بمب سختی اتریوم چیست ؟ و چگونه عمل می کند ؟

بمب سختی اتریوم چیست ؟ و چگونه عمل می کند ؟

بمب سختی اتریوم چیست و چگونه عمل می کند، تا انتهای این مقاله همراه آکادمی بیتریوم باشید تا درباره این مفهوم مهم بدانید، همچنین اگر علاقه مند به مطالعه مطالب بیشتر دپارتمان رمز ارز می باشید کلیک کنید.

بمب سختی اتریوم اتریوم به افزایش سطح دشواری پازل‌ها در الگوریتم ماینینگ اشاره دارد که برای پاداش دادن به استخراج‌کنندگان با اتر در بلاک چین استفاده می‌شود. با پیچیده‌تر شدن پازل‌ها (و استخراج اتر برای استخراج‌کنندگان دشوارتر می‌شود)، تاخیر قابل توجهی بین تولید بلاک‌ها در بلاک چین اتریوم وجود خواهد داشت. این امر سرعت آن را به صورت تصاعدی کاهش می دهد و جذابیت اقتصادی آن برای ماینرها کمتر خواهد شد. شروع این سناریو به عنوان “عصر یخبندان اتریوم” نامیده می شود. در این مدت، اتریوم از Proof of Work (PoW) که ماینرها را ملزم به کسب اتر از طریق رقابت با یکدیگر برای حل معماها و کسب جوایز می‌کند، به Proof of Stake (PoS) تبدیل می‌شود، جایی که پاداش‌ها بر اساس شرط بندی توزیع می‌شوند. یا مالکیت سکه جابجایی بین پروتکل ها اواخر امسال به عنوان بخشی از به روز رسانی Casper در اتریوم رخ خواهد داد. بمب سختی اتریوم مانع از فورک شدن بلاک چین اتریوم در آن زمان می شود.

بمب سختی اتریوم چیست ؟

اصطلاح بمب سختی اتریوم به افزایش تدریجی دشواری استخراج اتریوم به عنوان بخشی از مهاجرت آن به سیستم اثبات سهام اشاره دارد.

هنگام ماینینگ، کاربران راه حل پازلی را که پروتکل تعیین می کند حدس می زند. این پازل به گونه ای طراحی شده است که زمان معینی برای حل آن برای ماینرها (10 تا 20 ثانیه در اتریوم) صرف می شود. با این حال، منطقی است که هر چه کاربران بیشتر حدس بزنند، سریعتر راه حل را پیدا خواهند کرد. برای رفع این مشکل، پروتکل سختی پازل را در هنگام افزایش قدرت هش افزایش می دهد.

اتریوم از این سبک الگوریتم اجماع استفاده می کند، اما شامل یک بمب سختی اتریوم نیز می شود که دشواری کلی را در ارتفاعات مشخص شده افزایش می دهد. به نوبه خود، چنین افزایشی سودآوری استخراج را کاهش می دهد – این اثر مورد نظر است. با گذشت زمان، تولید بلاک ها به طور تصاعدی سخت تر می شود و ماینرهای منطقی این عمل را رها می کنند. در نهایت، بمب سختی اتریوم منجر به، به اصطلاح “عصر یخبندان” می شود، جایی که استخراج آن چنان دشوار می شود که زنجیره عملاً منجمد می شود.

این مکانیسم برای حذف Proof of Work، مطابق با نقشه راه فعلی اتریوم طراحی شده است. انتظار می‌رود که شبکه در آینده به سمت سرمایه‌گذاری روی بیاورد – بمب سختی اتریوم به دنبال آن است که هر کسی را از ادامه تولید بلوک‌ها در زنجیره قدیمی منصرف کند. در میان چیزهای دیگر، این می تواند مانع از تقسیم زنجیر به دو چنگال مشاجره شود.

همچنین بخوانید: تفاوت اثبات سهام و اثبات کار چیست؟

این یک اثر ثانویه در جلوگیری از رکود توسعه در زنجیره اتریوم دارد، زیرا توسعه دهندگان باید مرتباً آن را ارتقا دهند تا از غیرقابل استفاده شدن آن جلوگیری کنند.

