یک ویدیوی انگیزشی برای معامله گران در مورد واقعیت های معامله گری و داشتن صبر در دراز مدت برای دستیابی به موفقیت واقعی و کنترل احساسات و عواظف.

که در اینجا به این می پردازیم که :

چگونه از سرمایه گذاری عاطفی خودداری کنیم ؟

نظارت فعال پرتفوی برای هدایت جزر و مد در حال تغییر بازارهای مالی مهم است. با این حال، برای سرمایه گذاران فردی نیز ضروری است که انگیزه های رفتاری خرید و فروش احساسی را که می تواند از دنبال کردن فراز و نشیب های بازار ناشی شود، مدیریت کنند. در واقع، به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران در سرمایه‌گذاری در بالای بازار و فروش در پایین‌ترین سطح مهارت دارند، زیرا گرفتار شدن در هیاهوی رسانه‌ای یا ترس، خرید سرمایه‌گذاری در اوج و فروش در دره‌های چرخه غیرمعمول نیست.

چگونه سرمایه‌گذاران می‌توانند در بازارهای بی‌ثبات حرکت کنند و درعین‌حال حفظ یکنواختی داشته باشند و سبد را برای بهترین بازده کلی از طریق انواع محیط‌های بازار متنوع نگه دارند؟ نکته کلیدی درک انگیزه های پشت سرمایه گذاری عاطفی و اجتناب از تله های سرمایه گذاری سرخوشانه و افسرده است که می تواند منجر به تصمیم گیری ضعیف شود.

رفتار سرمایه گذار

رفتار سرمایه‌گذار کانون بسیاری از مطالعات بوده است و تئوری‌های متعددی تلاش می‌کنند تا پشیمانی یا واکنش بیش از حدی را که خریداران و فروشندگان اغلب در مورد پول تجربه می‌کنند، توضیح دهند. واقعیت این است که روان سرمایه‌گذار می‌تواند بر تفکر منطقی در مواقع استرس غلبه کند، خواه این استرس ناشی از سرخوشی یا وحشت باشد. اتخاذ یک رویکرد منطقی و واقع بینانه برای سرمایه گذاری – در زمانی که به نظر می رسد یک بازه زمانی کوتاه برای سرمایه گذاری بر سرخوشی یا تحولات ترسناک بازار باشد – ضروری است.

سرمایه گذار غیرحرفه ای معمولاً به خاطر دریافت بازده، پول نقدی را که به سختی به دست آورده است در سرمایه گذاری ها قرار می دهد. با این حال، آنها می بینند که سرمایه گذاری هایشان به دلیل تحولات بازار گاهی ارزش خود را از دست می دهد. ضررها می تواند باعث استرس و حدس دوم شود. به این معنا که بسیاری از سرمایه گذاران در هنگام سرمایه گذاری تحمل ریسک نسبتاً کمی دارند زیرا از دست دادن پول دردناک است.

“من فکر می کنم بسیاری از مردم تمایل دارند ارزش خود را با درآمد خود یکی بدانند، یا فکر می کنند که رسانه های اجتماعی، این روزها به مردم فشار می آورند تا به نظر برسند که آنها بهتر از آنچه هستند کار می کنند. و به همین دلیل، مردم امی مورین، سردبیر Verywell Mind گفت : احساس بدی دارید.

اما ریسک را می توان به عنوان راهنمای سرمایه گذاری و رفتار سرمایه گذار در نظر گرفت. سرمایه‌گذارانی که با درک سطح پایه از ریسک‌های موجود وارد سرمایه‌گذاری می‌شوند، می‌توانند مقدار زیادی از احساسات مرتبط با سرمایه‌گذاری را کاهش دهند. به عبارت دیگر، چالش‌های ناشی از سرمایه‌گذاری احساسی می‌تواند زمانی بروز کند که سرمایه‌گذاران ریسک‌های ناشناخته یا بالاتری از سهام را ببینند که در ابتدا مشخص شده بودند.

بازارهای گاو نر در مقابل خرس

بازارهای صعودی دوره‌هایی هستند که بازارها بی‌وقفه و گاهی اوقات به‌طور بی‌رویه به سمت بالا حرکت می‌کنند. زمانی که گاو نر خشمگین می‌شود و احساسات سرمایه‌گذار به شور و نشاط عمومی تبدیل می‌شود، سرمایه‌گذاران ممکن است فرصت‌های بازار را ببینند یا درباره سرمایه‌گذاری‌های دیگران بیاموزند – مانند اخبار، دوستان، همکاران -کارگران یا خانواده- که ممکن است آنها را مجبور به آزمایش آب های جدید کند. این هیجان ممکن است سرمایه گذار را به تلاش برای کسب سود از سرمایه گذاری هایی که به دلیل شرایط صعودی بازار در حال ظهور هستند، سوق دهد.

به همین ترتیب، وقتی سرمایه‌گذاران داستان‌هایی در مورد یک اقتصاد بد می‌خوانند یا گزارش‌هایی درباره یک دوره نوسان یا منفی بازار می‌شنوند، ترس از سرمایه‌گذاری‌هایشان می‌تواند به فروش دامن بزند. بازارهای خرسی همیشه در گوشه و کنار در کمین هستند و با بسیاری از هشدارهای خاص خود همراه هستند که رعایت و درک آنها برای سرمایه گذاران مهم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

656
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner
656
امتیاز دهید

ویدیو های مرتبط

فهرست