بررسی وزیر دارایی هند از ارز دیجیتال بانک مرکزی

وزیر دارایی می گوید هند در حال بررسی استفاده های تجاری از ارز دیجیتال بانک مرکزی است

دولت هند در حال بررسی “چندین هدف تجاری و نه فقط شامل مالی” برای ارز دیجیتال بانک مرکزی خود است. وزیر دارایی هند تصریح کرد که هدف این است که روپیه دیجیتالی که توسط بانک مرکزی هند (RBI) حمایت می شود، تا سال 2023 منتشر شود.

وزیر دارایی هند در مورد ارز دیجیتال با پشتیبانی RBI
نیرمالا سیتارامان، وزیر دارایی هند، این هفته در یک میزگرد تجاری با موضوع “سرمایه گذاری در انقلاب دیجیتال هند” در سانفرانسیسکو، در مورد ارز دیجیتال بانک مرکزی این کشور (CBDC)، روپیه دیجیتال صحبت کرد.

این رویداد توسط فدراسیون اتاق‌های بازرگانی و صنعت هند (FICCI)، یک انجمن تجاری غیردولتی و گروه مدافع مستقر در هند برگزار شد. این نشست توسط مجمع مشارکت استراتژیک ایالات متحده و هند (USISPF) برگزار شد.

وزیر دارایی با تاکید بر اینکه هدف دولت و بانک مرکزی هند (RBI) معرفی ارز دیجیتال بانک مرکزی هند در سال 2023 است، توضیح داد:

دولت و RBI به دنبال چندین هدف استفاده تجاری آن هستند و نه فقط شامل کردن مالی.

او خاطرنشان کرد که شمول مالی “تا حد زیادی از طریق سه گانه JAM (Jan Dhan-Aadhaar-Mobile) به دست می آید.” وزیر دارایی قبلاً ادعا کرده بود: “مفهوم سه گانه جم در دولت نارندرا مودی به رسیدن به دورترین فرد در کشور کمک کرد.”

سیتارامان تأکید کرد که دولت هند یک فشار دیجیتالی مداوم را در تمام صنایع حفظ می کند. وی تاکید کرد: ارز دیجیتال بانک مرکزی، بانک های دیجیتال و دانشگاه دیجیتال در بودجه اتحادیه اعلام شد. تحرک دیجیتالی مداوم توسط دولت در سراسر بخش ها وجود دارد. ”

وزیر دارایی در سخنرانی خود درباره بودجه توضیح داد که معرفی ارز دیجیتال بانک مرکزی رونق زیادی به اقتصاد دیجیتال کشور می‌دهد و اظهار داشت:

ارز دیجیتال همچنین منجر به یک سیستم مدیریت ارز کارآمدتر و ارزان تر خواهد شد.

در همین حال، دولت هند در حال کار بر روی سیاست ارزهای دیجیتال این کشور است. وزیر دارایی این هفته گفت که در این تصمیم عجله نخواهد شد. T. Rabi Sankar معاون رئیس بانک مرکزی گفت که بانک مرکزی به دنبال راه اندازی یک روپیه دیجیتال “به شیوه ای بسیار مدرج و درجه بندی شده و ارزیابی تاثیر در تمام طول خط” خواهد بود.

مقامات وزارت دارایی همچنین در حال گفتگو با صندوق بین المللی پول (IMF) و بانک جهانی هستند.

 

668
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست