چرا بیت کوین اینترنت پول است؟

بیت کوین اولین شکل پول شبکه محور و مبتنی بر پروتکل است. این بدان معناست که بدون ارجاع به بستر نهادی یا پلتفرمی وجود دارد. شش و نیم میلیارد نفر در این سیاره هیچ ارتباطی با دنیای پول ندارند.

ویدیوهای دیگر دپارتمان رمزارز آکادمی بیتریوم : 

اطلاعات کم یاب از بیت کوین و اتریوم

حقایق اساسی ثروت

بیت کوین: طلوع اینترنت پول

درک بیت کوین دشوار است زیرا درک پول دشوار است. اما لازم نیست اینطور باشد.

پول چیست؟

بسیاری از مردم حتی به این سوال توجه نمی کنند زیرا در زندگی روزمره خود نیازی به آن ندارند. در تجربه آنها، پول چیزی است که در ازای کار خود دریافت می کنند و در ازای کار خود به دیگران می دهند. آنها بدون در نظر گرفتن اینکه واقعاً چیست یا چرا ارزش دارد از آن استفاده می کنند.

تحلیل های رایگان ارزهای دیجیتال

اگر کسی را پیدا کردید که مایل است به سؤال «پول چیست؟» پاسخ دهد. شما متوجه خواهید شد که بسیاری از مردم هنوز به اسطوره های گذشته اعتقاد دارند. آنها معتقدند پول پشتوانه طلایی است که در انبارهای زیرزمینی نگهداری می شود و به دقت توسط ماموران دولتی محافظت می شود. این پاسخ اسطوره‌ای آرامش‌بخش است زیرا ارزش پول را به چیز دیگری (طلا، نفت، کالاهای تجاری) مرتبط می‌کند که ارزش «ذاتی» دارد. اما ارزش ذاتی چیست؟ چه چیزی به چیزی ارزش ذاتی می دهد؟ اگر این سوالات را بررسی کنید، وارد حوزه منطق دایره ای خواهید شد. چه کسی خالق را آفرید؟

مقالات دپارتمان اقتصاد آکادمی بیتریوم

اقتصاددانان ممکن است با بررسی پیچیده مکانیک سیستم‌های پولی مدرن به این سؤال پاسخ دهند: پول «واحد حساب» نمادین در سیستم جریان‌های تجاری چندجانبه بین دولت‌های مستقل است که در برابر نوسانات داخلی در عرضه و تقاضا کالیبره شده است. پاسخ فنی در مورد مکانیسم های ایجاد و استفاده از پول است، اما واقعاً توضیح نمی دهد که پول چیست. این یک اقتصاددان را راضی می کند اما درک شهودی ارائه نمی دهد.

من پاسخ ساده‌تری را ترجیح می‌دهم: پول یک زبان است، انتزاعی که انسان‌ها برای انتقال ارزش به یکدیگر ایجاد کرده‌اند. پول همچنین فناوری مورد استفاده برای صحبت کردن به این زبان ارزش است: سکه ها، اسکناس های کاغذی و ضبط دیجیتال ارزش. در واقع پول یک فناوری باستانی است که هزاران سال قدمت دارد و قدمت بیشتری از نوشتن دارد. شاید یکی از انگیزه های توسعه نویسندگی باشد. اگر پول را به عنوان یک زبان بفهمید، چند چیز بسیار واضح تر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

1,991
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner
1,991
امتیاز دهید

ویدیو های مرتبط

فهرست