تورم داغ ایالات متحده - آکادمی بیتریوم

تورم داغ ایالات متحده

تورم ایالات متحده همچنان داغ است و به 9.1 درصد در ژوئن جهش کرد – کاخ سفید می‌گوید داده‌های CPI از قبل «مقدم شده» هستند.

طبق آخرین گزارش شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) اداره آمار کار، تورم ایالات متحده همچنان داغ است زیرا با سریع ترین نرخ سالانه از سال 1981 افزایش یافته است. تعدادی از بوروکرات‌ها و اقتصاددانان فکر می‌کردند که داده‌های CPI ماه می رکورد اوج خواهد بود.

تورم ایالات متحده همچنان به افزایش دائمی جدید ادامه می دهد

تورم در آمریکا همچنان بالاتر می رود زیرا اعداد CPI در ماه ژوئن افزایش ماهانه دیگری را نشان می دهد. گزارش اداره آمار کار خاطرنشان می کند: «در 12 ماه گذشته، شاخص کل اقلام قبل از تعدیل فصلی 9.1 درصد افزایش یافته است. “این افزایش بر مبنای گسترده بود و شاخص های بنزین، سرپناه و غذا بیشترین سهم را داشتند.” افزایش تورم در ماه ژوئن یک رکورد بی سابقه بود، زیرا با سریع ترین سرعت از نوامبر 1981 افزایش یافت.

پس از انتشار گزارش CPI، دولت جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده به این موضوع پرداخت. کاخ سفید همچنین مدعی شد که داده‌ها از قبل منسوخ شده‌اند و گزارش CPI منعکس کننده «تأثیر کامل نزدیک به 30 روز کاهش قیمت بنزین» نیست. در واقع، کاخ سفید می گوید که “تورم اصلی” برای سومین ماه متوالی کاهش یافته است.

بایدن در بیانیه خود توضیح داد: «از همه مهمتر، گزارش امروز نشان می دهد که آنچه اقتصاددانان سالانه آن را «تورم اصلی» می نامند برای سومین ماه متوالی کاهش یافت و اولین ماه از سال گذشته است که نرخ تورم اصلی سالانه زیر شش درصد است. در روز چهارشنبه

US Inflation Remains Scorching Hot, Jumping to 9.1% in June — White House Says CPI Data Is Already 'Out-of-Date'

بر اساس داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط بلومبرگ، گزارش شاخص قیمت مصرف‌کننده ایالات متحده که روز دوشنبه منتشر شد، پس از اینکه اقتصاددان‌ها انتظار داشتند به 8.8 درصد برسد، به 9.1 درصد افزایش یافت.
به گزارش بلومبرگ، این نشریه خبری تعدادی از اقتصاددانان را مورد نظرسنجی قرار داد و آنها انتظار داشتند که داده های CPI در ماه ژوئن به 8.8 درصد برسد. با انتشار تورم عظیم، اکنون فرض می شود که فدرال رزرو ایالات متحده باید “حتی تهاجمی تر” باشد. علاوه بر اعداد CPI که صبح روز چهارشنبه منتشر شد، روز قبل، اداره آمار کار در مورد تصویری گزارش داد که داده‌های “جعلی” CPI را نشان می‌داد. عدد جعلی CPI که در رسانه‌های اجتماعی مشاهده شد، می‌گوید که داده‌های CPI به 10.2 درصد می‌رسد.

پس از انتشار گزارش تورم در ایالات متحده، بازارهای سهام، طلا و ارزهای دیجیتال لرزیدند

پس از انتشار گزارش واقعی، بازار سهام با کاهش 400 واحدی شاخص صنعتی داوجونز، زیان قابل توجهی را تجربه کرد. همه شاخص‌های اصلی سهام کاهش یافته و قیمت بیت کوین (BTC) از منطقه 19900 دلاری به پایین‌ترین سطح 18906 دلاری در 13 جولای رسید. قیمت فلزات گرانبها نیز با کاهش 0.58 درصدی نقره و طلا 0.41 درصد در روز چهارشنبه کاهش یافت.

درآمدهای تعدیل شده با تورم در 88 درصد دوره ریاست جمهوری بایدن منفی بوده است.

در ماه آینده، درآمد واقعی برای شانزدهمین ماه متوالی کاهش می یابد: طولانی ترین مدت زمان ثبت شده

در حالی که اعداد واقعی CPI در صبح چهارشنبه مورد بحث قرار گرفت، بسیاری از مردم تلاش کردند تا بدون مواد غذایی و بنزین اضافه شده به معادله، این اعداد را شبیه سازی کنند. با این حال، منتقدان این نوع اظهارات توضیح دادند که چگونه آنها احمقانه بودند.

تیم یانگ، ستون‌نویس واشنگتن تایمز در توییتر نوشت: «هرکسی که می‌گوید اگر غذا و سوخت را از CPI حذف کنید، تورم واقعاً بد نیست، سعی کنید یک ماه بدون غذا و گاز زندگی کنید و به من اطلاع دهید که چطور پیش می‌رود.» .

نظر شما در مورد رکوردی که در روز چهارشنبه منتشر شد چیست؟ نظرات خود را در مورد این موضوع در بخش نظرات زیر با ما در میان بگذارید.

1,705
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست