آنچه باید قبل از سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال بدانید

آنچه باید قبل از سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال بدانید

وقتی صحبت از ارزهای دیجیتال به میان می‌آید، یکی از بزرگ‌ترین چالش‌ها برای سرمایه‌گذاران این است که گرفتار تبلیغات تبلیغاتی نشوند. ارزهای دیجیتال به سرعت در سبد بسیاری از سرمایه گذاران خرده فروشی و نهادی مطرح شده اند. در عین حال، تحلیلگران همچنان به سرمایه گذاران در مورد ماهیت نوسان و غیرقابل پیش بینی بودن ارزهای دیجیتال، هشدار می دهند. اگر تصمیم به سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال گرفته اید، مانند هر سرمایه گذاری دیگری، مهم است که تحقیقات خود را انجام دهید. در زیر، آنچه را که قبل از سرمایه گذاری باید بدانید را بررسی خواهیم کرد. تا انتها این مقاله با  آکادمی بیتریوم همراه باشید. همچنین جهت خواندن مطالب بیشتر دپارتمان رمز ارز کلیک کنید.

راز های کلیدی ارزهای دیجیتال

وقتی صحبت از ارزهای دیجیتال به میان می‌آید، یکی از بزرگ‌ترین چالش‌ها برای سرمایه‌گذاران این است که گرفتار تله های تبلیغاتی نشوند. علاوه بر تحقیق در مورد فناوری بلاک چین، برای آشنایی با ارزهای مختلف ارائه شده وقت بگذارید. پرایمرهای زیادی در فناوری بلاک چین وجود دارد که به راحتی برای افراد عادی نوشته شده است. هنگام در نظر گرفتن سرمایه گذاری، زمانی را به مطالعه وایت پیپر پروژه اختصاص دهید و  به این فکر کنید که چرا روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری می کنید.

راز های کلیدی ارزهای دیجیتال

شاید اساسی ترین سوالی که باید قبل از سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال از خود بپرسید، این است که چرا این کار را انجام می دهید؟ وسایل نقلیه سرمایه گذاری بی شماری وجود دارد که بسیاری از آنها ثبات بیشتر و ریسک کمتری نسبت به ارزهای دیجیتال دارند. آیا صرفاً به دلیل مرسوم بودن ارزهای دیجیتال به آن علاقه دارید؟ یا دلیل قانع‌کننده‌تری برای سرمایه‌گذاری در یک یا چند توکن دیجیتال خاص وجود دارد؟ البته، سرمایه گذاران مختلف اهداف سرمایه گذاری شخصی مختلفی دارند و کاوش در فضای ارزهای دیجیتال ممکن است برای برخی افراد منطقی تر از دیگران باشد.

برای سرمایه‌گذاران به‌ویژه کسانی که تازه وارد ارزهای دیجیتالی هستند، ضروری است که قبل از سرمایه‌گذاری، درک درستی از نحوه کار دنیای ارزهای دیجیتال داشته باشند. برای یادگیری در مورد ارزهای مختلف ارائه شده وقت بگذارید. با وجود صدها سکه و توکن مختلف، بسیار مهم است که فراتر از بزرگترین نام ها مانند بیت کوین، اتر و ریپل نگاه کنید. علاوه بر این، بررسی فناوری بلاک چین برای درک نحوه عملکرد این جنبه از دنیای ارزهای دیجیتال مهم می باشد.

اگر پیشینه علم کامپیوتر یا برنامه نویسی ندارید، برخی از جنبه های فناوری بلاک چین احتمالاً برای شما چالشی برای تجزیه و تحلیل خواهد بود. پرایمرهای زیادی در زمینه فناوری بلاک چین وجود دارد که برای افراد عادی نوشته شده است. هنگامی که ارز دیجیتال (یا ارزهای دیجیتال) را برای سرمایه گذاری شناسایی کردید، به نحوه استفاده آن توکن ها از فناوری بلاک چین و اینکه آیا نوآوری هایی را ارائه می دهند که آنها را از بقیه متمایز می کند، نگاه کنید. با درک بهتر ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین، برای تعیین اینکه آیا یک فرصت سرمایه گذاری بالقوه ارزشمند است یا خیر، مجهزتر خواهید شد.

