آموزش اندیکاتور مووینگ اوریج Moving Average

آموزش اندیکاتور مووینگ اوریج Moving Average

در ابتدا باید گفته شود که مووینگ اوریج ها در دسته ی اندیکاتور های trend (روند نماها یا تعقیب کننده های قیمت) قرار می گیرند. موینگ اوریج ها جزو ابزارهای تحلیل تکنیکال بوده، که به دلیل فرمولی که اکثر اندیکاتورها مشابه فرمول مووینگ اوریج ها دارند، باعث شده که مووینگ اوریج ها را مادر اندیکاتورها نام گذاری کنند. که پیچیده ترین و ساده ترین فرمول به یک مبنا می‌باشند. موینگ ها میانگین گیر متحرک هستند، به طوری که اگر موینگی را بر روی یک چارت فعال کنیم، نمودار دیگری را مشاهده میکنید که هم قدم با قیمت پیش میرود و میانگین داده ای که بهش دادید را محاسبه میکند. که در آموزش فوق از آکادمی بیتریوم اطلاعات جامع و روش استفاده و دیگر شرایطی که برای استفاده از موینگ ها را نیاز دارید به شما نشان میدهد.

انواعی از مووینگ اوریج که معامله گران باید بدانند

مووینگ اوریج یا میانگین متحرک یکی از شاخص های فنی عقب مانده است که معامله گران و سرمایه گذاران برای تعیین جهت روند از آن استفاده می کنند. این داده ها را جمع آوری می کند و سپس کل را بر تعداد نقاط داده در یک دوره زمانی خاص برای رسیدن به میانگین تقسیم می کند. به عنوان میانگین “متحرک” نامیده می شود، زیرا به طور مداوم مجدداً محاسبه می شود که بر اساس آخرین داده های قیمت است.

میانگین متحرک توسط یک تحلیلگر برای تعیین حمایت و مقاومت با ارزیابی حرکات قیمت دارایی استفاده می شود. این شاخص حرکت قیمت قبلی یک اوراق بهادار را نشان می دهد که معامله گران از آن برای تعیین جهت بالقوه قیمت دارایی استفاده می کنند. این یک شاخص عقب مانده است، زیرا عملکرد قیمت هر دارایی اساسی را برای تولید سیگنال یا نشان دادن جهت قیمت هر سهم دنبال می کند.

در ویدیو فوق که ویدیو دوم مووینگ اوریج ها می باشد، طبق آموزش های داده شده، استراتژی را مشخص کردیم که به وسیله دو موینگ اوریج ۲۱ و ۱۳ که مرتبط با اعداد فیبوناچی میباشد. همراه با مقداری اطلاعات در مورد تحلیل تکنیکال، بتوان استراتژی سود سازی همراه با نقاط ورود و خروج و استاپ لاست گفته شود. که در کلیپ فوق اطلاعات تکمیلی همراه با نکته های کاربردی گفته شده است. که میتوان به نکته برداری و تمرین و تکرار، از این استراتژی به خوبی استفاده کرد.

همچنین بخوانید:استراتژی اسکالپ ترید چیست؟

 

آموزش اندیکاتور مووینگ اوریج Moving Average

مووینگ اوریج (Moving Average) چیست؟

در امور مالی، مووینگ اوریج (Moving Average)(MA) یک شاخص سهام است که معمولاً در تحلیل تکنیکال استفاده می شود. دلیل محاسبه مووینگ اوریج (Moving Average) یک سهم، این است که کمک به هموارسازی داده های قیمت با ایجاد یک میانگین قیمت که دائما به روز شده می باشد. با محاسبه میانگین متحرک یا مووینگ اوریج، اثرات نوسانات تصادفی و کوتاه مدت بر قیمت سهام در یک بازه زمانی مشخص، کاهش می یابد.

