پیش بینی بازارهای ایران ( پیش بینی بازار دلار،طلا،مسکن،بورس و… )

پیش بینی بازارهای ایران ( پیش بینی بازار دلار،طلا،مسکن،بورس و... )

در این ویدیو آموزشی از دپارتمان اقتصاد بیتریوم قصد داریم به پیش بینی بازارهای ایران بپردازیم چرا که شعار این دپارتمان این است که پول در کدام بازار ها می باشد.

و با علمی که اقتصاد در اختیار ما قرار می دهد تک تک بازار ها را تحلیل می کنیم و زمان ورود به بازار را پیدا می کنیم و وارد می شویم و سود می کنیم.

پیش بینی قیمت دلار ۱۴۰۱ چگونه خواهد بود؟

برخی از تحلیلگران ارزی می گفتند بازیگران احتیاطی در موقعیت خرید قرار گرفته اند، چرا که تصور می کنند سطح نااطمینانی های سیاسی و امنیتی افزایش یافته است. اگر این نظریه صحت داشته باشد، احتمال رشد قیمت دلار در روزهای آینده وجود خواهد داشت.

در صورتی که نرخ دلار نتواند بالای محدوده ۳۲ هزار و ۸۰۰ تومان باقی بماند، این ارز ممکن است به سوی حمایت ۳۲ هزار و ۲۰۰ تومان حرکت کند.

بازارساز برای اینکه بتواند انتظارات افزایشی را در کوتاه مدت مدیریت کند، نیاز دارد که از محدوده ۳۳ هزار و ۳۰۰ تومانی با دقت حفاظت کند، چرا که از نگاه تحلیل گران فنی در صورت عبور دلار از محدوه یاد شده، تقاضای بیشتری وارد بازار خواهد شد.

با این حال، بخش دیگری از معامله گران باور دارند تا زمان برقراری آرامش در داخل کشور و بهبود انتظارات درباره آینده برجام، بازارساز کار دشواری برای مدیریت دلار دارد و حداقل به دلیل کاهش تعداد فروشندگان‌،‌ بازارساز ناچار خواهد بود که ارز بیشتری را به بازار تزریق کند.

طی چند سال اخیر به دلایل مختلفی از جمله تحریم‌های خارجی و برنامه‌های مالی داخلی، بازار خودرو همیشه دچار هیجان و تلاطم بوده و قیمت‌ها در مدت کوتاهی میلیون‌ها تومان افزایش پیدا کرده است. این روند صعودی قیمت‌ها آنقدر سریع و شدید بوده که قیمت پراید از ۲۵ میلیون تومان در سال‌های ۹۶ و ۹۷ به مرز ۲۰۰ میلیون تومان رسیده است.

برای اطلاع یافتن از آخرین اطلاعات خودرو ایران میتوانید به این صفحه مراجعه کنید

البته مسئولان و مدیران هم بیکار ننشسته‌اند و سعی کرده‌اند با اجرای برنامه‌هایی مثل پیش فروش خودرو و گزینش متقاضیان از طریق قرعه‌کشی و ایجاد سامانه‌ای مخصوص برای فروش خودرو، بازار را کنترل کنند. همچنین اخبار آزادسازی واردات خودرو باعث شده تا قیمت‌ خودرو روند نزولی را پیش بگیرد.

پیش بینی بازار مسکن در سال ۱۴۰۱ چگونه خواهد بود؟

پیش بینی نرخ مسکن در سال آینده/مسکن گران می شود؟

قیمت ساختمان در سال آینده حدود ۱۴ درصد افزایش پیدا می‌کند. در سال ۱۴۰۲ قیمت مسکن وضعیتی مشابه پسا جهش ۱۴۰۰ و سال جاری خواهد داشت.

گروهی از سازنده‌ها که در حال حاضر مشغول ساخت‌وساز هستند و پروژه مسکونی آنها در سال آینده آماده عرضه می‌شود، قیمت‌هایی را برای فروش پس از تکمیل واحدها پیش‌بینی کرده‌اند که نشان می‌دهد در سال آینده حول و حوش ۱۴‌درصد افزایش قیمت نسبت به سطح کنونی قیمت واحدهای نوساز حال حاضر است.

