بدیبینی دولت هند نسبت به کریپتو - آکادمی بیتریوم

بدیبینی دولت هند نسبت به کریپتو

مشاور ارشد اقتصادی دولت هند نسبت به خطر در کریپتو، Defi بدون مقررات هشدار داد

مشاور ارشد اقتصادی دولت هند درباره نوآوری هایی مانند ارزهای دیجیتال و امور مالی غیرمتمرکز (defi) در غیاب مقررات هشدار داده است. او گفت: «ما ممکن است کاملاً آگاه نباشیم یا درک نکنیم که چه نوع نیروهایی از خودمان آزاد می کنیم.

V. Anantha Nageswaran، مشاور ارشد اقتصادی دولت هند (CEA)، بر اساس گزارش‌ها، در مورد خطر کریپتو و خطرات ناشی از فقدان مقررات آن در روز پنجشنبه در رویداد Assocham هشدار داد. رسانه های محلی به نقل از وی با اشاره به ارزهای دیجیتال گفت:

هرچه غیرمتمرکزتر شوند و فقدان یک ناظر یا یک مرجع نظارتی متمرکز نیز به این معنی است که دنیایی از دزدان دریایی کارائیب یا دنیایی از «برنده همه چیز را می گیرد» وجود دارد که می توانند واقعاً همه چیز را از شخص دیگری بگیرند.

مشاور اقتصادی دولت توضیح داد که با T. Rabi Sankar معاون بانک مرکزی هند (RBI) در مورد ارزهای دیجیتال و مالی غیرمتمرکز (defi) توافق کرده است. این مقام RBI هشدار داده است که به نظر می رسد در حال حاضر موردی از آربیتراژ نظارتی با توجه به ارزهای دیجیتال و defi به جای نوآوری واقعی مالی وجود دارد.

نجسواران با اشاره به دفی چنین اظهار داشت:

به نظر من، در حالی که نوآوری محسوب می شود، قضاوت خود را محفوظ می دانم که آیا واقعاً نوآورانه است یا واقعاً مخل به معنای مثبت یا چیزی است که ما از آن پشیمان خواهیم شد.

مشاور اقتصادی در مورد اینکه آیا ارز دیجیتال می‌تواند جایگزینی برای ارزهای فیات باشد یا خیر، تاکید کرد که باید اهداف بسیاری را برآورده کند. او توضیح داد: «این باید ذخیره‌ای از ارزش باشد، باید مقبولیت گسترده‌ای داشته باشد، و باید یک واحد حساب باشد… در همه این موارد، «نوآوری‌های» جدید مانند رمزارز یا دفی هنوز امتحان را پس نداده‌اند. ”

نجسواران در پایان گفت:

بنابراین من خیلی از آنها هیجان زده نخواهم شد زیرا گاهی اوقات ممکن است به طور کامل از نوع نیروهایی که از خود خارج می کنیم آگاه نباشیم یا درک نکنیم.

او خاطرنشان کرد: در استقبال از برخی از این اختلالات مبتنی بر فین‌تک مانند defi و crypto و غیره تا حدودی مراقب خواهم بود.

دولت هند در حال حاضر روی سیاست ارزهای دیجیتال این کشور کار می کند. وزارت دارایی با صندوق بین المللی پول (IMF) و بانک جهانی در مورد مقررات ارزهای دیجیتال مشورت کرده است. هفته گذشته، هیئت بورس و اوراق بهادار هند (SEBI) گفت که ماهیت غیرمتمرکز کریپتو، مقررات را چالش برانگیز می کند.

در همین حال، بانک مرکزی هند همچنان نسبت به ارزهای دیجیتال بدبین است. روز جمعه، Shaktikanta Das، فرماندار RBI، سرمایه‌گذاران را نسبت به تجارت در ارزهای دیجیتال هشدار داد و تکرار کرد که آنها “خطرات زیادی برای ثبات مالی دارند.”

نظر شما در مورد اظهارات مشاور ارشد اقتصادی دولت هند چیست؟ در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید.

624
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست