سرمایه گذاران نهادی و DEFI

به دنبال موج اول سرمایه گذاری نهادی در بیت کوین، HNWI ها و موسسات در حال بررسی دنیای پیچیده تر مالی غیرمتمرکز هستند.

در طول آخرین رونق کریپتو، هجوم سرمایه‌گذاران نهادی و افراد با ارزش خالص بالا (HNWI) به ارزهای دیجیتال بسیار ساخته شد. اما در بیشتر موارد، آن سرمایه‌گذاران روی بیت‌کوین متمرکز شده‌اند، جریان اصلی‌ترین (اگر بتوان هر ارز دیجیتالی را جریان اصلی نامید) دارایی‌های رمزنگاری‌شده است.

اکنون، سرمایه گذاران نهادی توجه خود را به دارایی ها و برنامه های کاربردی رمزنگاری پیچیده تر، مانند فرصت های ارائه شده توسط امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) معطوف کرده اند. در اواخر سال 2021، برت تجپاول، رئیس فروش نهادی در صرافی رمزارز Coinbase، از “لحظه روشن شدن لامپ برای موسسات” استقبال کرد و افزود: “یک چیزی که من می گویم این است که همه چیز به بیت کوین مربوط نمی شود.”

تاویا وانگ، مدیر بازاریابی و توسعه کسب و کار در پلتفرم متولی کریپتو نهادی کوبو، به Decrypt گفت: «قطعاً فعالیت‌ها در بخش DeFi افزایش یافته است، زیرا «سرمایه‌گذاران نهادی به سمت فعالیت‌هایی می‌روند که مزیت سرمایه‌گذاری آنها را برجسته می‌کند.»

Cobo مستقر در سنگاپور در حال ساخت و استقرار ابزارها و زیرساخت‌ها برای کمک به سرمایه‌گذاران برای استقبال از فرصت‌های بلندمدت ارائه شده توسط رمزارز و DeFi است و مجموعه استانداردی از خدمات مشابه SaaS را برای کمک به موسسات و افراد با ارزش خالص بالا (HNWI) به راحتی و ایمن ارائه می‌کند.

Changhao Jiang، مدیر ارشد فناوری و یکی از بنیانگذاران Cobo، به Decrypt گفت، علیرغم سقوط کریپتو در سال 2022، اشتهای DeFi در بین سرمایه گذاران نهادی “هنوز وجود دارد”. اما پس از فروپاشی پروژه‌های DeFi معروف مانند Terra، “آنها درک بهتری از خطرات دارند.” “آنها منطقی تر از قبل هستند.”

جیانگ گفت که احتیاط بیشتر (رفتن با هر دو چشم باز) چیز بدی نیست. او افزود که سرمایه‌گذاران نهادی ممکن است محتاط باشند، اما آنها همچنان آماده کشف DeFi هستند و به دنبال ابزارهایی هستند که به آنها کمک کند پیچیدگی غواصی در DeFi را طی کنند.

جیانگ گفت: “این کمک می کند که خود را با ابزارها و شرکت هایی هماهنگ کنید که روی چیزهایی مانند تغییرات جزئی قیمت در کوتاه مدت تمرکز ندارند.”

سرمایه گذاران نهادی و DEFI

رفع نیازهای سازمانی دنیای DeFi

سرمایه گذاران نهادی سه نیاز اصلی دارند. جعبه های اساسی که باید علامت گذاری شوند. قبل از اینکه بتوانند به DeFi جهش کنند: امنیت، انطباق و سهولت استفاده.

ما به سرمایه‌گذاران نهادی اجازه می‌دهیم کنجکاوی خود را با حداقل ریسک آزمایش کنند.

لیلی زی کینگ و DEFI

لیلی زی کینگ، مدیر عملیاتی کوبو، گفت: اگرچه اکثر سرمایه‌گذاران نهادی «دیفای را یک راه‌حل با بازده بالا می‌دانند و هنوز هم بسیار کنجکاو هستند». پس از فروپاشی اخیر بازار، آنها متوجه شده اند که خطرات داخلی و خارجی منحصر به فردی در ارتباط با این فضا وجود دارد. او گفت:

“کاری که ما به آنها اجازه می دهیم این است که کنجکاوی خود را با حداقل خطرات آزمایش کنند.”

برای تسهیل این امر، آرگوس Cobo Cobo Argus را معرفی کرده است، پلتفرمی که مکمل چارچوب کنترل داخلی مؤسسات است و معماری امنی را برای دارایی‌های کریپتو فراهم می‌کند.

آرگوس که به نام غول صد چشمی از اساطیر یونان نامگذاری شده است، طراحی شده است تا نگهبانی هوشیار برای سرمایه گذاران نهادی باشد. از تیم‌هایی که در تمام بخش‌های اقتصاد جدید کریپتو کار می‌کنند، از جمله DeFi، NFTs، سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAO)، GameFi و SocialFi پشتیبانی می‌کند.

Argus آرگوس یک ابزار نگهبانی مبتنی بر قرارداد هوشمند است که مدیریت ریسک کنترل داخلی، اتوماسیون و قوانین از پیش تعیین شده را ترکیب می کند تا کیف پول های Multisig بتوانند به طور ایمن و موثر برای موسسات کار کنند. سیستم تفویض اختیار مبتنی بر نقش، کنترل های دسترسی را برای کاهش خطر خطاهای داخلی، سهل انگاری یا حتی تقلب از هم جدا می کند.

