رگولاتور مالی ژاپن و FTX Japan

رگولاتور مالی ژاپن از FTX Japan درخواست کرده تا عملیات خود را متوقف کند

طبق این دستورات، FTX ژاپن ملزم به تعلیق معاملات مشتقات فرابورس و حاشیه های مربوطه و همچنین سپرده های جدید از 10 نوامبر تا 9 دسامبر خواهد بود، مگر اینکه FSA وارد عمل شود.
آژانس خدمات مالی یا FSA ژاپن با استناد به سیاست های FTX Trading Limited از FTX Japan درخواست کرده است تا سفارشات تجاری را تعلیق کند.

درخواست ژاپن برای توقف عملیات FTX ژاپن

در اطلاعیه ای در 10 نوامبر، FSA گفت که اقدامات اداری علیه FTX Japan پس از تعلیق برداشت FTX Trading Limited “بدون توضیح واضح دلایل برای سرمایه گذاران” انجام داده است. رگولاتور مالی گفت که دستورات تعلیق و احکام بهبود کسب و کار را مطابق با قانون خدمات پرداخت ژاپن و قانون ابزارهای مالی و مبادله صادر کرده است.

گزارش هایی وجود دارد که FTX Trading Limited با عدم اطمینان اعتبار روبرو است.” وی افزود: لازم است تمام اقدامات ممکن برای جلوگیری از وضعیتی که منافع طلبکاران و سرمایه گذاران از خروج به شرکت های زیرمجموعه شرکت آسیب ببیند، اتخاذ شود. بنابراین، این وضعیت شرکت ما دارای سیستم لازم برای انجام صحیح [تعهدات مالی خود] شناخته نمی‌شود.

ماجرای FTX و  FSA

بر اساس این دستورات، FTX ژاپن موظف است معاملات مشتقه خارج از بورس و حاشیه های مرتبط و همچنین سپرده های جدید از کاربران را از 10 نوامبر تا 9 دسامبر به حالت تعلیق درآورد مگر اینکه FSA وارد عمل شود. رگولاتور مالی همچنین دستور داد صرافی به دارایی خود را در داخل کشور در همان بازه زمانی نگهداری کند و بدهی ها را به درستی در ترازنامه خود گزارش کند.

دستور بهبود کسب‌وکار FSA از FTX ژاپن می‌خواهد تا طرحی را تا 16 نوامبر ارائه کند، که شامل نحوه محافظت از سرمایه‌گذاران و ارائه شفافیت در مورد وضعیت جاری با FTX می‌شود: تا پایان اجرای طرح بهبود کسب و کار، پیشرفت ماهانه و وضعیت اجرا باید تا دهم ماه بعد کتباً گزارش شود.

FTX Japan که قبلاً شرکت Quoine بود، در ماه ژوئن توسط FTX برای خدمات رسانی به کاربران رمزارز ژاپنی پس از خرید صرافی Liquid در ماه فوریه راه اندازی شد. سام بنکمن-فرید، مدیر عامل FTX، که اخیراً به دلیل عدم شفافیت در مورد “نقض نقدینگی” که صرافی با آن مواجه بود عذرخواهی کرد، همچنین در زمان راه اندازی به عنوان مدیر عامل موقت FTX ژاپن فعالیت می کرد.

اگرچه Bankman-Fried گفت که صرافی مستقر در ایالات متحده، FTX US – یک نهاد تجاری مجزا از FTX – از مشکلات پیش روی صرافی اصلی “تأثیر مالی نداشته است“، مشخص نیست که مشکلات FTX چگونه ممکن است بر تجارت و عملیات FTX ژاپن تأثیر بگذارد.

نظرات خود را با آکادمی بیتریوم به اشتراک بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقاله های مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00