با این وصف احتمالا سال آینده وضعیتی بین آنچه در سال پساجهش (۱۴۰۰) و سال‌جاری رخ داد، ‌ محقق می‌شود یا دست‌کم انتظار فعالان ساختمانی این است که ۱۴۰۲ وضعیتی میانه داشته باشد. بازدهی مسکن در سال ۱۴۰۰ حدود ۱۰‌درصد و میانگین تورم ماهانه مسکن در پایتخت طی آن سال نزدیک یک‌درصد بود. اما امسال تحت‌تاثیر متغیرهای مختلف اثرگذار بر انتظارات تورمی و نیز افزایش تقاضای سرمایه‌ای در بازار مسکن، میزان تورم ملکی به مراتب بیشتر بود. تورم نقطه‌ای زمین در مناطق پرمعامله تهران بر اساس برآوردهای غیررسمی بین ۳۰ تا ۳۵‌درصد است و تورم مسکن نیز در ۱۴۰۱ بر اساس وضعیت فعلی متغیرهای موثر بر این بازار، همین حدود برآورد می‌شود.

بر این اساس برآورد سازنده‌ها از تورم مسکن ۱۴۰۲ رقمی بین تورم ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ خواهد بود. حتی برخی از سازنده‌ها در اینکه بتوانند واحدهای نوساز خود را سال آینده با رشد ۱۴‌درصدی قیمت نسبت به قیمت مهرماه امسال بفروشند، تشکیک می‌کنند؛ موضوعی که به نوعی نشان‌دهنده خوش‌بینی نسبی حاکم بر فعالان بازار درباره آتیه مسکن در ۱۴۰۲ است. این گمانه قیمتی نشان می‌دهد سرعت رشد تورم مسکن در پایتخت طی سال آینده پایین پیش‌بینی می‌شود و هنوز امید به کاهش موثر و پایدار انتظارات تورمی در بازار مسکن به واسطه احیای برجام وجود دارد.

چشم‌انداز آتی تحولات بازار زمین از نگاه فعالان بازار مسکن در ۶ ماه پیش رو نیز، رشد قیمت با سرعت کند است؛ مگر اینکه شهرداری تهران تصمیمات تازه‌ای با هدف تسهیلگری ساخت‌وساز اتخاذ کند. ظاهرا فعلا تنها «افزایش تراکم» است که می‌تواند قیمت زمین را تا حد زیادی تحت‌تاثیر قرار دهد.

همچنین بخوانید: استرس تورم و افزایش هزینه های کالاها

پیش بینی طلا در سال ۱۴۰۱ چگونه خواهد بود؟

آیا طلا شانسی برای صعود دارد؟

به نظر می رسد که کمترین قیمت طلا، سطحی است که بازار انتظار دارد، افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در آن نقطه به اوج خود برسد.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از وب‌سایت «اف‌ایکس امپایر»، به نظر می رسد که کمترین قیمت طلا، سطحی است که بازار انتظار دارد، افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در آن نقطه به اوج خود برسد. از این نقطه به بعد و با تغییر سیاست‌های فدرال رزرو، تغییر روند طلا و برگشت از حالت نزولی محتمل خواهد بود.

قراردادهای طلای آتی به پایین‌ترین سطح خود از 28 سپتامبر رسید و در فاصله قابل توجهی از پایین‌ترین سطح خود در روز جمعه قرار گرفت. بسته شدن بازار در چنین سطوحی می‌تواند نشان دهنده این باشد که، بازار ممکن است اوایل هفته آینده برای اقدامات نزولی بیشتر آماده باشد.

یکی از مهمترین عوامل تعیین کننده قیمت، تورم بالا است. فدرال رزرو به جهت مقابله با تورم مجبور است نرخ بهره را افزایش دهد. و این به نوبه خود باعث افزایش بازدهی خزانه‌داری آمریکا و در نتیجه دلار می شود. طلا یکی از دارایی هایی است که ارزش آن با دلار سنجیده می شود، بنابراین وقتی که ارزش دلار افزایش می یابد، کاملا تحت تاثیر قرار گرفته و نزولی می شود. در واقع با افزایش ارزش دلار، طلا برای دارندگان ارزهای خارجی گران تر تمام شده و تقاضا برای آن کاهش می یابد.
روز جمعه، معاملات آتی طلای Comex ، برای ماه دسامبر به 1648.90 دلار رسید که 28.10 دلار یا 1.70 درصد کاهش داشت. علاوه بر این، صندوق سهام طلای SPDR ETF(GLD) با کاهش 1.93 دلاری یا -1.25 درصدی به 152.98 دلار رسید.

