بانک روسیه و استخراج ارزهای دیجیتال - آکادمی بیتریوم

بانک روسیه و استخراج ارزهای دیجیتال

اگر ماینرها سکه های ضرب شده را در خارج از کشور بفروشند، بانک روسیه آماده است استخراج ارزهای دیجیتال را قانونی کند

بانک مرکزی روسیه با قانونی شدن استخراج ارزهای دیجیتال موافقت خواهد کرد، مشروط بر اینکه درآمد حاصل از فعالیت در خارج از روسیه به فیات تبدیل شود. آخرین موضع رگولاتور در این مورد پس از آن است که موضع خود را در مورد استفاده احتمالی از ارزهای دیجیتال برای پرداخت، حتی اگر فقط در سطح بین المللی، ملایم تر کرد.

بانک مرکزی روسیه قانونی شدن استخراج ارزهای دیجیتال را می پذیرد

مقام پولی در مسکو اکنون آماده است تا از قانونی شدن استخراج ارزهای دیجیتال حمایت کند، مشروط بر اینکه ماینرهای روسی موظف باشند سکه هایی را که در این فرآیند به دست می آورند در خارج از کشور بفروشند. این بر اساس بیانیه اخیر کریل پرونین، رئیس بخش فناوری های مالی بانک روسیه است.

بانک مرکزی صدای تندرو در بحث های جاری در مورد آینده ارزهای رمزپایه در روسیه بوده است و در اوایل سال جاری ممنوعیت کلی بیشتر فعالیت های مرتبط از جمله استخراج را پیشنهاد کرده است. با این حال، با مخالفت سایر نهادهای دولتی و مقابله با محدودیت های مالی تحمیل شده در جنگ در اوکراین، موضع آن شروع به تغییر کرده است.

فرماندار الویرا نابیولینا ماه گذشته اعلام کرد که پرداخت‌های رمزنگاری در صورتی که به سیستم مالی روسیه “نفوذ” نکنند، می‌توانند مجاز باشند. در همان زمان، او اصرار داشت که ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین نباید در پلتفرم‌های روسی معامله شوند، زیرا این دارایی‌ها برای سرمایه‌گذاران بالقوه بسیار پرنوسان و خطرناک هستند.

پرونین طی سخنرانی در مجمع حقوقی بین‌المللی سن پترزبورگ این هفته خاطرنشان کرد که اگرچه استخراج تحت مسئولیت بانک مرکزی روسیه (CBR) قرار نمی‌گیرد، اما یکی از راه‌های به دست آوردن ارز دیجیتال به شکل کارمزد برای ارز دیجیتال است. اعتبار سنجی تراکنش های رمزنگاری انجام شده توسط ماینرها. به نقل از اینترفاکس، وی گفت: «قانونی شدن استخراج معدن می تواند مورد بحث قرار گیرد، اما به نظر ما باید یکسری شرایط در این زمینه رعایت شود.

ایوان چبسکوف، مدیر بخش سیاست مالی وزارت دارایی، خاطرنشان کرد که برخی از شرکت‌های بزرگ استخراج ارز دیجیتال مستقر در فدراسیون روسیه نیز مجبور شده‌اند هنگام برداشت وجوه با محدودیت‌های خارجی مقابله کنند. او پیشنهاد کرد که روسیه ممکن است مجبور شود زیرساخت مبادلاتی خود را برای تامین نقدینگی صنعت ایجاد کند.

با این حال، کریل پرونین تکرار کرد که طبق CBR، ارز دیجیتالی که استخراج‌کنندگان در روسیه ضرب می‌کنند باید در خارج از مرزهای این کشور فروخته شود و اجازه انباشته شدن در داخل کشور داده نشود. نکته این است که از ایجاد انگیزه برای استفاده بعدی آن در پرداخت های داخلی خودداری شود.

علاوه بر لایحه جدید «در مورد ارز دیجیتال» که انتظار می رود به طور جامع فضای رمزنگاری روسیه را تنظیم کند، پیش نویس قانون اختصاصی «در مورد استخراج در فدراسیون روسیه» در ماه آوریل به دومای دولتی ارائه شد. اعضای مجلس سفلی پارلمان روسیه پیشنهاد می‌کنند استخراج ارزهای دیجیتال به عنوان یک فعالیت تجاری با استفاده از زیرساخت‌های اطلاعاتی و تجهیزات روسیه واقع در این کشور به رسمیت شناخته شود.

آیا انتظار دارید روسیه استخراج ارزهای دیجیتال را در سال جاری قانونی کند؟ ما را در بخش نظرات زیر بگویید.

 

682
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست