اهرم در ارز دیجیتال چیست؟ لوریج در ارز دیجیتال

اهرم در ارز دیجیتال چیست؟ لوریج در ارز دیجیتال

تا انتهای این مقاله همراه آکادمی بیتریوم باشید تا درباره اهرم در ارز دیجیتال بدانید، همچنین اگر علاقه مند به مطالعه مطالب بیشتر دپارتمان رمز ارز می باشید کلیک کنید.

اهرم چیست؟

اهرم ناشی از استفاده از سرمایه قرض گرفته شده به عنوان منبع تامین مالی، هنگام سرمایه گذاری برای گسترش پایه دارایی شرکت و ایجاد بازده سرمایه ریسک است. اهرم یک استراتژی سرمایه گذاری برای استفاده از پول قرض گرفته شده (به ویژه استفاده از ابزارهای مالی مختلف یا سرمایه قرض شده) برای افزایش بازده بالقوه یک سرمایه گذاری است.

اهرم همچنین می تواند به مقدار بدهی که یک شرکت برای تامین مالی دارایی ها استفاده می کند اشاره کند.

رازهای کلیدی در اهرم

 

اهرم در ارز دیجیتال چیست؟ لوریج در ارز دیجیتال

اهرم به استفاده از بدهی (وجوه قرض گرفته شده) برای تقویت بازده از یک سرمایه گذاری یا پروژه اشاره دارد.

سرمایه گذاران برای چند برابر کردن قدرت خرید خود در بازار از اهرم استفاده می کنند. شرکت ها از اهرم برای تامین مالی دارایی های خود استفاده می کنند، به جای انتشار سهام برای افزایش سرمایه، شرکت ها می توانند از بدهی برای سرمایه گذاری در عملیات تجاری در تلاش برای افزایش ارزش سهامداران استفاده کنند.

همچنین بخوانید: بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت و کوتاه مدت

درک اهرم

اهرم استفاده از بدهی (سرمایه استقراضی) به منظور انجام یک سرمایه گذاری یا پروژه است. نتیجه این است که بازده بالقوه یک پروژه را چند برابر کنیم. در عین حال، اهرم ریسک احتمالی نزولی را در صورت عدم موفقیت سرمایه‌گذاری چند برابر می‌کند. وقتی به یک شرکت، ملک یا سرمایه‌گذاری به عنوان «به شدت اهرمی» اشاره می‌کنیم، به این معنی است که بدهی آن مورد بیشتر از حقوق صاحبان سهام است.

مفهوم اهرم هم توسط سرمایه گذاران و هم توسط شرکت ها استفاده می شود. سرمایه گذاران از اهرمی استفاده می کنند تا به طور قابل توجهی بازدهی را که می تواند در سرمایه گذاری ارائه شود افزایش دهد. آنها سرمایه گذاری های خود را با استفاده از ابزارهای مختلف از جمله گزینه ها، آتی و حساب های حاشیه ای افزایش می دهند. شرکت ها می توانند از اهرم برای تامین مالی دارایی های خود استفاده کنند. به عبارت دیگر، به جای انتشار سهام برای افزایش سرمایه، شرکت ها می توانند از تامین مالی بدهی برای سرمایه گذاری در عملیات تجاری در تلاش برای افزایش ارزش سهامداران استفاده کنند.

سرمایه گذارانی که از استفاده مستقیم از اهرم راحت نیستند، راه های مختلفی برای دسترسی غیرمستقیم به اهرم دارند. آن‌ها می‌توانند در شرکت‌هایی سرمایه‌گذاری کنند که در روند عادی کسب‌وکار خود از اهرم‌های مالی برای تأمین مالی یا گسترش عملیات‌شان استفاده می‌کنند – بدون اینکه هزینه‌های خود را افزایش دهند.

اهرم بازده احتمالی را تقویت می کند، درست مانند اهرمی که می توان برای تقویت قدرت فرد هنگام جابجایی وزنه سنگین استفاده کرد.

ملاحظات خاص در اهرم

 

از طریق تجزیه و تحلیل ترازنامه، سرمایه‌گذاران می‌توانند بدهی و حقوق صاحبان سهام را در دفاتر شرکت‌های مختلف مطالعه کرده و می‌توانند در شرکت‌هایی سرمایه‌گذاری کنند که اهرم‌های مالی را به نمایندگی از تجارت خود به کار می‌گیرند. آمارهایی مانند بازده حقوق صاحبان سهام (ROE)، بدهی به حقوق صاحبان سهام (D/E) و بازده سرمایه به کار گرفته شده (ROCE) به سرمایه گذاران کمک می کند تا تعیین کنند شرکت ها چگونه سرمایه خود را به کار می گیرند و چه مقدار از آن شرکت های سرمایه وام گرفته اند.

همچنین بخوانید: روش های حفاظت از سرمایه خود در 1401

برای ارزیابی صحیح این آمار، مهم است که به خاطر داشته باشید که اهرم در انواع مختلفی از جمله اهرم عملیاتی، مالی و ترکیبی وجود دارد. تحلیل بنیادی از درجه اهرم عملیاتی استفاده می کند. می توان درجه اهرم عملیاتی را با تقسیم درصد تغییر سود هر سهم یک شرکت (EPS) بر درصد تغییر آن در سود قبل از بهره و مالیات (EBIT) در یک دوره محاسبه کرد. به طور مشابه، می توان درجه اهرم عملیاتی را با تقسیم EBIT شرکت بر EBIT کمتر هزینه بهره محاسبه کرد. درجه بالاتر اهرم عملیاتی سطح بالاتری از نوسان در EPS یک شرکت را نشان می دهد.

تجزیه و تحلیل DuPont از “ضریب برابری” برای اندازه گیری اهرم مالی استفاده می کند. می توان ضریب حقوق صاحبان سهام را با تقسیم کل دارایی های یک شرکت بر کل حقوق صاحبان سهام آن محاسبه کرد. پس از محاسبه، اهرم مالی را با گردش کل دارایی و حاشیه سود ضرب می کنیم تا بازده حقوق صاحبان سهام را ایجاد کنیم. به عنوان مثال، اگر یک شرکت سهامی عام دارای دارایی های کل به ارزش 500 میلیون دلار و ارزش حقوق صاحبان سهام به ارزش 250 میلیون دلار باشد، در این صورت ضریب حقوق صاحبان سهام 2.0 (500 میلیون دلار / 250 میلیون دلار) است. این نشان می دهد که این شرکت نیمی از کل دارایی های خود را از طریق سهام تامین مالی کرده است. بنابراین، ضریب های سهام بزرگتر نشان دهنده اهرم مالی بیشتر است.

اگر خواندن صفحات گسترده و انجام تجزیه و تحلیل بنیادی فنجان شما نیست، می توانید صندوق های سرمایه گذاری مشترک یا صندوق های قابل معامله در بورس (ETF) را خریداری کنید که از اهرم استفاده می کنند. با استفاده از این وسایل نقلیه می توانید تصمیمات تحقیقاتی و سرمایه گذاری را به کارشناسان محول کنید.

اهرم در ارز دیجیتال چیست؟ لوریج در ارز دیجیتال

اهرم در مقابل حاشیه

مارجین نوع خاصی از اهرم است که شامل استفاده از موقعیت نقدی یا اوراق بهادار موجود، به عنوان وثیقه برای افزایش قدرت خرید در بازارهای مالی است. مارجین به شما این امکان را می دهد که برای خرید اوراق بهادار، اختیار معامله یا قراردادهای آتی با پیش بینی دریافت بازده قابل توجهی از یک کارگزار با نرخ بهره ثابت وام بگیرید.

بنابراین، می‌توانید از حاشیه برای ایجاد اهرم استفاده کنید، و قدرت خرید خود را با مقدار قابل حاشیه افزایش دهید – به عنوان مثال، اگر وثیقه مورد نیاز برای خرید اوراق بهادار به ارزش 10000 دلار 1000 دلار باشد، مارجین 1:10 (و اهرم 10 برابری) خواهید داشت.

همچنین بخوانید: قرارداد مارجین در بازار مالی چیست؟

مزایا و معایب اهرم

 

اهرم اصطلاحی است که در زمینه امور مالی استفاده می شود و به فرآیندی اطلاق می شود که یک شرکت بدهی می گیرد و از آن در تجارت استفاده می کند تا به سود برسد. ایده پشت گرفتن اهرم این است که نرخ سود بسیار بالاتر از هزینه بدهی خواهد بود و به دلیل این شرکت می تواند با اهرم سود بیشتری نسبت به بدون اهرم کسب کند. برای درک این مفهوم، اجازه دهید به برخی از مزایا و معایب اهرم نگاه کنیم

معایب اهرم

اهرم ابزاری چند وجهی و پیچیده است. این تئوری عالی به نظر می رسد، و در واقعیت، استفاده از اهرم می تواند سودآور باشد، اما عکس آن نیز صادق است. اهرم سود و زیان را افزایش می دهد. اگر سرمایه‌گذار از اهرمی برای سرمایه‌گذاری استفاده کند و سرمایه‌گذاری بر علیه سرمایه‌گذار حرکت کند، ضرر او بسیار بیشتر از آن است که اگر سرمایه‌گذاری را اهرم نکرده باشد.

به همین دلیل، سرمایه گذاران برای اولین بار باید از اهرم استفاده کنند تا زمانی که تجربه بیشتری در اختیار داشته باشند. در دنیای تجارت، یک شرکت می تواند از اهرم برای تولید ثروت سهامداران استفاده کند، اما اگر موفق به انجام این کار نشود، هزینه بهره و ریسک اعتباری ناشی از نکول ارزش سهامداران را از بین می برد.

بزرگترین نقطه ضعف اهرم این است که این خطر وجود دارد که شرکت از اهرم بیش از حد استفاده کند که به نوبه خود می تواند منجر به مشکلاتی برای شرکت شود زیرا فراتر از سطح بهینه اهرم، هیچ سودی برای گرفتن اهرم نخواهد داشت. از این رو، شرکت هایی که اهرم سود معمولی یا کمتر از متوسط ​​را به دست می آورند، می توانند بیش از آنکه سود داشته باشند، ضرر داشته باشند.

همچنین بخوانید: ریسک های قانونی برای سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال کدام اند؟

یکی دیگر از محدودیت های اهرم این است که شرکت ممکن است به دلیل اهرمی تصمیماتی بگیرد که اگر اهرم وجود داشت نمی گرفت. بنابراین، برای مثال، شرکتی که به دلیل اهرم مالی روی پول نقد می نشیند، ممکن است یک شرکت زیان ده را خریداری کند یا دارایی هایی را خریداری کند، حتی زمانی که نیازی به آنها نباشد. به طور خلاصه، می تواند منجر به تصمیم گیری های غیرمنطقی شرکت شود که می تواند سال ها شرکت را تحت تأثیر قرار دهد.

از آنجایی که اهرم به معنای پرداخت سود منظم و بدون تاخیر است، شرکت را ملزم به پرداخت سود بدون توجه به وضعیت مالی شرکت می کند و در بدترین حالت ممکن است حتی منجر به ورشکستگی شرکت شود. همانطور که از موارد بالا می توان دریافت که اهرم یک شمشیر دولبه است زیرا دارای مزایا و همچنین محدودیت هایی است و هر شرکتی که به فکر گرفتن اهرم است باید نکات فوق را به دقت تجزیه و تحلیل کند و سپس بر اساس آن تصمیم بگیرد.

یک شرکت با سرمایه گذاری 5 میلیون دلاری از سرمایه گذاران تشکیل شد، که در آن سهام در شرکت 5 میلیون دلار است (این پولی است که شرکت می تواند برای فعالیت استفاده کند). اگر شرکت از تامین مالی بدهی با وام 20 میلیون دلاری استفاده کند، اکنون 25 میلیون دلار برای سرمایه گذاری در عملیات تجاری و فرصت بیشتری برای افزایش ارزش برای سهامداران دارد.

به عنوان مثال، یک خودروساز می تواند برای ساخت یک کارخانه جدید پول قرض کند. کارخانه جدید این خودروساز را قادر می سازد تا تعداد خودروهای تولیدی خود را افزایش دهد و سود را افزایش دهد.

اهرم در ارز دیجیتال چیست؟ لوریج در ارز دیجیتال

مزایای استفاده از اهرم

بزرگترین مزیت اهرم این است که به افزایش نقدینگی در دسترس شرکت، کمک می کند؛ زیرا زمانی که شرکت وام یا بدهی می گیرد وجه نقد از وام دهنده دریافت می کند و این وجه نقد می تواند توسط شرکت برای انواع فعالیت ها مانند خرید ماشین آلات جدید یا ساختمان استفاده شود. به افزایش کارایی شرکت کمک می کند یا شرکت می تواند از پول نقد برای خرید سایر شرکت ها استفاده کند که باعث افزایش مقیاس عملیات شرکت و غیره می شود.

یکی دیگر از مزایای اهرم این است که در مورد شرکت های در حال رشدی که برای فعالیت های خود به پول نقد نیاز دارند، استفاده از بدهی می تواند منجر به چند برابر شدن سود برای شرکت شود زیرا هزینه بدهی بین 8 تا 15 درصد است در حالی که نرخ سود در صورت شرکت های در حال رشد می توانند از 20 درصد تا 100 درصد متغیر باشند. از این رو تا زمانی که شرکت در حال رشد است، اهرم به افزایش سود شرکت تمایل دارد.

مزیت دیگر اهرم این است که شرکت هایی که نمی خواهند مالکیت خود را کاهش دهند این مسیر تامین مالی خوب است زیرا در صورت تامین مالی بدهی یا وام، شرکت باید اصل مبلغ را در سررسید به همراه سود دوره ای بازپرداخت کند و ریسک اعطای حقوق وجود ندارد. به هر کسی که منجر به کنترل کامل شرکت توسط صاحبان شرکت شود.

نظرات خود را در بخش دیدگاه ها با آکادمی بیتریوم به اشتراک بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقالات مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00