قیمت طلا چند روز ثابت بود. اما پس از انتشار گزارش آمار اقتصادی آمریکا در روزهای پنجشنبه و جمعه، که احتمال افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو را در نشست 2 نوامبر تقویت می‌کرد، تحت تاثیر قرار گرفته و دچار نوسان شد.
آمارهای منتشر شده توسط وزارت کار آمریکا در روز پنجشنبه نشان داد که قیمت‌های مصرف‌کننده ماه سپتامبر بیش از حد انتظار  افزایش یافته و همین موضوع نگرانی‌ها را در مورد چشم‌انداز نرخ‌ بهره افزایش داد. آمارها نشان می‌دهد که شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) پس از افزایش 0.1 درصدی در ماه آگوست، 0.4 درصد در سپتامبر افزایش یافت. اقتصاددانان انتظار داشتند که شاخص قیمت مصرف کننده نهایتا تا 0.2 درصد افزایش یابد.
اخبار اقتصادی منتشر شده در روز جمعه نیز باعث کاهش قیمت طلا شد. گزارشی از دانشگاه میشیگان نشان داد که انتظارات تورمی در ماه اکتبر افزایش یافته است. انتظارات تورمی یک ساله پس از کاهش به 4.7 درصد در سپتامبر به 5.1 درصد در اکتبر افزایش یافت، در حالی که انتظارات تورمی پنج ساله پس از کاهش به 2.7 درصد در سپتامبر به 2.9 درصد در اکتبر افزایش یافت.

چشم انداز کوتاه مدت بازار طلا در ایران

با توجه به بسته شدن نزولی معاملات، قیمت‌ها احتمالا اوایل هفته آینده تحت فشار باقی می‌مانند و هدف کوتاه مدت رنج 1609.30 تا 1622.20 دلار است. البته دیدن سطح 1500 دلاری برای طلا به هیچ عنوان تعجب آور نخواهد بود.

اگر می‌خواهید بدانید قیمت طلا به کجا می‌رود، منتظر انتشار آمارهای بازار در مورد انتظارات فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره باشید. انتظارات نرخ بالاتر به معنای کاهش قیمت طلا است.

تا پایان روز جمعه، بازار با احتمال 100 درصدی برای افزایش 75 واحدی نرخ در ماه نوامبر قیمت‌گذاری کرده بود. این در حالی است که بازار در روز پنجشنبه با احتمال 11.3 درصدی افزایش نرخ بهره 100 درصدی قیمت‌گذاری را انجام داده بود. البته این احتمال در روز جمعه به صفر رسیده و بازار با پیش بینی اعلام افزایش نرخ 75 واحدی در روز 2 نوامبر به کار خود ادامه داد.

نزولی‌ترین شاخص برای قیمت طلا، جهش در نرخ پایانی فدرال رزرو یا سطحی است که بازار انتظار دارد نرخ ها در آن به اوج خود برسند.

در آخرین جلسه فدرال رزرو در اواخر سپتامبر، نرخ بهره نهایی در حدود 3 تا 3.25 درصد از نزدیک به صفر در ماه مارس بود. در پایان روز جمعه، بازارهای پول اکنون افزایش نرخ فدرال رزرو را برای ماه مارس 2023 در حدود 4.95 درصد می بینند.

پیش بینی بازار بورس ایران ۱۴۰۱

آیا بورس در شرایط فعلی پیش بینی پذیر است؟

متاسفانه شرایط اقتصادی چه در سطح بین المللی و چه در سطح داخلی پیچیده شده است و شرایط به گونه ای پیش رفته است که در سطح داخلی هر روز شاهد یک چالش جدید برای بورس هستیم. مجتبی دیبا از کارشناسان بازار سرمایه به این پرسش پاسخ داد که آیا بورس در شرایط فعلی پیش بینی پذیر است؟

مدت هاست که بورس روند نزولی به خود گرفته است و نهایت کار این است که یک روز شاخص کل مثبت و سبزپوش می شود و سپس چند روزی در ناحیه قرمز رنگ به سر می برد!

ارزش معاملات نسبت به روزهای اوج بورس به شدت اُفت کرده است و خروج پول حقیقی را در بیشتر روزهای معاملاتی شاهد هستیم.

