آموزش موینگ اوریج (Moving Average) قسمت دوم

  1. خانه
  2. /
  3. آموزشی
  4. /
  5. آموزش موینگ اوریج (Moving Average) قسمت دوم

اگر قسمت اول ویدیو آموزشی موینگ اوریج ها رو ندیدی، حتما قسمت اول رو ببین بعد بیا قسمت دوم موینگ اوریج رو ببین.

تماشای قسمت اول موینگ اوریج 

در ویدیو فوق که ویدیو دوم موینگ اوریج ها می باشد . طبق آموزش های داده شده، استراتژی را مشخص کردیم که به وسیله دو موینگ اوریج ۲۱ و ۱۳ که مرتبط با اعداد فیبوناچی میباشد .همراه با مقداری اطلاعات در مورد تحلیل تکنیکال، بتوان استراتژی سود سازی همراه با نقاط ورود و خروج و استاپ لاست گفته شود . که در کلیپ فوق اطلاعات تکمیلی همراه با نکته های کاربردی گفته شده است.که میتوان به نکته برداری و تمرین و تکرار، از این استراتژی به خوبی استفاده کرد.

اما بیاید به تعریف کلی از موینگ اوریج  بپردازیم.

موینگ اوریج (Moving Average)  چیست؟

در امور مالی،موینگ اوریج (Moving Average)(MA) یک شاخص سهام است که معمولاً در تحلیل تکنیکال استفاده می شود. دلیل محاسبه موینگ اوریج (Moving Average) یک سهم، این است که کمک به هموارسازی داده های قیمت با ایجاد یک میانگین قیمت که دائما به روز شده می باشد.

با محاسبه میانگین متحرک یا موینگ اوریج، اثرات نوسانات تصادفی و کوتاه مدت بر قیمت سهام در یک بازه زمانی مشخص، کاهش می یابد.

نکات مهم و کلیدی درباره موینگ اوریج (Moving Average)

موینگ اوریج  (Moving Average)  (MA)  یک شاخص سهام است که معمولاً در تحلیل تکنیکال استفاده می شود.
موینگ اوریج (Moving Average) با ایجاد یک میانگین قیمت دائماً به روز شده به سطح داده های قیمت در یک دوره مشخص کمک می کند.
موینگ اوریج (Moving Average) ساده (SMA) محاسبه‌ای است که میانگین حسابی مجموعه معینی از قیمت‌ها را در تعداد روزهای مشخصی در گذشته می‌گیرد.
موینگ اوریج (Moving Average) نمایی (EMA) یک میانگین وزنی است که در روزهای اخیر به قیمت سهام اهمیت بیشتری می دهد و آن را به شاخصی تبدیل می کند که به اطلاعات جدید پاسخگوتر است.

موینگ اوریج (Moving Average) چه چیزی را نشان می دهد؟

موینگ اوریج (Moving Average) آماری است که میانگین تغییرات یک سری داده را در طول زمان نشان می دهد. در امور مالی،موینگ اوریج اغلب توسط تحلیلگران فنی برای پیگیری روند قیمت اوراق بهادار خاص استفاده می شود. یک روند صعودی درموینگ اوریج  (Moving Average)ممکن است به معنای افزایش قیمت یا حرکت یک اوراق بهادار باشد، در حالی که یک روند نزولی به عنوان نشانه ای از کاهش تلقی می شود.

موینگ اوریج (Moving Average)برای چه مواردی استفاده می شود؟

موینگ اوریج (Moving Average) به طور گسترده ای در تحلیل تکنیکال استفاده می شود، شاخه ای از سرمایه گذاری که به دنبال درک و سود از الگوهای حرکت قیمت اوراق بهادار و شاخص ها است. به طور کلی، تحلیلگران فنی از میانگین های متحرک برای تشخیص اینکه آیا تغییر در حرکت برای یک اوراق بهادار رخ می دهد یا خیر، استفاده می کنند، مثلاً اگر یک حرکت نزولی ناگهانی در قیمت اوراق بهادار وجود داشته باشد. در مواقع دیگر، آنها ازموینگ اوریج (Moving Average)برای تأیید سوء ظن خود مبنی بر اینکه ممکن است تغییری در جریان باشد، استفاده می کنند.

چند نمونه ازموینگ اوریج (Moving Average) ؟

موینگ اوریج نمایی (EMA) نوعی موینگ اوریج (Moving Average)است که به روزهای معاملاتی اخیر وزن بیشتری می دهد. این نوع موینگ اوریج (Moving Average) ممکن است برای معامله‌گران کوتاه‌مدت که داده‌های تاریخی بلندمدت کمتر مرتبط هستند مفید باشد.موینگ اوریج (Moving Average) ساده با میانگین یک سری قیمت ها محاسبه می شود و در عین حال وزن یکسانی به هر یک از قیمت های مربوطه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

2,096
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner
2,096
امتیاز دهید

ویدیو های مرتبط

فهرست