بانک مرکزی امارات متحده عربی استراتژی ارز دیجیتال را اجرا می کند

بانک مرکزی امارات متحده عربی استراتژی ارز دیجیتال را اجرا می کند

بانک مرکزی امارات متحده عربی اعلام کرد که اجرای استراتژی ارز دیجیتال خود را با شرکای G42 Cloud و R3 آغاز کرده است. به گفته بانک مرکزی، انتظار می‌رود که ابتکار ارز دیجیتال «موضوع بیشتری را به امارات متحده عربی به‌عنوان یک مرکز مالی پیشرو در جهان تقویت کند».

استراتژی CBDC برای تمرکز بر سه ستون

بانک مرکزی امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) اخیراً اعلام کرد که اجرای استراتژی ارز دیجیتال خود را با دو شریک G42 Cloud و R3 آغاز خواهد کرد. طبق گزارشی، انتظار می‌رود دو شریک بانک مرکزی امارات نقشی کلیدی در کمک به بانک مرکزی برای اجرای CBDC ایفا کنند.

همانطور که در گزارش اخیر Arabian Business توضیح داده شده است، مرحله اول استراتژی بانک مرکزی که قرار است طی 12 تا 15 ماه آینده انجام شود، بر سه رکن کلیدی متمرکز خواهد بود. کار اثبات مفهوم برای پل‌های ارز دیجیتال بانک مرکزی دوجانبه (CBDC) با هند و همچنین راه‌اندازی نرم پل M، دو ستون کلیدی هستند. کار اثبات مفهوم برای صدور CBDC داخلی که مصرف عمده فروشی و خرده فروشی را پوشش می دهد، سومین رکن کلیدی است که در نظر گرفته خواهد شد.

خالد محمد بالاما، رئیس بانک مرکزی، در مورد اینکه چرا بانک مرکزی امارات متحده عربی (CBUAE) تصمیم گرفته است به ابتکار عمل CBDC خود ادامه دهد، این اقدام را به عنوان اقدامی که احتمالاً موقعیت این کشور را به عنوان یک مرکز مالی پیشرو جهانی تقویت می کند، تبلیغ کرد. او همچنین پیشنهاد کرد که اجرای CBDC، احتمالاً شمول مالی را ارتقا خواهد داد.

CBDC یکی از ابتکارات به عنوان بخشی از برنامه FIT [تحول زیرساخت مالی] CBUAE است که امارات متحده عربی را به عنوان یک مرکز مالی پیشرو جهانی جایگاه و استحکام بیشتری خواهد بخشید. راه اندازی استراتژی CBDC ما یک گام کلیدی در تکامل پول و پرداخت در کشور است. CBDC سفر دیجیتالی ما را تسریع خواهد کرد و شمول مالی را ترویج خواهد کرد. ما مشتاقانه منتظر بررسی فرصت هایی هستیم که CBDC برای اقتصاد و جامعه گسترده تر به ارمغان می آورد.

قبل از آخرین اعلام CBDC، CBUAE در چندین ابتکار ارز دیجیتال از جمله همکاری با بانک مرکزی عربستان سعودی در سال 2020 شرکت داشت. ابتکارات دیگر این بانک شامل آزمایش CBDC فرامرزی با اداره پولی هنگ کنگ و بانک تایلند در سال 2022 است. این گزارش افزود: موسسه ارز دیجیتال بانک خلق چین و بانک تسویه حساب های بین المللی نیز بخشی از این طرح بودند.

افکار شما در مورد این تصمیمات چیست؟ نظر خود را در بخش دیدگاه زیر با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقالات مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00