در شرایط فعلی موارد گوناگونی به ابهامات بورس افزوده است. از یک سو شرایط مبهم برجام باعث ترس از ورود پول جدید به بازار سرمایه شده است و از سوی دیگر شرایط اقتصاد جهانی نیز بر روی روند کامودیتی ها و کاهش قیمت آن ها تاثیرگذار بوده است و با توجه به کامودیتی محور بودن بورس ایران، شرایط برای بورس و معامله گران بغرنج تر از گذشته شده است.

به این موارد باید نزدیک بودن ارائه لایحه بودجه ۱۴۰۲ به مجلس و همچنین شرایط داخلی به دلیل اعتراضات و اغتشاشات اخیر را نیز اضافه کنیم.

تنها مسئله مثبت که هر از چندگاهی شاید بر روی بورس تاثیرگذار است افزایش قیمت نفت است که حالت نوسانی دارد و رشد آن موجب رشد در صنایع نفت محور و به خصوص نمادهای پالایشی می شود و از این طریق هر از چندگاهی یک شوک مثبت به بورس وارد می شود که دوام چندانی هم ندارد.

در هر صورت، هر سو را که نگاه می کنیم شرایط مختلفی گویا بر روی بورس تاثیرگذار است که برخی از آن ها آنقدر مبهم هستند که شرایط بورس را مه آلود کرده اند و بسیاری از سرمایه گذاران ترجیح می دهند در شرایط فعلی پول های خود را به این بازار مالی وارد نکنند.

با این تفاسیر باز هم از مجتبی دیبا کارشناس بازار سرمایه این پرسش را مطرح کردیم که آیا بورس در این شرایط پیش بینی پذیر است؟

آیا بورس پیش بینی پذیر است؟

مجتبی دیبا کارشناس و تحلیلگر بازار سرمایه گفت: پیش بینی بورس با این شرایطی که هم اکنون در خود بورس و همچنین کشور شاهد هستیم سخت است و خیلی نمی شود حرف جدیدی زد. کماکان ماجرا بازار، ارزندگی و ارزش ذاتی بازار در مقابل عدم اعتماد است.

او ادامه داد: تا زمانی که این موارد به یک ثبات نرسند همچنان بازار به رفتار کج دار و مریض خود ادامه خواهد داد. بنابراین واقعا ارائه یک چشم انداز درست بسیار سخت و حتی غیرممکن است.

این تحلیلگر بازار سرمایه گفت: تا زمانی که فضا شفاف نشود همین شرایط وجود دارد و بنابراین پیش بینی خیلی خاصی هم نمی توان از اوضاع بورس داشت.

پیش بینی بازار خودرو

بازار خودرو هفته سوم مهر

 • رئیس سازمان ملی استاندارد اعلام کرد در صورت ورود خودروهای غیراستاندارد به کشور، مطابق قانون با آنها برخورد خواهد شد.
 • بنابر اعلام سخنگوی وزارت صمت، دو شرکت توانستند مرحله تکمیل الزامات قانونی برای واردات خودرو را با موفقیت به پایان برسانند.
 • وزارت صمت اعلام کرد تا پایان مهرماه اسامی شرکت‌های واجد شرایط واردات خودرو اعلام خواهد شد.
 • به گفته مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، دو محصول تارا و پژو ۲۰۷ در بورس کالا عرضه خواهند شد.
 • قرعه‌کشی جدیدترین طرح‌های فروش محصولات ایران خودرو، روز دوشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۱ برگزار و نتایج آن اعلام شد.
 • روز شنبه ۱۶ مهر ۱۴۰۱، نتایج مزایده اولین مرحله فروش خودروهای رسوبی وارداتی در محل سازمان امور تملیکی برگزار شد.
 • سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی، شرایط برگزاری دومین مزایده اینترنتی خودروهای خارجی رسوبی را اعلام کرد. آغاز ثبت پیشنهاد این مزایده سه‌شنبه ۲۶ مهر خواهد بود.

