نیستند. بنابراین، این بدان معناست که آنها “نمی توانند و نباید به عنوان ارز در بازار گردش کنند.”

بر اساس این گزارش، هوانگ که از این تصمیم راضی نبود، در ادامه به دادگاه بین المللی شماره 1 شانگهای شکایت کرد. با این حال، پس از بررسی درخواست هوانگ، دادگاه عالی همچنان حکم به تایید تصمیم دادگاه بدوی داد.

افکار خود را در مورد این داستان چیست؟ نظر خود را در بخش نظرات زیر با ما در میان بگذارید.

1,655
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست