بازار کریپتو با کاهش ارزش کل در Defi به زیر 50 میلیارد دلار سقوط کرد

بازار کریپتو با کاهش ارزش کل در Defi به زیر 50 میلیارد دلار سقوط کرد

چرا بازار کریپتو ریزش داشته؟ آیا اتفاق خاصی در دنیا افتاده است؟ همراه آکادمی بیتریوم در این خبر باشید تا متوجه کل موضوع شوید.

ارزش بازار کریپتو پس از یک روند صعودی در هفت هفته گذشته دوباره شروع به کاهش کرده است. کل ارزش قفل شده (TVL) در امور مالی غیرمتمرکز (defi) به زیر مرز 50 میلیارد دلار کاهش یافته و به 49.8 میلیارد دلار رسیده است. TVL in defi طی 24 ساعت گذشته 2.24 درصد کاهش یافته است. در همان بازه زمانی، برترین اقتصاد رمز قرارداد هوشمند 3.7 درصد در برابر دلار آمریکا ضرر کرد.

اقتصاد رمز قرارداد هوشمند و ارزش در Defi Dip قفل شده است

قیمت ارزهای دیجیتال در این آخر هفته کاهش یافته است که بر ارزش توکن های قرارداد هوشمند و ارزش کل قفل شده در Defi تأثیر می گذارد. در زمان نگارش این خبر از آکادمی بیتریوم، اقتصاد توکن قرارداد هوشمند 326.11 میلیارد دلار ارزش گذاری شده است، اما در روز گذشته 3.7 درصد کاهش یافته است. طی هفته گذشته، اتریوم (ETH) 5.6 درصد در برابر دلار آمریکا از دست داده است و چند ضلعی (MATIC) 17.6 درصد از ارزش خود را کاهش داده است.

در حال حاضر، TVL در حال حاضر 49.8 میلیارد دلار است که 18.03٪ از این ارزش در پروتکل Lido staking مایع است. ارزش قفل شده در لیدو امروز حدود 8.75 میلیارد دلار است که 8.43 درصد نسبت به ماه گذشته افزایش یافته است. Makerdao، Curve، Aave، Convex Finance، Uniswap، Justlend، Pancakeswap، Instadapp و Compound Finance به ترتیب Lido را دنبال می کنند. علاوه بر رشد 8.43 درصدی Lido، Uniswap با 6.43 درصد دومین افزایش 30 روزه را داشت.

از 25 فوریه 2023، اتریوم با 58.45 درصد برتری، بزرگترین TVL را در بین تمام بلاک چین ها دارد. ترون با 10.64 درصد، زنجیره هوشمند بایننس (BSC) با 10.01 درصد، آربیتروم با 3.89 درصد و Polygon با 2.36 درصد در رتبه های بعدی قرار دارند. هر پنج این بلاک چین 85.35 درصد از ارزش کل موجود در امور مالی غیرمتمرکز را در روز شنبه به دست می‌آورند. از بین ده بلاک چین برتر از نظر اندازه TVL، تنها Arbitrum شاهد افزایش بود، به طوری که TVL در هفته گذشته 9.39 درصد و در ماه گذشته 60.87 درصد افزایش یافت.

در میان ده کوین قرارداد هوشمند برتر، Polygon بیشترین افت را در این هفته با 17.6 درصد داشت. از نظر کل اقتصاد توکن قرارداد هوشمند، بزرگترین سود در این هفته Stacks (STX) بود که 102.5 درصد افزایش یافت. دومین تولیدکننده بزرگ سکه قرارداد هوشمند شبکه کیلین (KYL) بود که در برابر دلار آمریکا 69.1 درصد افزایش یافت. دو بزرگ‌ترین بازنده در هفت روز گذشته از نظر توکن‌های قرارداد هوشمند، astar (ASTR) بودند که ۲۶.۲ درصد از دست دادند و شبکه shiden که در این هفته ۲۳.۹ درصد کاهش یافت.

فکر می‌کنید چه چیزی باعث کاهش اخیر قیمت ارزهای دیجیتال شد و فکر می‌کنید چه تاثیری بر آینده بازارهای مالی غیرمتمرکز خواهد داشت؟ نظرات خود را در بخش دیدگاه زیر به اشتراک بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقاله های مرتبط

به روز رسانی مطالب
Volume
Play
1x
00:00/00:00