بوئنوس آیرس تأیید کرد که قصد دارد به شهروندان اجازه دهد با ارزهای دیجیتال مالیات پرداخت کنند.

هوراسیو لارتا، رئیس دولت بوئنوس آیرس، پایتخت آرژانتین، تأیید کرد که این شهر به شهروندان خود اجازه می دهد تا برخی از مالیات ها را با ارزهای دیجیتال پرداخت کنند. این بخشی از یک طرح دیجیتالی است که شهر آن را «بوئنوس آیرس+» نامیده است که به دنبال ساده‌سازی رابطه شهر با شهروندان است.

دولت بوئنوس آیرس پرداخت مالیات بر ارزهای دیجیتال را معرفی می کند

دولت بوئنوس آیرس، پایتخت آرژانتین، در نظر دارد به شهروندان خود اجازه دهد تا برخی از مالیات ها را با ارزهای دیجیتال بپردازند. به گفته رسانه های محلی، این اعلامیه توسط هوراسیو رودریگز لارتا – رئیس دولت بوئنوس آیرس – در تماس اخیر زوم اعلام شده است. این ابتکار بخشی از فشار دیجیتالی است که شهر برای گسترش دسترسی شهروندان به اسناد و خدمات دولتی برنامه ریزی می کند.

به گفته لارتا، این طرح که «بوئنوس آیرس+» نام دارد، به دنبال «ساده‌سازی و ساده‌سازی ارتباط با شهروندان و شهر» است. دیگو فرناندز، دبیر نوآوری و تحول دیجیتال، در مورد اهمیت بلاک چین برای این فشار دیجیتالی (که به دنبال خودکارسازی 70 درصد از تشریفات در اولین سال اجرای خود است)، اظهار داشت:

من معتقدم که فناوری بلاک چین به دولت این امکان را می دهد که تمام اقدامات خود را شفاف تر کند و مشارکت شهروندان را به شیوه ای عمیق تر تشویق کند.

این پیشنهاد مشابه پیشنهادی است که توسط دولت ریودوژانیرو در ماه مارس ارائه شد و همچنین اعلام کرد که از سال آینده ارز دیجیتال را به عنوان پرداخت برخی از انواع مالیات ها می پذیرد.

پروژه شناسایی دیجیتال

یکی از پروژه های کلیدی که شهر به دنبال تکمیل آن است، پیاده سازی یک سیستم شناسه دیجیتال است که به شهروندان امکان می دهد درخواست های اسناد و پرداخت های انجام شده به شهر را ساده کنند. این سیستم همچنین در تلاش است تا قابلیت همکاری داشته باشد، به این معنی که چندین سازمان دولتی ممکن است به روش های مختلف با آن تعامل داشته باشند. این همچنین می‌تواند ظاهراً به ساده‌سازی وظایف وقت‌گیر در میان ادارات مختلف دولتی کمک کند و به شهروندان این فرصت را می‌دهد تا همه وظایف خود را در یک سیستم مدیریت کنند.

سایر سازمان‌های عمومی می‌توانند سیستم‌های خود را به این هاب متصل کنند و به آنها این امکان را می‌دهد که مستقیماً از داده‌ها نیز استفاده کنند. فرناندز در مورد این ایده گفت:

مردم بر اطلاعات خود حکومت خواهند داشت. ما در حال توسعه پلتفرمی هستیم تا آنها بتوانند بدانند چه کسی داده های خود را درخواست می کند و به چه چیزی نگاه می کند. هر یک از این سفارش ها در یک سیستم باز مبتنی بر بلاک چین انجام می شود.

فرناندز با بیان اینکه تیمش قصد دارد این موارد استفاده مدیریت داده را برای سال 2023 اجرا کند، نتیجه گیری کرد.

682
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست