فیلم انگیزشی معامله گر و معامله گری برای روانشناسی معاملات برای معاملات نوسانی، فارکس و معاملات روزانه.

چرا روانشناسی در بازار مالی مهم است ؟

اگر یک معامله‌ گر با روان‌شناسی معاملاتی مناسب همراه نباشد، داشتن استراتژی مناسب معنای کمی خواهد داشت. کنترل بر احساسات خود امری ضروری است و این یکی از مهمترین ویژگی های یک معامله گر موفق است.

یک معامله گر باید به ترید به عنوان یک ترید نزدیک شود و درگیر شدن از نظر احساسی می تواند برای موفقیت ترید مضر باشد. به همین دلیل است که درک و متعاقباً اتخاذ روان تجاری مناسب برای هر معامله‌گری بسیار مهم است.

در این مقاله، ما دقیقاً به روانشناسی معاملات می پردازیم، چقدر مهم است که یک روان تجاری قوی ایجاد کنیم و چگونه از سقوط هیجانی در معاملات جلوگیری کنیم.

برای گوش دادن پادکست هیجان در بازارهای مالی کلیک کنید

روانشناسی ترید چیست؟

روانشناسی ترید توضیح می دهد که چگونه یک معامله گر با ایجاد سود و زیان مدیریت می کند. این نشان دهنده توانایی آنها برای مقابله با خطرات و عدم انحراف از برنامه تجاری خود است. جنبه‌های احساسی سرمایه‌گذاری تلاش می‌کند تا هر معامله‌ای را به شما دیکته کند، و توانایی شما در مدیریت احساسات بخشی از روانشناسی معاملاتی شماست.

از بین بردن احساسات در معاملات غیرممکن است، اما در وهله اول این نباید هدف باشد. درعوض، معامله‌گران باید بدانند که چگونه سوگیری‌ها یا احساسات خاص می‌توانند بر ترید آنها تأثیر بگذارند و از این اطلاعات به نفع خود استفاده کنند. هر معامله‌گری متفاوت است و هیچ کتاب قانون ساده‌ای وجود ندارد که همه باید از آن پیروی کنند.

اصول روانشناسی ترید (معامله گری)

ترس و طمع احساسات قدرتمندی هستند که می توانند بر روند فکر معامله گران در طول حرفه تجاری خود مسلط شوند. هدف این است که یاد بگیرید چگونه این احساسات را مهار کنید و یک ذهنیت برنده ایجاد کنید.

یک معامله گر می تواند از چندین تکنیک برای ایجاد روانشناسی تجاری قوی و حفظ نظم استفاده کند. علاوه بر خواندن کتاب توسط روانشناسان تجاری و سرمایه گذاران خبره، می توانید یک برنامه معاملاتی نیز ایجاد کنید. توسعه یک برنامه معاملاتی به شما کمک می کند تا به یک روال ثابت پایبند باشید و از شکاف تمرکز و بیزاری از ضرر جلوگیری کنید.

هنگامی که شروع به معامله می کنید، قطعاً احساسات می توانند از بین بروند. اگر قیمت دارایی به سرعت حرکت کند، یک معامله گر ممکن است ترس از دست دادن آن داشته باشد. این امر به ویژه برای معامله گران مبتدی صادق است و یک احساس ثابت است که اغلب ظاهر می شود. سایر احساسات قابل مدیریت عبارتند از: حرص و آز، ترس از دست دادن پول، و قدرت ذهنی برای غلبه بر اشتباهاتی که مرتکب شده اند. آخرین اما نه کم اهمیت ترین، یکی از جنبه های حیاتی توسعه روان تجاری، یادگیری نحوه مدیریت ریسک است.

معامله گران گاهی اوقات باید تصمیمات فوری بگیرند. حتی اگر برنامه معاملاتی خود را دنبال کنید، ممکن است شرایط خاصی وجود داشته باشد که مجبور شوید سریع تصمیم بگیرید. با این حال، داشتن یک استراتژی و برنامه معاملاتی مناسب به شما کمک می کند تا احساسات خود را مدیریت کنید و مطمئن شوید که در نهایت تصمیمات فوری زیادی را ناشی از احساسات خود نخواهید گرفت.

حرص و آز یکی دیگر از موانع اصلی است که بسیاری از معامله گران باید بر آن غلبه کنند. هدف از ترید، ایجاد سود – یا به عبارت دیگر، کسب درآمد است. با این حال، باید ذهنیت درستی داشته باشید. برای خود هدفی تعیین کنید (مثلاً درصد بازدهی در ماه) و برای رسیدن به آن تلاش کنید. هرگز اجازه ندهید حرص و آز اعمال شما را کنترل کند.

یک راه خوب برای کار روی روانشناسی معاملاتی این است که هرگز از تحقیق دست نکشید. بازارها همیشه در حال تکامل هستند و ممکن است لازم باشد هر از گاهی استراتژی خود را تنظیم کنید. همچنین ممکن است متوجه شوید که شخصاً به‌عنوان معامله‌گر تغییر کرده‌اید، به همین دلیل است که نگه‌داشتن یک مجله تجاری بسیار ارزشمند است.

ترس از دست دادن (با نام مستعار FOMO) احساس از دست دادن یک فرصت بزرگ است. اگر از معامله‌گران همکار خود بشنوید که با استفاده طولانی مدت از بیت‌کوین چقدر درآمد کسب کرده‌اند، ممکن است وسوسه شوید که کورکورانه به قطار بپرید زیرا نمی‌خواهید ادامه دهید. این رویکرد درستی نیست.

همیشه فرصت‌هایی در بازار وجود خواهد داشت و شما باید بر اساس برنامه معاملاتی خود وارد معاملات شوید، نه صرفاً به این دلیل که می‌ترسین سود بالقوه را از دست بدهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

661
5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک گذاری
banner
banner
661
5/5 - (1 امتیاز)

ویدیو های مرتبط

فهرست