چرا بمب سختی اتریوم (The Difficulty Bomb) معرفی شد؟

بمب سختی اتریوم اتریوم یک عامل بازدارنده برای ماینرها است که ممکن است حتی پس از انتقال بلاک چین به PoS به استفاده از PoW ادامه دهند. دلیل اصلی آنها برای انجام این کار ممکن است تغییر توازن قدرت و سود از استخراج کنندگان به دست سرمایه گذاران و کاربران بلاک چین باشد. اگر همه ماینرها به Proof of Stake تغییر ندهند، این خطر وجود دارد که بلاک چین اتریوم انشعاب کند. وضعیت مشابهی در سال 2017 رخ داد، زمانی که ماینرهای بیت کوین با انداختن وزن خود به پشت بیت کوین کش، بلاک چین آن را فورک کردند. (همچنین نگاه کنید به: بیت کوین در مقابل بیت کوین کش: تفاوت چیست؟) اما بنیانگذاران اتریوم چنین احتمالی را پیش بینی کردند و بلاک چین آن را طوری برنامه ریزی کردند که سطوح دشواری را برای الگوریتم استخراج خود لحاظ کند.

تکامل بمب سختی اتریوم

 

بمب سختی اتریوم چیست ؟ و چگونه عمل می کند ؟

سطح دشواری در بلاک چین اتریوم در نوامبر 2016 شروع شد، از بلاک 200000 به بعد. استفان توآل، مدیر ارشد تجاری اتریوم در یک پست وبلاگی در آگوست 2015 گفت: «در آن نقطه (در حوالی انتشار نقطه عطف Serenity)، ما شاهد افزایش قابل توجهی در سختی خواهیم بود، که شروع به افزایش زمان تفکیک بلاک خواهد کرد. Serenity آخرین مرحله تکامل اتریوم پس از Metropolis است، مرحله فعلی آن که در اکتبر سال گذشته آغاز شد. تاریخ سختی برای انتشار Serenity مشخص نشده است.

همچنین بخوانید: لایه 1 بلاک چین چیست؟ همه چیز درباره لایه یک لاک چیز

یک جدول زمانی اولیه نشان می‌دهد که کاهش سرعت بلاک چین اتریوم در کمتر از یک ماه آینده رخ می‌دهد. با این حال، تاخیرهای بعدی در انتشار کد اتریوم، تاریخ انتشار نهایی را بیشتر به تعویق انداخت. این همچنین تغییر اتریوم از PoW به PoS را به تاخیر انداخته است. بر اساس برآورد قبلی توسط ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، “عذاب نهایی” از نظر تاخیرهای قابل توجه بین بلاک ها در سال 2021 رخ خواهد داد.

سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال و سایر پیشنهادات اولیه سکه (“ICO”) بسیار پرخطر و سوداگرانه است و این مقاله توصیه‌ای توسط Investopedia یا نویسنده برای سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال یا سایر ICOها نیست. از آنجایی که موقعیت هر فرد منحصر به فرد است، همیشه باید قبل از تصمیم گیری مالی با یک متخصص واجد شرایط مشورت شود. Investopedia هیچ گونه تضمین یا ضمانتی در مورد صحت یا به موقع بودن اطلاعات موجود در اینجا نمی دهد. از تاریخ نگارش این مقاله، نویسنده دارای مقادیر کمی بیت کوین و لایت کوین است.