از آنجایی که فضای ارزهای دیجیتال بسیار مرسوم است، همه چیز به سرعت تغییر می کند و توسعه می یابد. بخشی از دلیل آن این است که جامعه قوی و بسیار فعالی از سرمایه گذاران و علاقه مندان به ارزهای دیجیتال شبانه روز در حال ارتباط هستند. به این انجمن متصل شوید تا در مورد هجوم دنیای ارزهای دیجیتال بدانید. Reddit به یک مرکز مرکزی برای علاقه مندان به ارزهای دیجیتال تبدیل شده است. همچنین بسیاری از انجمن‌های آنلاین دیگر نیز وجود دارند که همیشه بحث‌های فعالی در آنها جریان دارد.

وایت پیپر (WhitePaper) رمز ارزها را بخوانید

 

 

مهمتر از تبلیغات شفاهی، ویژگی های خود یک ارز دیجیتال است. وقتی قصد سرمایه گذاری دارید، برای یافتن کاغذ سفید پروژه وقت بگذارید. هر پروژه ارز دیجیتال باید یکی داشته باشد و به راحتی قابل دسترسی باشد (اگر اینطور نیست، آن را یک پرچم قرمز در نظر بگیرید).

کاغذ سفید را با دقت بخوانید؛ باید همه چیز را در مورد آنچه که توسعه دهندگان پروژه برای کار خود در نظر دارند، از جمله یک چارچوب زمانی، یک نمای کلی و مشخصات پروژه را به شما بگوید. اگر کاغذ سفید حاوی داده ها و جزئیات خاصی در مورد پروژه نباشد، به طور کلی منفی تلقی می شود.

زمان همیشه کلید است

پس از تحقیقات سخت، احتمالاً احساسی نسبت به صنعت ارزهای دیجیتال پیدا کرده اید و ممکن است یک یا چند پروژه را برای سرمایه گذاری تعیین کرده باشید. گام بعدی، این است که زمان سرمایه گذاری خود را تعیین کنید. دنیای ارزهای دیجیتال به سرعت در حال حرکت بوده و به دلیل نوسانات بسیار شناخته شده می باشد.

از یک طرف، خرید یک ارز جدید داغ قبل از افزایش محبوبیت و ارزش، ممکن است سرمایه گذاران را به حرکت به همان سرعت ترغیب کند. با این حال، در واقع، اگر قبل از حرکت، صنعت را زیر نظر داشته باشید، احتمال موفقیت شما بیشتر است. ارزهای دیجیتال تمایل دارند از الگوهای قیمتی خاصی پیروی کنند. بیت‌کوین اغلب در میان ارزهای دیجیتال پیشتاز است، که تمایل دارند مسیر کلی خود را دنبال کنند. اخبار مربوط به هک صرافی، تقلب یا دستکاری قیمت می‌تواند امواج شوک را در حوزه ارزهای دیجیتال ایجاد کند، بنابراین مهم است که مراقب آنچه در این ارز می‌گذرد باشیم.

در نهایت، به یاد داشته باشید که ارزهای دیجیتال به شدت سوداگرانه هستند. به ازای هر میلیونر یک شبه بیت کوین، بسیاری از سرمایه گذاران دیگر پول را به قلمرو توکن مجازی ریخته اند تا ببینند آن پول ناپدید می شود. سرمایه گذاری در این فضا به معنای ریسک کردن است. با انجام تکالیف خود قبل از سرمایه گذاری، به خود کمک می کنید تا بهترین شانس موفقیت را داشته باشید.

رمزارز چیست؟

کریپتوکارنسی یک ارز دیجیتال یا مجازی است که با رمزنگاری ایمن می شود و تقلب یا خرج کردن آن را تقریبا غیرممکن می کند. بسیاری از ارزهای دیجیتال، شبکه‌های غیرمتمرکز مبتنی بر فناوری بلاک چین هستند (یک دفتر کل توزیع‌شده که توسط شبکه‌ای متفاوت از رایانه‌ها اجرا می‌شود). یکی از ویژگی‌های مشخص ارزهای دیجیتال این است که معمولاً توسط هیچ مرجع مرکزی صادر نمی‌شوند و از نظر تئوری از دخالت یا دستکاری دولت مصون می‌مانند.

آنچه باید قبل از سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال بدانید

آیا سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال ایده خوبی است؟

در حالی که تحلیلگران به سرمایه گذاران در مورد ماهیت بی ثبات و غیرقابل پیش بینی بودن ارزهای رمزنگاری شده هشدار می دهند، برخی از سرمایه گذاران مایلند برای پاداش احتمالی ریسک کنند. بسیار مهم است که از قبل تحقیقات خود را انجام دهید تا مشخص کنید آیا سرمایه گذاری در ارز دیجیتال برای شما مناسب است یا خیر.

چگونه در مورد ارز دیجیتالی که می خواهم بخرم اطلاعات بیشتری کسب کنم؟

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ارزهای دیجیتال، به جامعه آنلاین سرمایه گذاران و علاقه مندان به ارزهای دیجیتال، مانند انجمنی که در Reddit یافت می شود، بپیوندید تا ببینید جامعه درباره چه چیزی بحث می کند. کاغذ سفید را بخوانید که جزئیات خاصی را در مورد پروژه ارز دیجیتالی که در نظر دارید بیان می کند. هر پروژه باید کاغذ سفیدی (وایت پیپر) داشته باشد که به راحتی قابل دسترسی باشد (اگر اینطور نیست، آن را یک پرچم قرمز در نظر بگیرید).

6 نکته قبل از خرید ارز دیجیتال برای اولین بار

“خرید ارزهای دیجیتال خوب است”. چنین ایده‌هایی ممکن است در زمان متفاوت و با انگیزه متفاوتی به وجود بیایند. برخی می خواهند از بیت کوین به عنوان یک “بانک” برای پس انداز شخصی استفاده کنند، برخی دیگر به دنبال ماجراجویی های معاملاتی و پول سریع هستند، در حالی که برخی از علاقه مندان به ارزهای دیجیتال به “تجربه کاملاً جدید” و فرصتی برای داشتن بخشی از آینده، هر چند دیجیتالی علاقه مند هستند.

برای افرادی که کم‌تجربه‌اند، ما فهرستی از 6 نکته را آماده کرده‌ایم که قبل از خرید ارز دیجیتال چه باید کرد، در فرآیند خرید به چه نکاتی توجه کرد؟

  1. مراقب کیف پول خود باشید

بی اهمیت است، اما ارزش شروع را دارد: ارز دیجیتال خریداری شده باید در جایی ذخیره شود. راه‌ها و گزینه‌ها بی‌پایان هستند، اما ابتدا باید دو نوع کیف پول سبک و سنگین را بدانید. اگر می‌خواهید مقداری ارز «سوغاتی» بخرید که ایمنی آن در مورد آن کابوس نخواهید دید، کیف پول سبک که مستقیماً از تلفن شما در دسترس است، گزینه خوبی به نظر می رسد. بهتر است یک راه حل اثبات شده با رتبه بندی و بررسی های خوب، درست مانند FoPay انتخاب کنید. مهم – قبل از انتخاب نهایی، به شما توصیه می کنیم مطمئن شوید که کیف پول به شما امکان می دهد حساب\کیف پول را به دستگاه دیگری منتقل کنید و از نرخ ورودی/خروجی ارز راضی هستید.

اگر مقدار قابل توجهی در دست دارید که طی چندین سال انباشته شده است و می‌خواهید آن را به سکه‌های دیجیتال انتقال دهید، در اینجا به شما توصیه می‌کنیم زمانی را صرف خواندن دستورالعمل‌ها کنید و فضایی را بر روی هارد دیسک خود برای نصب یک دیسک فول (سنگین) اختصاص دهید. این امن ترین گزینه است، زیرا در واقع، تمام سکه های خود را در رایانه شخصی خود دانلود می کنید، جایی که آنها ذخیره می شوند و به طور منظم برای تأیید با سرور در ارتباط هستند.

در اینجا می‌توانید توصیه‌هایی برای انتخاب صحیح کیف پول ارزهای دیجیتال پیدا کنید.

اکیداً به شما توصیه می‌کنیم که سکه‌ها را در صرافی‌ها نگه ندارید، اگر می‌خواهید آن را در آنجا بخرید. صرافی های رمزنگاری در برابر حملات هکرها آسیب پذیرترین هستند و در بالای غیر قابل اطمینان ترین مکان ها برای سکه های شما، هر صرافی در جایگاه اول قرار می گیرد.

