استرس تورم و افزایش هزینه های کالاها

استرس تورم و افزایش هزینه های کالاها

نظرسنجی نشان می‌دهد که ۸۷ درصد از آمریکایی‌ها در مورد تورم و افزایش هزینه‌های کالاهای روزمره استرس دارند.

از آنجایی که شاخص قیمت مصرف کننده (CPI)، معیاری برای قیمت کالاها و خدمات، در آوریل به بالاترین حد خود رسید و به 8.3 درصد رسید، آمریکایی ها بیش از هر زمان دیگری در مورد تورم و پول استرس دارند. نظرسنجی اخیر منتشر شده توسط انجمن روانشناسی آمریکا نشان می دهد که 87 درصد از ساکنان ایالات متحده می گویند که تورم در اقلام روزمره باعث افزایش سطح استرس آنها شده است.

نظرسنجی APA می گوید 87 درصد از آمریکایی ها در مورد تورم استرس دارند

دو مطالعه اخیر نشان می دهد که تعداد زیادی از آمریکایی ها بر تورم و افزایش هزینه های کالاها و خدمات روزمره استرس دارند. بر اساس “نظرسنجی استرس در آمریکا” انجمن روانشناسی آمریکا (APA)، آمریکایی ها زیر بار مشکلات سلامت روانی مرتبط با پول و فشارهای تورمی هستند.

وایل رایت، مدیر ارشد نوآوری مراقبت‌های بهداشتی در انجمن روان‌شناسی آمریکا، به شارلوت مورابیتو از CNBC توضیح داد که «هشتاد و هفت درصد آمریکایی‌ها می‌گویند که تورم و افزایش هزینه‌های کالاهای روزمره [آن چیزی است که استرس آن‌ها را تحریک می‌کند».

علاوه بر این، مارک همریک، رئیس دفتر واشنگتن در بنکریت، به مورابیتو گفت که آمریکایی ها امیدوارند. همریک گفت: “من فکر می کنم که مردم باید حس امید داشته باشند.” زمانی که اقتصاد برای آنها کار می کند، احتمال بیشتری وجود دارد که مردم امیدوار باشند که بتوانند به اهداف مالی شخصی اولیه خود برسند.

نظرسنجی استرس در آمریکا که توسط APA منتشر شد نشان می‌دهد که موضوع اصلی استرس «به دلیل تورم (به عنوان مثال، قیمت بنزین، صورت‌حساب‌های انرژی، هزینه‌های مواد غذایی، و غیره)» و سایر موضوعات مهم شامل «مسائل زنجیره تأمین» و عدم قطعیت جهانی.” در واقع، مطالعه APA نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها از رویارویی با بحران‌ها خسته شده‌اند و بیشتر بر این باورند که به نظر می‌رسد یک فاجعه پس از یک فاجعه ساده‌سازی شده است.

در نظرسنجی استرس در آمریکا APA خاطرنشان می‌کند: «یافته‌های نظرسنجی نشان می‌دهد که بزرگسالان ایالات متحده به نظر می‌رسد از نظر عاطفی تحت فشار هستند و نشانه‌هایی از خستگی را نشان می‌دهند. اکثریت قریب به اتفاق بزرگسالان (87٪) موافق بودند که احساس می شود در دو سال گذشته جریان دائمی بحران وجود داشته است، و بیش از هفت نفر از هر 10 نفر (73٪) گفتند که از تعداد بحران هایی که جهان با آن مواجه است غرق شده اند. در حال حاضر، این گزارش می افزاید.

اقتصاددانان می گویند که بهانه «طم آزمایی» دموکرات ها جمع نمی شود

علاوه بر این، تعدادی از آمریکایی‌ها و اقتصاددانان از بهانه «طمع‌طلبی» دموکرات‌ها راضی نیستند، زیرا یکی از گزارش‌ها نشان می‌دهد که منطقی‌شدن حزب سیاسی با هم جمع نمی‌شود. اریک واسون، نویسنده بلومبرگ روز پنجشنبه خاطرنشان کرد: «بسیاری از دموکرات‌ها شرکت‌های گران‌کننده را مقصر بدترین افزایش هزینه‌های زندگی آمریکایی‌ها در بیش از یک نسل می‌دانند». اما اقتصاددانان، از جمله تعدادی از افراد چپ‌گرا، با این موضوع مخالف هستند.»

جیسون فورمن، استاد دانشگاه هاروارد که با شورای مشاوران اقتصادی دولت اوباما کار می‌کرد، می‌گوید “تورم طمع” نقش کوچکی دارد. فورمن روز پنجشنبه توضیح داد: «قدرت شرکتی احتمالاً نقش بسیار کمی در تورمی که در حال حاضر شاهد آن هستیم بازی می‌کند. پروفسور هاروارد افزود: “راه حل اولیه باید از دلیل اصلی تورم باشد، که تقاضا بسیار زیاد است.”

گزارش سلامت روانی بانک‌کریت در آوریل نشان می‌دهد که 40 درصد از آمریکایی‌ها می‌گویند پول بر سلامت روان آنها تأثیر منفی می‌گذارد.

علاوه بر نظرسنجی استرس در آمریکا توسط APA، گزارش مالی و سلامت روان بانکرات در آوریل 2022 می گوید که 40 درصد از آمریکایی ها گفته اند که پول بر سلامت روان آنها تأثیر منفی می گذارد.

گزارش سلامت روان بانکرات آوریل خاطرنشان می کند: «در میان بزرگسالانی که می گویند پول می تواند تأثیر منفی بر سلامت روان آنها بگذارد، حدود نیمی از آنها (49 درصد) می گویند که نگاه کردن به حساب های بانکی آنها یک محرک است. “این نشان می دهد که به عنوان یک جامعه، ما باید با داشتن تجربیات و گفتگو در مورد پول، کار بهتری انجام دهیم.”

بدتر شدن اوضاع، بازارهای سهام و محیط کلان نشان می دهد که اوضاع به سمت یک بازار نزولی طولانی و کشیده پیش می رود. علاوه بر این، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو اخیرا توضیح داد که بانک مرکزی ایالات متحده هیچ مشکلی با ادامه افزایش نرخ بهره ندارد.

پاول در مصاحبه ای با وال استریت ژورنال گفت: «تا زمانی که احساس کنیم در جایی هستیم که شرایط مالی در موقعیت مناسبی قرار دارد، می رویم و شاهد کاهش تورم هستیم.» “ما به آن نقطه خواهیم رفت. رئیس بانک مرکزی ایالات متحده افزود: هیچ تردیدی در مورد آن وجود نخواهد داشت.

نظر شما در مورد بررسی استرس اخیر انجمن روانشناسی آمریکا چیست؟ آیا تورم به زندگی شما استرس اضافه می کند؟ نظر خود را در مورد این موضوع در بخش نظرات زیر با ما در میان بگذارید.

با افراد موفق ارزهای دیجیتال آشنا شوید

جیمی ردمن


جیمی ردمن رهبر اخبار در Bitcoin.com News و یک روزنامه نگار فناوری مالی است که در فلوریدا زندگی می کند. ردمن از سال 2011 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است. او علاقه زیادی به بیت کوین، کد منبع باز و برنامه های غیرمتمرکز دارد. از سپتامبر 2015، ردمن بیش از 5000 مقاله برای Bitcoin.com  درباره پروتکل‌های مخربی که امروز در حال ظهور هستند، نوشته است.

651
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست