مدیر سرمایه گذاری پیش بینی می کند که طلا امسال می تواند به 3000 دلار برسد

مدیر سرمایه گذاری پیش بینی می کند که طلا امسال می تواند به 3000 دلار برسد

آیا طلا در 2023 به قیمت 3000 دلار خواهد رسید؟ آیا این پیش بینی دقیق است؟ بر چه اساسی این پیش بینی به قیمت 3000 دلار می رسد؟ این خبر را تا انتها بخوانید تا متوجه کل موضوع شوید.

شرکت مشاوره و مدیریت سرمایه گذاری Goehring & Rozencwajg انتظار دارد طلا در سال جاری به بالاترین حد خود برسد. یکی از مدیران این شرکت گفت: “از دیدن قیمت 3000 دلار در سال جاری تعجب نمی کنم. زمان آن فرا رسیده است که مردم بخواهند نسبت به طلا خوش بین باشند”.

طلا در سال جاری به سمت «بالاترین رکوردها» می رود

لی گورینگ، شریک مدیر شرکت سرمایه گذاری Goehring & Rozencwajg، هفته گذشته در مصاحبه ای با کیتکو نیوز چشم انداز خود را برای طلا به اشتراک گذاشت. گوهرینگ دارای 32 سال تجربه سرمایه گذاری در زمینه سرمایه گذاری در منابع طبیعی است. او به طور مشترک صندوق منابع Goehring & Rozencwajg را مدیریت می کند.

او با اشاره به اینکه طلا در اوت 2020 و بار دیگر در مارس سال گذشته به 2050 دلار رسید، شروع کرد: “طلا امسال به بالاترین حد خود خواهد رسید”. مدیر اجرایی به این خبرگزاری گفت:

امسال ما از بالاترین سطح تاریخ عبور خواهیم کرد، زمان آن رسیده است که مردم بخواهند طلا را صعودی کنند.

او معتقد است که فدرال رزرو افزایش نرخ بهره را متوقف خواهد کرد و حتی ممکن است شروع به کاهش آن کند. او هشدار داد: “سپس ما با مشکل تورم بزرگ دیگری مواجه خواهیم شد… این دهه تورم است”. پس از یک سری افزایش 75 واحدی نرخ بهره، فدرال رزرو هفته گذشته نرخ پایه خود را 25 واحد افزایش داد.

گورینگ انتظار دارد سرمایه گذاران به محض اینکه متوجه شوند تورم به هدف 2 درصدی فدرال رزرو نمی رسد، به طلا روی بیاورند. او توضیح داد: «در حال حاضر، وقتی تورم افزایش می‌یابد، فدرال رزرو نرخ‌ها را افزایش می‌دهد و مردم طلا می‌فروشند.» من فکر می‌کنم روان‌شناسی به سمت افزایش تورم تغییر خواهد کرد، فدرال رزرو نرخ‌ها را افزایش نمی‌دهد یا عقب نمی‌ماند، و تورم به یک مشکل واقعی تبدیل می‌شود.

مدیر سرمایه گذاری وضعیت کنونی را به آنچه در دهه 1970 اتفاق افتاد تشبیه کرد. او توضیح داد: «بعد از اینکه فدرال رزرو شروع به افزایش شدید نرخ ها از سال 1973 کرد، قیمت طلا تا 45 درصد اصلاح شد… زمانی که فدرال رزرو سرانجام چند سال بعد منصرف شد، تورم بر اساس سال به سال هنوز 5 درصد بود. این مدیر اجرایی با اشاره به اینکه بازار متوجه خواهد شد که افزایش نرخ های فدرال رزرو در حال پایان است و تورم انجام نشده است، گفت: به دهه 1970، زمانی که مردم می دیدند که تورم هنوز یک مشکل بزرگ است، آن زمان بود که قیمت طلا پس از آن شروع بالا رفتن کرد و در پایان سال 1976 به پایان رسید.

گوهرینگ در حالی که اعتراف کرد که نمی‌داند «طلا چقدر می‌تواند بالا برود»، اظهار داشت:

از دیدن قیمت 3000 دلار در سال جاری تعجب نمی کنم.

قیمت نقدی طلا در زمان نگارش این مقاله 1869 دلار در هر اونس بود و معاملات آتی طلا در 1882 دلار معامله شد. گورینگ تنها نیست که انتظار دارد طلا امسال به بالاترین حد خود برسد. گرت سولووی، استراتژیست بازار معتقد است که طلا بهترین عملکرد را در سال 2023 خواهد داشت. رابرت کیوساکی، نویسنده پدر پولدار، پدر فقیر، در ژانویه گفت که طلا امسال می تواند به 3800 دلار برسد. در همین حال، هری دنت پیش بینی کرده است که طلا در 18 ماه آینده ممکن است به محدوده 900 تا 1000 دلار سقوط کند.

آیا فکر می کنید طلا امسال به 3000 دلار خواهد رسید؟ در بخش دیدگاه های زیر به ما اطلاع دهید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقالات مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00