آنچه باید قبل از سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال بدانید

  1. ارز رمزنگاری شده را در نقطه “Take-Off” خریداری نکنید

با شنیدن یکی از دوستان یا مجله رمز ارز مورد علاقه خود مبنی بر اینکه بیت کوین رکورد جدیدی را ثبت کرده است، برای ثبت کیف پول عجله نکنید و به دنبال صرافی باشید. هر ارز دیجیتال پس از یک افزایش شدید، یا از طریق اصلاح یا سقوط به اندازه کافی قوی است. اما در هر صورت، این احتمال که فرصت داشته باشید با قطاری تندرو برخورد کنید، همیشه کمتر از این است که این ایده به شکست و ناامیدی ختم شود. خیلی منطقی تر است که منتظر لحظه کاهش ارز انتخابی خود باشید و آن را با کمترین قیمت خریداری کنید.

  1. یک روش خرید انتخاب کنید و مطمئن شوید که قابل اعتماد است

حتی با وجود اینکه انتخاب هنوز بسیار گسترده است، اخیراً خرید بیت کوین به طور فزاینده ای دشوار شده است، زیرا ایالت ها فعالانه مراقب هستند که شما با ارزهای دیجیتال مخرب درگیر نشوید. اما مثل همیشه، کسی که بخواهد، همیشه چگونه خواهد یافت.

برای شما، هنوز صرافی های موجود وجود دارد (Bitfinex، WEX، (همان BTC-e)، YoBit و…). اگر قصد معامله ارز را دارید، صرافی برای شما مناسب تر است. پلتفرمی را انتخاب کنید که از روش‌های پرداخت راحت پشتیبانی می‌کند و پس از خرید، می‌توانید هر نوع دیگری را برای معامله انتخاب کنید، حداقل همان هات بیت (یکی از محبوب‌ترین ها در حال حاضر در چین).

اگر فقط می خواهید ارز فیات انباشته شده را به ارز دیجیتال تبدیل کنید، می توانیم به شما توصیه کنیم که از وب سایت LocalBitcoins استفاده کنید. در اینجا می توانید فروشنده ای را که از نظر جغرافیایی نزدیک به خود است انتخاب کنید و یک ملاقات شخصی ترتیب دهید. این گزینه در صورت دقت و احتیاط ایمنی را فراهم می کند. دلیل اصلی محبوبیت این سرویس، امکان پرداخت به هر شکلی که توافق کرده اید، حتی به صورت نقدی است. در نتیجه، با وجود کمیسیون، اغلب باز هم سود بیشتری نسبت به ریختن پول به سیستم های پرداخت شخص ثالث، به ویژه خارجی دارد.

گزینه ای برای خرید ارز، یافتن فروشنده در انجمن های موضوعی، بدون کمیسیون و با نرخ خوب وجود دارد، اما در این صورت، خودتان ریسک را می پذیرید. اگر در مورد چنین گزینه ای تصمیم می گیرید، اکیداً توصیه می شود که مطمئن شوید که فروشنده نظرات مثبتی دارد، صحت این بررسی ها را بررسی کنید و مبالغ هنگفتی را خریداری نکنید تا تمام منابع مالی انباشته شده را از دست ندهید. اما هنوز توصیه نمی کنیم که این کار را انجام دهید.

  1. بیت کوین بخرید، پنهان کنید و آرام باشید

 

این یک توصیه بسیار مهم است که توصیه می کنیم به آن گوش دهید. اغلب، پس از صرف مبالغ هنگفت برای خرید ارز دیجیتال، صاحب مبتدی و هیجان‌زده ثروت احتکار دیجیتال، آدرنالین را برای انجام اعمال عجولانه می‌ریزد. کوچکترین تغییر در نرخ در جهت رکود، همه سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال تازه تاسیس را وحشت زده می کند، که برای اعصاب آنها و درک منطقی از وضعیت بد است. بیت کوین بارها سقوط بزرگی را تجربه کرده است – با اولین سرقت های بزرگ هکرها، با ممنوعیت ICO در چین و حتی با ذکر منفی سکه توسط هر سرمایه گذار جدی. اما حتی ماه ها و اغلب هفته ها طول نکشید و نرخ تثبیت شد و دوباره شاهد رشد بودیم. بنابراین، توصیه ما به شما این است که فقط برای مدتی بیت کوین (و FOIN) بخرید و هیچ کار دیگری انجام ندهید.

به هر حال، شما می توانید به سادگی با نگه داشتن سکه از مزایای اضافی برخوردار شوید. چگونه؟ در مقاله ما بخوانید.