رقابت بدون ریسک با 100000 دلار پول نقد مجازی

بمب سختی اتریوم چیست ؟ و چگونه عمل می کند ؟

 

مهارت های معاملاتی خود را با شبیه ساز سهام رایگان ما امتحان کنید. با هزاران معامله‌گر Investopedia رقابت کنید و راه خود را به سمت بالا معامله کنید! قبل از شروع به خطر انداختن پول خود، معاملات را در یک محیط مجازی ارسال کنید. استراتژی های معاملاتی را تمرین کنید تا زمانی که آماده ورود به بازار واقعی هستید، تمرین مورد نیاز خود را داشته باشید. امروز شبیه ساز سهام ما را امتحان کنید >>

شبکه اتریوم اخیراً در تاریخ 9 دسامبر تحت هارد فورک Arrow Glacier قرار گرفت، تنها با این هدف که «بمب سختی اتریوم» را تا ژوئن سال آینده به تعویق بیاندازد. بمب سختی اتریوم مکانیزمی است که شبکه اثبات کار را مجبور به توقف تولید بلوک می‌کند، استخراج را بی‌سود می‌کند و ماینرها را از زنده نگه داشتن زنجیره پس از ادغام شبکه برای اثبات سهام منع می‌کند.

توسعه دهندگان هسته اتریوم با قابلیت همکاری مشتری و شبکه توسعه دهندگان کارآمد، Amorpha، پیشرفت چشمگیری به سمت Merge داشته اند. با این حال، زمان بیشتری برای ارائه تغییر سطح شبکه اصلی به اثبات سهام نیاز است.

در حالی که این چهارمین بار است که بمب سختی اتریوم به تعویق می‌افتد، توسعه‌دهندگان اصلی تقریباً به اتفاق آرا اعلام کرده‌اند که ادغام تا تابستان آینده آماده می‌شود و آنها به ارائه به‌روزرسانی‌ها در طول جلسات هفتگی All Core Developers ادامه خواهند داد.

به نسخه دیگری از Valid Points خوش آمدید.

بررسی نبض

در ادامه مروری بر فعالیت شبکه اتریوم 2.0 Beacon Chain در هفته گذشته است. برای اطلاعات بیشتر در مورد معیارهای ارائه شده در این بخش، توضیح دهنده 101 ما در مورد معیارهای Eth 2.0 را بررسی کنید.

برداشت های تایید شده

Optimism حذف لیست سفید برنامه های خود را اعلام کرد و به توسعه دهندگان این امکان را می دهد که در بالای مجموعه برنامه ها ایجاد کنند. پس‌زمینه: Optimism، پروتکل لایه ۲ اتریوم مورد انتظار، از راه‌اندازی کنترل‌شده تنها با برنامه‌های منتخب چند ماه پیش استفاده کرد. «باز کردن دروازه‌ها» به روی همه توسعه‌دهندگان نشان‌دهنده اعتماد بالا به امنیت و تجربه کاربری Optimism است.

همچنین بخوانید: لایه 2 اتریوم چیست؟

امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) در طول عقب نشینی اخیر در بازارهای کریپتو انعطاف پذیری نشان داد و تنها بخش کوچکی از وام ها در پلتفرم هایی مانند Aave و Compound نقد شدند. پس زمینه: DeFi اغلب به عنوان ریسک پذیر و وسیله ای برای بدست آوردن اهرم ارزان در نظر گرفته می شود. با این حال، انحلال‌های زنجیره‌ای در مقایسه با وایپ در صرافی‌های متمرکز فقط یک افت قیمت بود. تجزیه و تحلیل Delphi Digital نشان داد که اکثر وام‌های Aave و Compound از اهرم بسیار پایین استفاده می‌کنند.

بنیاد اتریوم کمکی را اعلام کرد که به تیم‌های مشتری با عملکرد بالا اعتبارسنجی‌های زنجیره‌ای Beacon اهدا می‌کند. پس‌زمینه: طیف متنوعی از مشتریان با کیفیت بالا برای موفقیت اتریوم حیاتی است، به طوری که شبکه می‌تواند سلامت خود را حفظ کند حتی اگر یکی از کلاینت‌ها با یک باگ مواجه شود، زیرا بقیه همچنان بدون مشکل کار می‌کنند. به منظور همسویی شبکه و تیم مشتری در بلندمدت، بنیاد اتریوم اعلام کرد که 144 اعتبار سنجی اختصاصی را به هر تیم مشتری می دهد تا با نرم افزار مربوطه خود اجرا شود.

