رویداد روانشناسی ترید / تشخیص الگو / قسمت دوم

  1. خانه
  2. /
  3. مستند رمز ارز
  4. /
  5. رویداد روانشناسی ترید / تشخیص الگو / قسمت دوم

در این قسمت دوم از سری روانشناسی تجارت ما، تام هوگارد به “فریب نمودارها” می پردازد، خواه سیستم کامل و خودآگاهی ما هنگام معامله وجود داشته باشد یا نه.
او از نمودارهای تاریخی سهام استفاده می کند تا خطوط روند و آنچه را که می گوید «معاملات را برای آنچه هست در آغوش بگیرید» و اهمیت استاپ ضررها را به تصویر می کشد. هوگارد همچنین به پرسش بزرگی می پردازد که بسیاری از معامله گران باید از خود بپرسند. فلسفه تجارت شما چیست؟ و آیا این در راستای منافع شماست؟
او همچنین آنچه را که از تماشای معامله مردم در بازار سهام به مدت یک دهه آموخته است و اشتباهاتی که دیده است مردم مرتکب می شوند را به اشتراک می گذارد. هوگارد همچنین بین معامله در بازار سهام و رژیم های غذایی مختلف مقایسه می کند، با پیام مهم او، ما باید خودآگاهی داشته باشیم که کجاها را اشتباه می کنیم.

چگونه نمودارهای ارزهای دیجیتال را بخوانیم؟

tset

مانند نمودارهای فنی که به معامله گران در انتخاب سهام و کالاها کمک می کند، نمودارهای کریپتو برای تصمیم گیری بهتر سرمایه گذاری در هنگام معامله با ارزهای دیجیتال استفاده می شود.

نمودارهای رمزنگاری نمایش گرافیکی قیمت، حجم و فواصل زمانی تاریخی هستند. نمودارها الگوهایی را بر اساس حرکت های گذشته قیمت ارز دیجیتال تشکیل می دهند و برای شناسایی فرصت های سرمایه گذاری استفاده می شوند. برای درک چگونگی خواندن نمودار کریپتو، بیایید نمودار شمعی ژاپنی را مورد بحث قرار دهیم.

شمعدان ژاپنی یکی از نمودارهایی است که اغلب مورد استفاده معامله گران ارزهای دیجیتال است. برای تفسیر تصویر بالا، باید توجه داشته باشید که یک شمع زمانی با رنگ قرمز نشان داده می شود که قیمت پایانی در یک بازه زمانی مشخص کمتر از قیمت شروع باشد. این بدان معناست که قیمت دارایی کاهش یافته است. در مقابل، شمع سبز نشان می دهد که قیمت پایانی بیشتر از قیمت اولیه بوده است. این نشان می دهد که قیمت دارایی افزایش یافته است. این نمودارهای شمعدانی چندین الگو را تشکیل می دهند. بسته به شکل، رنگ و اندازه کندل، معامله گران موقعیت هایی را اتخاذ می کنند یا در استراتژی های معاملاتی خود تغییراتی ایجاد می کنند.

الگوهای صعودی و نزولی

الگوهای شکل گرفته در نمودارها به دو دسته تقسیم می شوند: الگوهای برگشت صعودی و الگوهای برگشت نزولی. به عنوان مثال، الگوی شمع چکشی یک الگوی معکوس صعودی است که به ما می گوید که یک سهم در یک روند نزولی به انتهای خود نزدیک می شود. بدنه شمع کوتاه است که نشان دهنده سر چکش است در حالی که فتیله بلندتر نشانه آن است که فروشندگان قیمت ها را در طول یک جلسه معاملاتی پایین می آورند، که به دنبال آن فشار خرید قوی برای پایان دادن به جلسه با دوز بالاتر خواهد بود. روند صعودی باید با تماشای دقیق آن برای چند روز تأیید شود و معکوس شدن نیز باید با افزایش حجم معاملات تأیید شود.

الگوی شمع ستاره تیراندازی

الگوی شمع ستاره تیرانداز یک الگوی برگشت نزولی است که در اوج یک رالی قبل از برگشت به پایین رخ می دهد. این الگو از یک شمع با فتیله بالایی بلند و بدنه کوچکی تشکیل شده است که در تصویر بالا مشخص است. الگوی شمع ستاره تیراندازی نشان‌دهنده خریدارانی است که با مقاومت مواجه می‌شوند.

الگوهای محبوب برای تحلیل تکنیکال

سر و شانه

tset

الگوهای سر و شانه، الگوهای معکوس هستند که ممکن است در اوج یا پایین یک روند جاری ظاهر شوند. اگر چنین الگویی نزدیک به انتهای یک روند ظاهر شود، به آن الگوی سر و شانه معکوس می گویند. این الگوها یک کشمکش بین خریداران و فروشندگان را نشان می‌دهد که در نهایت یک طرف در بالای آن قرار می‌گیرد و منجر به عقب‌نشینی یا عقب‌نشینی بیشتر می‌شود.

گوه ها

tset

الگویی که در تصویر بالا شکل گرفته است یک گوه است. آنها زمانی ظاهر می شوند که یک روند شروع به فروکش کند و در نهایت منجر به شکست شود. بازارها اغلب به سمتی حرکت می کنند تا به سمت جلو و عقب حرکت کنند تا زمانی که به یک جهت ثابت حرکت کنند.

حمایت و مقاومت

درک حمایت و مقاومت یکی از مهم ترین بخش های خواندن نمودار کریپتو است. سطوح حمایتی در نمودارها به سطح قیمتی اشاره دارد که دارایی برای یک دوره ثابت از آن پایین نمی آید. در مقابل، سطح مقاومت به قیمتی اطلاق می‌شود که انتظار نمی‌رود دارایی بیشتر از این افزایش یابد. این سطحی است که در آن تعداد فروشندگان از خریداران در بازار برای یک دارایی دیجیتال خاص بیشتر است. شناخته شده است که کارشناسان سطوح حمایت و مقاومت را برای کمک به معامله گران در هنگام گرفتن موقعیت در ارزهای دیجیتال پیشنهاد می کنند.

نتیجه تشخیص الگو

درک الگوها به معامله گران کمک می کند تا تصمیمی آگاهانه بگیرند. با این حال، تجارت در کریپتو نیاز به یک پلت فرم معاملاتی کارآمد دارد. WazirX یکی از این پلتفرم‌ها است که در آن نه تنها می‌توانید موقعیت‌هایی را بگیرید، بلکه می‌توانید هر روز این الگوها و شاخص‌ها را بدون دردسر ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

603
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner
603
امتیاز دهید

ویدیو های مرتبط

فهرست