رویداد روانشناسی ترید | یک چارچوب معاملاتی | قسمت 5

  1. خانه
  2. /
  3. مستند رمز ارز
  4. /
  5. رویداد روانشناسی ترید | یک چارچوب معاملاتی | قسمت 5

قسمت 5 ارائه روانشناسی ترید Tom Hougaard از چارچوب معاملاتی خود رونمایی می کند. او به ما بینشی در مورد روز معاملاتی خود و آمادگی هایی که برای آن انجام می دهد، از جمله آنچه که «تحلیل سناریو» می نامد، می دهد. او با نادیده گرفتن آنچه مردم می گویند، برعکس 90% فکر می کند، و از کاهش حجم معاملات خود در هنگام رویارویی برنده خودداری می کند. هوگارد توضیح می دهد که چرا نباید موقعیتی را با ابزار مالی باز کرد فقط به این دلیل که قیمت کاهش یافته است و در عوض بینش خود را در مورد زمان خرید و فروش به اشتراک می گذارد. تام همچنین در مورد آموخته‌های ریچارد دنیس، تاجر متخصص و نحوه به کارگیری آنها در معاملات خود فکر می‌کند. تام این بخش از ارائه را با به اشتراک گذاشتن چهار توصیه اصلی خود برای آمادگی ذهنی، نحوه “دوست شدن با ترس” و ایجاد یک ایده کم خطر به پایان می رساند.

معامله گر روزانه چیست؟

معامله‌گر روز نوعی معامله‌گر است که حجم نسبتاً زیادی از معاملات کوتاه‌مدت و بلندمدت را برای سرمایه‌گذاری در قیمت‌های بازار درون روز انجام می‌دهد. هدف سود بردن از حرکات قیمتی بسیار کوتاه مدت است. معامله گران روزانه همچنین می توانند از اهرم برای تقویت بازده استفاده کنند که می تواند زیان را نیز تقویت کند.

در حالی که بسیاری از استراتژی ها توسط معامله گران روزانه استفاده می شود، اقدام قیمتی که به دنبال آن است، نتیجه ناکارآمدی موقت عرضه و تقاضا است که به دلیل خرید و فروش دارایی ایجاد می شود. معمولاً موقعیت‌ها از دوره‌های میلی‌ثانیه تا ساعت‌ها نگهداری می‌شوند و عموماً قبل از پایان روز بسته می‌شوند، به طوری که هیچ خطری بعد از ساعت یا یک شب باقی نمی‌ماند.

پادکست : چگونه یک تریدر (معامله گر موفق) باشیم؟ همه چیز در مورد ذهنیت است!

نکات مهم در رابطه با معامله گر روز

  • معامله گران روز معامله گرانی هستند که استراتژی های درون روزی را اجرا می کنند تا از تغییرات قیمت نسبتا کوتاه مدت برای یک دارایی معین سود ببرند.
  • معامله گران روزانه طیف وسیعی از تکنیک ها را به کار می گیرند تا از ناکارآمدی های بازار سرمایه گذاری کنند، اغلب معاملات زیادی در روز انجام می دهند و قبل از پایان روز معاملات، موقعیت های خود را می بندند.
  • معاملات روزانه اغلب با تحلیل تکنیکال مشخص می شود و به درجه بالایی از نظم و انضباط شخصی و عینی نیاز دارد.
  • معاملات روزانه می تواند یک تعهد پرسود باشد، اما با درجه بالایی از ریسک و عدم اطمینان همراه است.

ترید روزانه چیست؟

اصول یک معامله گر روز

هیچ مدرک خاصی برای تبدیل شدن به یک معامله گر روزانه لازم نیست. در عوض، معامله‌گران روزانه بر اساس فراوانی معاملاتشان طبقه‌بندی می‌شوند. سازمان تنظیم مقررات صنعت مالی (FINRA) و بورس اوراق بهادار نیویورک (NYSE) معامله گران روزانه را بر اساس اینکه در طول یک بازه زمانی پنج روزه چهار بار یا بیشتر معامله می کنند طبقه بندی می کنند، مشروط بر اینکه تعداد معاملات روزانه بیش از 6٪ از کل مشتری باشد. فعالیت تجاری در آن دوره یا شرکت کارگزاری/سرمایه گذاری که در آن حساب باز کرده است، آنها را معامله گر روزانه می داند.

یک معامله گر روزانه اغلب تمام معاملات را قبل از پایان روز معاملاتی می بندد تا موقعیت های باز را یک شبه حفظ نکند. اثربخشی یک روز معامله گران ممکن است با گسترش قیمت پیشنهادی، کمیسیون معاملات، و همچنین هزینه‌های مربوط به فیدهای خبری بلادرنگ و نرم‌افزارهای تحلیلی محدود شود. تریدروزانه موفق نیاز به دانش و تجربه گسترده دارد. معامله گران روزانه از روش های مختلفی برای تصمیم گیری در مورد معاملات استفاده می کنند. برخی از معامله گران از مدل های معاملاتی کامپیوتری استفاده می کنند که از تحلیل تکنیکال برای محاسبه احتمالات مطلوب استفاده می کنند، در حالی که برخی بر اساس غریزه خود معامله می کنند.

معامله گران روزانه مشمول الزامات نگهداری سرمایه و حاشیه هستند.

یک معامله گر روزانه در درجه اول به ویژگی های قیمت یک سهم توجه دارد. این برخلاف سرمایه گذارانی است که از داده های اساسی برای تجزیه و تحلیل پتانسیل رشد بلندمدت یک شرکت برای تصمیم گیری در مورد خرید، فروش یا نگهداری سهام آن استفاده می کنند.

نوسانات قیمت و میانگین محدوده روز برای یک معامله گر روزانه بسیار مهم است. یک اوراق بهادار باید حرکت قیمت کافی برای یک معامله گر روزانه داشته باشد تا به سود برسد. حجم و نقدینگی نیز بسیار مهم هستند زیرا ورود و خروج سریع از معاملات برای کسب سودهای کوچک در هر معامله حیاتی است. اوراق بهادار با محدوده روزانه کم یا حجم روزانه کم برای معامله گر روزانه جالب نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

657
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner
657
امتیاز دهید

ویدیو های مرتبط

فهرست