نکات مهم و کلیدی درباره مووینگ اوریج (Moving Average)

مووینگ اوریج  (Moving Average)  (MA)  یک شاخص سهام است که معمولاً در تحلیل تکنیکال استفاده می شود.
مووینگ اوریج (Moving Average) با ایجاد یک میانگین قیمت دائماً به روز شده به سطح داده های قیمت در یک دوره مشخص کمک می کند.
مووینگ اوریج (Moving Average) ساده (SMA) محاسبه‌ای است که میانگین حسابی مجموعه معینی از قیمت‌ها را در تعداد روزهای مشخصی در گذشته می‌گیرد.
مووینگ اوریج (Moving Average) نمایی (EMA) یک میانگین وزنی است که در روزهای اخیر به قیمت سهام اهمیت بیشتری می دهد و آن را به شاخصی تبدیل می کند که به اطلاعات جدید پاسخگوتر است.

مووینگ اوریج (Moving Average) چه چیزی را نشان می دهد؟

مووینگ اوریج (Moving Average) آماری است که میانگین تغییرات یک سری داده را در طول زمان نشان می دهد. در امور مالی،مووینگ اوریج اغلب توسط تحلیلگران فنی برای پیگیری روند قیمت اوراق بهادار خاص استفاده می شود. یک روند صعودی درمووینگ اوریج  (Moving Average)ممکن است به معنای افزایش قیمت یا حرکت یک اوراق بهادار باشد، در حالی که یک روند نزولی به عنوان نشانه ای از کاهش تلقی می شود.

مووینگ اوریج (Moving Average)برای چه مواردی استفاده می شود؟

مووینگ اوریج (Moving Average) به طور گسترده ای در تحلیل تکنیکال استفاده می شود، شاخه ای از سرمایه گذاری که به دنبال درک و سود از الگوهای حرکت قیمت اوراق بهادار و شاخص ها است. به طور کلی، تحلیلگران فنی از میانگین های متحرک برای تشخیص اینکه آیا تغییر در حرکت برای یک اوراق بهادار رخ می دهد یا خیر، استفاده می کنند، مثلاً اگر یک حرکت نزولی ناگهانی در قیمت اوراق بهادار وجود داشته باشد. در مواقع دیگر، آنها ازمووینگ اوریج  (Moving Average)برای تأیید سوء ظن خود مبنی بر اینکه ممکن است تغییری در جریان باشد، استفاده می کنند.

چند نمونه ازمووینگ اوریج (Moving Average) ؟

مووینگ اوریج نمایی (EMA) نوعی مووینگ اوریج (Moving Average) است که به روزهای معاملاتی اخیر وزن بیشتری می دهد. این نوع مووینگ اوریج (Moving Average) ممکن است برای معامله‌گران کوتاه‌مدت که داده‌های تاریخی بلندمدت کمتر مرتبط هستند مفید باشد. مووینگ اوریج (Moving Average) ساده، با میانگین یک سری قیمت ها محاسبه می شود و در عین حال وزن یکسانی به هر یک از قیمت های مربوطه می دهد.

در قسمت های قبل در مورد مووینگ اوریج ها اطلاعات کامل و مفیدی را آموزش داده و اکثر قوانین و اهمیت شرایط در ستاپ های معاملاتی را به صورت جامع شرح دادیم. در این قسمت تلاش داریم با حرفه ای تر کردن شرایط، ستاپ های معاملاتی را پیدا کنیم که دارای اطمینان بیشتر بوده و همچنین تاییدیه گرفتن را به همراه داشته باشد. در این قسمت یک لول شرایط را به سمت حرفه ای شدن ادامه دادیم و به جز مووینگ های فیبوناچی، که از قبل آموزش آن را داده بودیم تاییده ای از اندیکاتور آر اس ای RSA گرفتیم، که صحبت ها و شرایط تکمیلی همراه با نقطه و ورود خروج و غیره را در آموزش فوق با مثال نشان دادیم.

برای مشاهده آموزش اندیکاتور آر اِس آی RSI کلیک کنید

نظر شما درمورد مووینگ اورج چیست؟ نظرات خود را با آکادمی بیتریوم به اشتراک بگذارید
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقالات مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00