  1. آنچه را که می خواهید در بیت کوین نگه دارید (و FOIN) معامله کنید

هیچ کس نمی تواند به طور قطع بگوید که در یک سال، پنج سال یا یک ربع قرن چه اتفاقی برای بیت کوین خواهد افتاد. با این حال، امروزه تنها بیت کوین (ارز دیجیتال) بالاترین اعتبار را دارد. شایعات مشکوک، معامله گران جدید را به سمت اقدامات مخاطره آمیز برای فروش بیت کوین و خرید سکه های دیگر با امید به غنی سازی شدید سوق می دهد، که همیشه به این شکل ختم نمی شود. اگر اخیراً جزو این دسته هستید، اکیداً توصیه می کنیم که بیشتر سرمایه گذاری (حداقل 50٪) را در آن نگه دارید.

آنچه باید قبل از سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال بدانید

  1. و در نهایت خانه، ماشین و کلیه ها را برای خرید ارز دیجیتال نفروشید.

 هر از گاهی می‌توانید با داستان‌های بزرگ مردم ناامید روبرو شوید که همه چیز را فروخته‌اند و ارزهای دیجیتال خریداری کرده‌اند، که بعداً آنها را میلیونر کرد. اما این داستان ها جنبه منفی دارند.

اولاً، امروز سال 2011 نیست و خرید هزار بیت کوین چندان آسان نیست و هیچ کس نمی داند که آیا حداقل یکی از آلت کوین ها شاهکار بیت کوین را تکرار خواهد کرد یا خیر. به عبارت دیگر، شما به احتمال زیاد می توانید سرمایه خود را دو یا سه برابر کنید، اما به سختی این اتفاق می افتد و بعید است که تبدیل 10 هزار دلار به 30 هزار دلار ارزش چنین ریسکی را داشته باشد، زیرا همه چیز می تواند متفاوت باشد.

ثانیاً اجازه ندهید فریب یک داستان موفقیت را بخورید، زیرا هر یک از آنها ارزش صد شکست را دارد که عمدتاً ناشی از ناآگاهی، سهل انگاری و بی تجربگی است. آیا به اندازه کافی مطمئن هستید که سرمایه انباشته شده ارزش ریسک احتمالی را دارد و تجربه شما برای پیش بینی آینده و محافظت از خود در برابر موقعیت های پیش بینی نشده کافی است؟

به یاد داشته باشید، شما می توانید نه تنها با قمار “رولت”، بلکه با داشتن ذهن سرد، تحصیلات و آگاهی به جکپات دست پیدا کنید – داستان های ما را بخوانید، از همه رویدادهای مهم آگاه باشید، در مورد اشتباهات دیگران تجربه کسب کنید و انتخاب درست را انجام دهید.

همچنین بخوانید: وضعیت روانی و سبک سرمایه گذاری بین سرمایه گذاران بیت کوین و سهام

سخن پایانی

وقتی صحبت از ارزهای دیجیتال به میان می‌آید، یکی از بزرگ‌ترین چالش‌ها برای سرمایه‌گذاران این است که گرفتار تله های تبلیغاتی نشوند. تحلیلگران همچنان به سرمایه گذاران در مورد ماهیت بی ثبات و غیرقابل پیش بینی بودن ارزهای دیجیتال هشدار می دهند. اگر تصمیم به سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال گرفته‌اید، مهم است (مانند هر سرمایه‌گذاری دیگری) تحقیقات خود را انجام دهید. در نظر بگیرید که چرا به این وسیله سرمایه گذاری خاص علاقه مند هستید و با ارزهای رمزنگاری شده و فناوری بلاک چین آشنا شوید تا کاملاً مجهز شوید تا بفهمید آیا این نوع فرصت سرمایه گذاری برای شما ارزشمند است یا خیر.

سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال و عرضه اولیه سکه (ICO) بسیار پرخطر و سوداگرانه است و این مقاله توصیه‌ای توسط Investopedia یا نویسنده برای سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال یا ICO نیست. از آنجایی که موقعیت هر فردی منحصر به فرد است، همیشه باید قبل از تصمیم گیری مالی با یک متخصص واجد شرایط مشورت شود. آکادمی بیتریوم هیچ گونه تضمین یا ضمانتی در مورد صحت یا به موقع بودن اطلاعات موجود در اینجا نمی دهد. نظرات خود را در بخش دیدگاه ها با آکادمی بیتریوم به اشتراک بگذارید. همچنین می توانید مقاله ارز دیجیتال یا طلا بخریم؟ را از سایت ما بخوانید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقالات مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00