Polygon به نزدیک‌تر کردن بازارهای کارمزد به سبک EIP 1559 به پلتفرم مقیاس‌بندی اثبات سهام نزدیک‌تر می‌شود. پس زمینه: تجزیه و تحلیل داخلی نشان داد که هزینه سوخت سالانه 0.27٪ از کل عرضه Polygon را حذف می کند. برخلاف اتریوم، Polygon دارای یک عرضه ثابت است و هنگامی که ارتقا در شبکه اصلی انجام شود، بلافاصله کاهش قیمت پیدا می کند. به غیر از عرضه توکن سوزان، ارتقا به بازار کارمزد Polygon قابل پیش بینی کمک می کند و ارائه دهندگان نرم افزار بهتر می توانند کارمزدهای قابل قبول تراکنش را پیش بینی کنند.

همچنین بخوانید: بیمه ارز دیجیتال چیست؟

کام ها را باز کنید

Valid Points اطلاعات و داده‌های مربوط به اعتبارسنجی Eth 2.0 خود CoinDesk را در تجزیه و تحلیل هفتگی ترکیب می‌کند. پس از فعال شدن نقل و انتقالات در شبکه، تمام سود حاصل از این سرمایه گذاری به یک موسسه خیریه به انتخاب ما اهدا خواهد شد.

تعریف دیگه ای از بمب سختی اتریوم چیست؟

«بمب سختی اتریوم» اتریوم به مکانیزمی اشاره دارد که در یک عدد بلوک از پیش تعریف شده، سطح دشواری پازل‌ها را در الگوریتم استخراج اثبات کار افزایش می‌دهد و در نتیجه زمان‌های بلوک طولانی‌تر از حد معمول (و در نتیجه پاداش ETH کمتر برای ماینرها) می‌شود. این مکانیسم سختی را به طور تصاعدی در طول زمان افزایش می‌دهد و در نهایت منجر به چیزی می‌شود که از آن به عنوان “عصر یخبندان” یاد می‌شود، یعنی استخراج زنجیره به قدری دشوار می‌شود که متوقف می‌شود و تولید بلوک‌ها متوقف می‌شود (یخ می‌زند).

چرا بمب سختی اتریوم وجود دارد؟

چرا بمب سختی اتریوم وجود دارد؟

 

بمب سختی اتریوم در ابتدا به دلایل مختلفی در محل نصب شد:

به عنوان یک عامل بازدارنده برای ماینرهایی که می خواهند به استخراج زنجیره اتریوم 1.0 (اثبات کار) ادامه دهند، پس از اینکه شبکه به طور کامل به زنجیره اتریوم 2.0 (اثبات سهام) منتقل شد، عمل کند.

همجنین بخوانید: هاوینگ چیست؟

برای اطمینان از اینکه توسعه دهندگان اصلی اتریوم 1.0 مجبور هستند شبکه را از طریق یک هارد فورک ارتقا دهند (اگر فقط برای به تعویق انداختن اثرات بمب) به طوری که شبکه از نظر نوآوری دچار رکود نشود.

اثرات بمب سختی اتریوم

تأثیر بمب سختی اتریوم به راحتی در نمودار «تاریخچه زمانی بلوک اتریوم» از Etherscan دیده می‌شود (توجه خواهید کرد که این یک عملکرد پله‌ای است که هر چه بیشتر در زنجیره وجود داشته باشد، تعداد بلوک‌ها را افزایش می‌دهد).

آیا بمب سختی اتریوم هنوز لازم است؟

یک بحث آزاد در مورد اینکه آیا بمب سختی اتریوم هنوز مورد نیاز است وجود دارد زیرا اتریوم 2.0 اکنون به عنوان یک بلاک چین مجزا (به جای ارتقای مستقیم به زنجیره اتریوم 1.0) در حال استقرار است و بمب بدون هیاهو در هر دو بیزانس به تعویق افتاده است. و ارتقاء شبکه قسطنطنیه.

نظرات خود را در بخش دیدگاه ها با آکادمی بیتریوم به اشتراک بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

1 دیدگاه. Leave new

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقالات مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00