بازار خودرو هفته دوم مهر

 • حذف سامانه یکپارچه فروش خودرو، مهم‌ترین خبر هفته دوم مهر ماه بود. بنابر اعلام منوچهر منطقی، معاون حمل‌ونقل وزارت صمت، روند ثبت‌‌نام و قرعه‌کشی خودرو از نیمه دوم سال ۱۴۰۱، به روال قبل باز می‌گردد و متقاضیان می‌توانند از طریق سامانه فروش خودروسازان و همچنین بورس کالا اقدام به خرید خودرو کنند.
 • بنابر اعلام وزارت صمت، در صورتی که دو شرکت ایران خودرو و سایپا بتوانند نمایندگی رسمی خودروسازان خارجی را دریافت کرده و شرایط لازم را بنابر آیین‌نامه واردات خودرو داشته باشند، می‌توانند واردات خودرو را انجام دهند.
 • وزارت صمت اعلام کرد تا پایان مهر ۱۴۰۱ اسامی شرکت‌های واجد شرایط برای واردات خودرو را اعلام خواهد کرد.
 • آخرین دستگاه خودرو سمند و پژو ۴۰۵ در این هفته طی مراسمی از خط تولید خارج شدند.
 • مهلت مزایده خودروهای خارجی رسوبی موجود در گمرک به پایان رسید.

بازار خودرو هفته اول مهر

 • سخنگوی وزارت صمت اعلام کرد، در نیمه دوم سال ۱۴۰۱، هر ماه قرعه‌کشی خودرو با عرضه بیش از ۱۰۰ هزار دستگاه برگزار خواهد شد.
 • بنابر اعلام وزارت صمت، اولین خودروهای وارداتی از ماه‌های آذر و دی ۱۴۰۱ وارد بازار خواهند شد.
 • خودروهای خارجی موجود در پارکینگ کمرک در سایت اموال تملیکی به مزایده گذاشته شد.

پیش بینی بازار سکه ۱۴۰۱

در بین معامله گران شایعه شده بود برخی اقدامات سیاستی مثل اوراق سکه هم با استقبال روبرو نشد و اوراق سکه به گیر قانونی خورده است.

بررسی ها نشان می دهد2 اقدام جدید بانک مرکزی برای کاهش قیمت سکه در اولین روز هفته نتوانست ترمز صعودی سکه را بکشد.در بین معامله گران شایعه شده بود برخی اقدامات سیاستی مثل اوراق سکه هم با استقبال روبرو نشد و اوراق سکه به گیر قانونی خورده است.

بیشتر بخوانید:زمان مناسب خرید سکه 

تحلیل سرمایه گذارارن سکه

با افزایش تقاضا برای دلار ، هیجان خریداران سکه همه بالا رفته است. قیمت سکه روز گذشته در کانال 16 پیشروی کرد و تا 16 میلیون و 550 هزار تومان بالا رفت اما نتوانست سقف تاریخی خودش را بزند و در 16 میلیون و 350 هزار تومان بسته شد. حباب سکه در روز شنبه با کاهش به دومیلیون رسید.

پیش بینی بازار ارزدیجیتال

نیمه اول سال ۲۰۲۲ برای سرمایه‌گذاران بازار ارزهای دیجیتال تجربه خوبی نبود. چراکه بیت‌کوین و اتریوم بیش از ۵۰ درصد از بالاترین رکورد خود ATH در اواخر سال ۲۰۲۱ فاصله گرفتند. در حالی که در هفته‌های اخیر جهش‌های کوچکی در قیمت رمزارزها دیده شد، اما به طور کلی به نظر می‌رسد که بازار متوقف شده است. هیچ کس به طور قطعی نمی‌داند بازار به چه سمتی خواهد رفت و آینده ارز دیجیتال چه خواهد بود؛ اما برخی کارشناسان معتقدند که قیمت ارزهای دیجیتال ممکن است قبل از هر گونه بهبودی پایداری، حتی بیشتر از این نیز کاهش یابد.

در ماه‌های باقی‌مانده از سال ۲۰۲۲ چه چیزی در انتظار بازار ارزهای دیجیتال است؟

پیش‌بینی اینکه بازار در بلندمدت به کجا می‌رود، کاری دشوار است؛ اما در ماه‌های آینده، کارشناسان مواردی مثل مقررات و پذیرش نهادی پرداخت‌های رمزنگاری را در نظر می‌گیرند تا درک بهتری از بازار داشته باشند. بدیهی است که پیش‌بینی دقیق تمام رفتارهای بازار، امری غیرممکن است.

