شکایت وزارت کار ایالات متحده به دلیل دستورالعمل رمزگذاری - آکادمی بیتریوم

دعوی حقوقی مدعی است که دستورالعمل رمزگذاری وزارت کار ایالات متحده غیرقانونی است

یک مدیر طرح 401(k) از وزارت کار ایالات متحده به دلیل راهنمایی در مورد ارزهای دیجیتال شکایت کرده است. این دادخواست به دنبال حفظ حقوق سرمایه گذاران آمریکایی برای انتخاب نحوه سرمایه گذاری پول در حساب های بازنشستگی خود است.

شکایت وزارت کار ایالات متحده به دلیل دستورالعمل رمزگذاری

از وزارت کار ایالات متحده (DOL) و وزیر کار مارتین جی. والش به دلیل انتشار کمک به انطباق شماره 01-2022 توسط این وزارتخانه شکایت شده است. این دستورالعمل با عنوان “طرح سرمایه گذاری 401(k) در “ارزهای رمزنگاری شده” در 10 مارس صادر شد.

در این دادخواست ادعا شده است که وزارت کار با تهدید “یک برنامه تحقیقاتی” با هدف برنامه ریزی حامیان مالی که دارایی های دیجیتالی را ارائه می دهند، وظایف قانونی خود را نقض کرده است.

طبق سند دادگاه:

این شکایت به دنبال حفظ حقوق سرمایه گذاران آمریکایی برای انتخاب نحوه سرمایه گذاری پول در حساب های بازنشستگی خود است.

شاکی شرکت Forusall است که خدمات اداری و سایر خدمات را به برنامه های بازنشستگی ارائه می دهد. این شرکت ادعا می کند که “اولین شرکتی است که اعلام کرد ارز دیجیتال را از طریق یک پنجره خودگردان در دسترس شرکت کنندگان در طرح 401(k) قرار می دهد”.

در شکایت آمده است:

صدور آزادی توسط DOL خودسرانه، دمدمی مزاج و در غیر این صورت مطابق با قانون نبود، و فراتر از صلاحیت قانونی، اختیارات یا محدودیت‌های DOL بود، و بنابراین “غیر قانونی و [باید] کنار گذاشته شود.”

به دنبال راهنمایی های وزارت کار، شرکت سرمایه گذاری Fidelity اعلام کرد که بیت کوین را در حساب های 401 (k) مجاز می کند.

تصمیم فیدلیتی وزارت کار را دچار مشکل کرد. علی خاور، معاون سرپرست اداره امنیت مزایای کارکنان وزارت کار، گفت: «ما نگرانی‌های جدی نسبت به کاری که فیدلیتی انجام داده است داریم.

تصمیم فیدلیتی وزارت کار را دچار مشکل کرد. علی خاور، معاون سرپرست اداره امنیت مزایای کارکنان وزارت کار، گفت: «ما نگرانی‌های جدی نسبت به کاری که فیدلیتی انجام داده است داریم.

تصمیم شرکت خدمات مالی مبنی بر مجاز کردن بیت کوین در حساب های بازنشستگی 401 (k) همچنین باعث نگرانی برخی از قانونگذاران از جمله سناتور آمریکایی الیزابت وارن (D-MA) شد. او متعاقباً نامه‌ای به ابیگیل جانسون، مدیر عامل Fidelity Investments ارسال کرد و در آن طرح غول خدمات مالی برای اجازه سرمایه‌گذاری بیت‌کوین در حساب‌های 401(k) را زیر سوال برد.

از سوی دیگر، برخی از قانونگذاران نگران تلاش وزارت کار برای جلوگیری از سرمایه گذاری آمریکایی ها در دارایی های رمزنگاری شده برای بازنشستگی هستند. سناتور آمریکایی تامی توبرویل (R-AL) در پاسخ به راهنمایی های DOL، قانون آزادی مالی را معرفی کرد. این قانونگذار این لایحه را به عنوان “قانونی برای ممنوعیت وزارت کار ایالات متحده (DOL) از صدور مقررات یا دستورالعملی توصیف کرد که نوع سرمایه گذاری هایی را که سرمایه گذاران حساب 401(k) خودگردان می توانند از طریق پنجره کارگزاری انتخاب کنند، محدود می کند.”

نظر شما در مورد این شکایت علیه وزارت کار چیست؟ در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید.

641
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست