قانون گذاری ارزهای دیجیتال در قانون بودجه ایتالیا

قانون گذاری ارزهای دیجیتال

در سال جدید میلادی 2023 کشورها چه برنامه ای برای ارزهای دیجیتال خواهند داشت؟ در این خبر قصد داریم به کشور ایتالیا در رابطه با قانون گذاری ارزهای دیجیتال بپردازیم. پس تا انتهای این خبر همراه ما باشید.

پارلمان ایتالیا مالیات 26 درصدی را برای سود ارزهای دیجیتال در قانون بودجه سال 2023 تصویب کرد.

پارلمان ایتالیا به عنوان بخشی از قانون بودجه سال 2023 که در 29 دسامبر تصویب شد، 26 درصد مالیات بر سرمایه بر سود ارزهای دیجیتال معرفی کرده است. این سند همچنین مشوق هایی را برای مالیات دهندگان ارائه می دهد تا دارایی های رمزنگاری شده خود را اعلام کنند و 3.5 درصد برای ارزهای رمزپایه اعلام نشده پیشنهاد می کند. قبل از 31 دسامبر 2021 برگزار می شود و برای هر سال اضافی 0.5٪ جریمه می شود.

پارلمان ایتالیا مالیات بر عایدی سرمایه برای کریپتو را تصویب کرد

پارلمان ایتالیا در 29 دسامبر، به عنوان بخشی از قانون بودجه سال 2023، مالیات جدیدی را برای ارزهای دیجیتال به تصویب رساند. سناتورها سند ارائه شده در 24 دسامبر، که در آن 26 درصد سهم برای سود ارزهای دیجیتال بالای 2000 یورو (تقریباً 2060 دلار) در طول یک دوره مالیاتی بود را تصویب کردند.

مالیات بر عایدی سرمایه برای کریپتو از اول دسامبر، زمانی که پیش نویس قانون بودجه ارائه شد، پیشنهاد شده بود. سند تصویب شده شامل مجموعه ای از مشوق ها برای مالیات دهندگان است تا دارایی های ارزهای دیجیتال خود را اعلام کنند، پیشنهاد عفو برای سودهای به دست آمده، پرداخت “مالیات جایگزین” 3.5٪ و اضافه کردن 0.5٪ به عنوان جریمه برای هر سال، می باشد.

مشوق دیگری که در قانون بودجه گنجانده شده است به مالیات دهندگان این امکان را می دهد که مالیات بر عایدی سرمایه خود را با 14 درصد قیمت ارز رمزنگاری شده در 1 ژانویه 2023 لغو کنند، که به طور قابل توجهی کمتر از قیمتی است که هنگام خرید این ارز دیجیتال پرداخت می شود.

به همین ترتیب، زیان ارزهای دیجیتال بالاتر از 2000 یورو در یک دوره مالیاتی به عنوان کسر مالیات محسوب می شود و می تواند برای دوره های مالیاتی بعدی انجام شود.

قانون جدید مالیات بر ارزهای دیجیتال ایتالیا فضایی را برای تفسیر باقی می گذارد

قانون در مورد بیشتر شرایط کلیدی که در آن ارزهای رمزنگاری شده مالیات می‌شوند، روشن است. با این حال، قانون اشاره می‌کند که «مبادله بین دارایی‌های کریپتو با ویژگی‌ها و عملکردهای یکسان، رویداد مشمول مالیات نیست.» این بدان معناست که کاربران باید برای ارائه صورت‌های مالیاتی خود راهنمایی دریافت کنند، زیرا این دارایی‌ها دارای ویژگی‌ها و عملکردهای یکسانی در بدنه قانون تعریف نشده‌اند.

ایتالیا که فاقد مقررات جامع ارزهای دیجیتال است، راه پرتغال را دنبال می کند. این کشور اروپایی مالیات بر عایدی سرمایه مشابهی را با نرخ 28 درصد به عنوان بخشی از قانون بودجه سال 2023 خود در نظر گرفت، تصمیمی که ممکن است وضعیت کشور را به عنوان بهشت ​​شرکت ها و دارندگان ارزهای دیجیتال به خطر بیندازد.

این پیشنهاد که در ماه اکتبر فاش شد، همچنین مالیات بر انتقال رایگان ارزهای دیجیتال و کمیسیون‌هایی که توسط صرافی‌های ارزهای دیجیتال و سایر عملیات رمزنگاری برای تسهیل تراکنش‌های ارز دیجیتال دریافت می‌شود، در نظر گرفته است.

نظر شما در مورد مالیات بر عایدی سرمایه 26 درصدی مصوب پارلمان ایتالیا برای سال 2023 چیست؟ آیا دیگر کشورها نیز راه ایتالیا و پرتقال را می روند؟ افکار و نظرات خود را در بخش دیدگاه های آکادمی بیتریوم با در میان بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقاله های مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00