نمای چشم پرنده

عملکرد اصلی این پلت فرم ارائه کنترل های دسترسی مبتنی بر نقش، برای فراخوانی قرارداد هوشمند است. برای تیم‌های DeFi، این بدان معناست که مالکان می‌توانند از پیش تعریف کنند که اپراتورهایشان با کدام پروتکل‌های DeFi می‌توانند تعامل داشته باشند، اساساً لیست‌های سفید ایجاد می‌کنند که از تقلب یا سهل‌انگاری در سازمان و ضررهای ناشی از آن‌ها جلوگیری می‌کند.

آرگوس علاوه بر تخصیص دسترسی به پروتکل‌های خاص در لیست سفید برای معامله‌گران، می‌تواند اقداماتی را که معامله‌گران می‌توانند انجام دهند را محدود کند. به عنوان مثال، ممکن است یک معامله گر مجاز باشد که نقدینگی را اضافه یا حذف کند در حالی که دیگری قادر به جابجایی وجوه و مبادله باشد.

“امنیت و انعطاف‌پذیری به این معنی است که می‌توانید برای گسترش سازمان خود آرامش خاطر داشته باشید.”

مالکان همچنین می‌توانند قوانین معاملاتی دانه‌ای را روی پلتفرم ایجاد کنند، مانند تعیین آستانه پارامترهای معاملاتی و جفت‌های معاملاتی مجاز برای هر اپراتور/تاجر، که امکان کنترل کامل و دید قدرتمندی از کل عملیات آن‌ها را فراهم می‌کند. همه اینها قابل تنظیم است و می توان از همان ابتدا در قراردادهای هوشمند نوشت.

وونگ گفت: «این در مورد ایجاد پادمان‌های سختگیرانه است تا بدانید چه کسی در سازمان شما به کدام پروتکل‌ها دسترسی دارد، چه فعالیت‌هایی می‌تواند انجام دهد و شما می‌توانید همه آن‌ها را به‌صورت سیستمی نظارت کنید». “داشتن این امنیت و انعطاف‌پذیری به این معنی است که می‌توانید برای گسترش سازمان خود آرامش خاطر داشته باشید.”

سرمایه گذاران نهادی و DEFI

ساده سازی کیف پول های چند سایزی

برای موسسات، مقیاس در مورد کریپتو پیچیدگی هایی را به همراه دارد، مانند نیاز به مدیریت کیف پول های چند سیگ (کیف پول های دیجیتالی که توسط بیش از یک نفر به اشتراک گذاشته می شود). آنها برای مؤسسات دردسرساز هستند، زیرا چندین مالک باید هر تجارت را تأیید کنند، و تیم ها اغلب بزرگ هستند و در آن سوی مرزها و در مناطق زمانی مختلف قرار دارند.

وونگ گفت، اما تأیید دستی هر تراکنش بیش از ناکارآمد است، این یک ریسک عملیاتی است. تصور کنید که مجبور هستید هر روز صدها تراکنش را تأیید کنید. او گفت: «در یک نقطه خاص، شما خسته می‌شوید، و احتمالاً این تراکنش‌ها را به درستی بررسی نمی‌کنید.»

Cobo Argus  آرگوس با فعال کردن تأیید خودکار برخی از تراکنش‌های از پیش تعریف شده، فرآیند استفاده از کیف پول‌های Multisig را ساده می‌کند. برای مثال، برخی از تراکنش‌های تکرارشونده یا با ارزش پایین‌تر را می‌توان بدون نیاز به فرآیند خسته‌کننده و ملزم به امضای همه مالکان تأیید کرد و کارایی گردش کار را بدون به خطر انداختن امنیت، به میزان زیادی بهبود بخشید.

این کیف پول چند سیگ پیشرو در صنعت Gnosis Safe ادغام می‌شود و در برنامه‌های ایمن آن در سفیدترین فهرست قرار دارد. در بیانیه ای، Gnosis Safe به “هم افزایی عالی با مشارکت ما با Cobo” اشاره کرد و افزود که “محصول Argus آنها می تواند به حل بسیاری از نیازهای گردش کار فراخوانی قراردادهای هوشمند سازمانی کمک کند.

مجموعه‌ای از خدمات اضافی نیز در این پلتفرم برای حمایت از موسسات در سفر سرمایه‌گذاری DeFi، از جمله تجزیه و تحلیل آدرس زنجیره‌ای، تشخیص ناهنجاری، اهرم‌زدایی خودکار و نظارت بر حوادث امنیتی در سراسر جامعه رمزنگاری موجود است.

زنجیره فرماندهی Defi

با تکامل بازار کریپتو، سرمایه گذاران نهادی سطح رو به رشدی از سواد و بلوغ کریپتو را نشان می دهند. در حالی که کوبو زندگی خود را به عنوان یک متولی ارزهای دیجیتال آغاز کرد (به سرعت تبدیل به بزرگترین در آسیا شد) همچنین منعکس کننده تقاضاهای در حال تغییر صنعت کریپتو است و پیشنهادات خود را برای ترکیب یک پلت فرم منعطف که می تواند نیازهای تیم های فزاینده کریپتو بومی را برطرف کند، گسترش می دهد.

با پشتیبانی Cobo Argus از حضانت مبتنی بر قراردادهای هوشمند، Cobo در حال حاضر تنها شرکتی است که ابزاری مبتنی بر نرم‌افزار به‌عنوان سرویس (SaaS) برای فراخوانی قراردادهای هوشمند در بین تیم‌ها دارد که هم می‌تواند سلسله مراتب کاربر را تعریف کند و هم کنترل‌های دسترسی را پیاده‌سازی کند.

نظرات خود را در بخش دیدگاه ها با آکادمی بیتریوم به اشتراک بگذارید. همچنین می توانید مقاله وام آنی (Flash Loan) چیست؟ را از سایت ما بخوانید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقالات مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00