بحران مالی از نظر اقتصادانان

آیا بحث بحران مالی جدی است؟ آیا واقعا اقتصاد ضعیف می شود؟ همراه آکادمی بیتریوم در این خبر باشید تا این موضوع را دقیق تر بررسی کنیم.

پیتر شیف، اقتصاددان نسبت به بحران مالی و «رکود بسیار شدیدتر» از آنچه فدرال رزرو تشخیص می دهد هشدار می دهد. پیتر شیف، اقتصاددان و سرماهی گذار طلا نسبت به یک بحران مالی و رکود بسیار شدیدتر از آنچه فدرال رزرو تشخیص داده است، هشدار داده است. این اقتصاددان تاکید کرد: اقتصاد نه تنها ضعیف می شود، بلکه بسیار بیشتر از آنچه بازارها انتظار دارند تضعیف می شود.

هشدار پیتر شیف

پیتر شیف، اقتصاددان و سرمایه گذار طلا، نگرانی های خود را در مورد اقتصاد ایالات متحده چندین بار در این هفته بیان کرد. وی در مورد تلاش های فدرال رزرو برای مهار تورم گفت:

واقعیت این است که تورم تضعیف نخواهد شد؛ تقویت می شود اقتصاد نه تنها تضعیف می‌شود، بلکه بسیار بیشتر از آنچه بازارها انتظار دارند تضعیف می‌شود.

“علت واقعی تورم، همکاری دولت ایالات متحده و فدرال رزرو با یکدیگر است، جایی که دولت ایالات متحده پولی را که ندارد خرج می کند، و سپس فدرال رزرو پول را برای خرج کردن دولت چاپ می کند به همین دلیل است که ما تورم دارند”.

شیف در مصاحبه ای با فاکس بیزینس در روز چهارشنبه درباره سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو که مدعی بود کاهش تورم “شروع شده است” اما زمان می برد، اظهار نظر کرد. شیف استدلال کرد: «این کاهش تورم گذرا است. شاید او هنوز متوجه این موضوع نشده باشد، اما اینطور است.»

شیف با تاکید بر اینکه دولت هر ماه میلیاردها دلار خرج می کند، گفت: اگر رئیس فدرال رزرو معتقد است که کاهش رشد اقتصاد تورم را کاهش می دهد، اشتباه می کند.

او هشدار داد: “و سپس فدرال رزرو تلاش می کند تا اقتصاد را تقویت کند تا با ایجاد تورم بیشتر، بحران مالی را تحریک کند یا با آن مبارزه کند.”

این اولین بار نیست که شیف نگرانی های خود را در مورد اقتصاد ایالات متحده ابراز می کند. در پایان سال گذشته، او گفت که تورم در شرف بدتر شدن است و دلار آمریکا با یکی از بدترین سال های خود روبرو خواهد شد. در اکتبر سال گذشته، او گفت که دلار سقوط خواهد کرد و ایالات متحده بدهی خود را موکول خواهد کرد. او همچنین پیش‌بینی کرد که اقدام فدرال رزرو می‌تواند منجر به سقوط بازار، یک بحران مالی عظیم و یک رکود شدید شود.

آیا با پیتر شیف در مورد اقتصاد ایالات متحده موافق هستید؟ نظرات خود را در بخش دیدگاه ها با آکادمی بیتریوم به اشتراک بگذارید. همچنین می توانید مقاله نرخ بهره بین بانکی را از سایت ما بخوانید.

امتیاز دهید

این یک مقاله سریالی است!

قسمت های قبلی و بعدی را در این بخش مشاهده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقالات مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00