برای دیدن آخرین تحلیل های ارز دیجیتال آکادمی بیتریوم کلیک کنید

چشم‌انداز آینده بیت‌کوین

بیت‎کوین به طور کلی شاخص خوبی از بازار ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود؛ زیرا بزرگترین ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار است و بقیه بازار تمایل دارد روندهای آن را دنبال کند. قیمت بیت‌کوین در سال ۲۰۲۱ افزایش شدیدی داشت و نوامبر گذشته حتی از ۶۸ هزار دلار نیز عبور کرد و توانست قیمت بی سابقه دیگری را ثبت کند. اما سپس در سال ۲۰۲۲ شاهد سقوط ارزش پادشاه رمزارزها بودیم.

برای مشاهده قیمت لحظه ای بیت کوین کلیک کنید

در بحبوحه ابهامات کلان اقتصادی که بیشتر ناشی از تورم فزاینده، بازار سهام متزلزل، افزایش نرخ بهره و ترس از رکود بوده است، بیت‌کوین و بازار گسترده رمزارزها نیز در حال سقوط هستند. بیت‌کوین از نوامبر گذشته بیش از دو سوم ارزش خود را از دست داده و در هفته‌های اخیر حتی به ۱۷۵۰۰ دلار نیز کاهش یافته است. کارشناسان در مورد اینکه آیا بیت‌کوین هنوز به کف رسیده است یا خیر، اختلاف نظر دارند. برخی می‌گویند که قیمت بیت‌کوین همین حالا در کف قرار دارد؛ در حالی که برخی دیگر بر این باور هستند که بیت‌کوین ممکن است در سال ۲۰۲۲، حتی تا ۱۰۰۰۰ دلار نیز سقوط کند.

چشم‌انداز آینده اتریوم

اتریوم دومین ارز دیجیتال بزرگ و شناخته شده ترین آلت‌کوین در بازار است. اتریوم نیز مانند بیت‌کوین، می‌تواند معیار خوبی برای بازار ارزهای دیجیتال باشد. در شش سال گذشته، ارزش اتریوم نیز به شدت افزایش یافته است؛ یعنی اتریوم از ۰.۳۱۱ دلار در سال ۲۰۱۵ به حدود ۴۸۰۰ دلار در بالاترین حد خود در اواخر سال گذشته رسید.

در حالی که قیمت اتریوم با بالاترین حد خود فاصله دارد، برخی کارشناسان معتقدند که قیمت اتریوم این پتانسیل را دارد که تا پایان سال ۲۰۲۲ رشد شدیدی را شاهد باشد. البته تحلیلگران بر این باورند که هدف قیمتی اتریوم می‌تواند به موفقیت ارتقای بزرگ اتریوم یعنی اتریوم ۲.۰ که با نام مرج The Merge نیز شناخته می‌شود، بستگی داشته باشد. اتریوم در حال انتقال فناوری خود به نسخه‌ای مبتنی بر اثبات سهام PoS است تا از این طریق، در مصرف انرژی صرفه‌جویی کند. اتریوم ۲.۰ وعده شبکه‌ای کارآمدتر، سریع‌تر و ارزان‌تر را به طرفداران خود می‌دهد.

مشاهده کنید: قیمت لحظه ای اتریوم

نوسانات قیمت بیت‌کوین و اتریوم چه معنایی برای سرمایه‌گذاران دارد؟

نوسانات قیمت بیت‌کوین و اتریوم، یک بازی طولانی‌مدت برای سرمایه‌گذاران این رمزارزها محسوب می‌شود. اگر با توجه به پتانسیل رشد بلندمدت ارزش این دارایی‌های دیجیتال اقدام به خرید می‌کنید، پس نگران نوسانات کوتاه مدت نباشید. بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید، این است که هر روز وضعیت بازار را بررسی نکنید و در واقع، سرمایه‌گذاری کنید و تا زمان مناسب آن را به فراموشی بسپارید. همانطور که کارشناسان همیشه می‌گویند که با هر نوسان قیمت، چه بالا یا پایین، واکنش عاطفی افراد می‌تواند باعث تصمیمات عجولانه و ضرر در سرمایه‌گذاری شود.

به نظر شما تا پایان سال 1401 چه اتفاقی برای اقتصاد ایران و رمزارزها می افتد؟ نظرات خود را با آکادمی بیتریوم به اشتراک بگذارید

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقالات مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00