آیا همبستگی بین بیت کوین و طلا وجود دارد ؟

آیا همبستگی بین بیت کوین و طلا وجود دارد ؟

استراتژیست های بازار بانک آمریکا

افزایش همبستگی بیت کوین با طلا نشان می دهد که سرمایه گذاران آن را به عنوان یک پناهگاه امن می بینند. با دپارتمان رمزارز آکادمی بیتریوم همراه باشید

در میان عدم قطعیت اقتصادی که بر تعداد بی‌شماری از کشورهای جهان تأثیر می‌گذارد، استراتژیست‌های بازار اوراق بهادار بانک آمریکا در یادداشتی در این هفته توضیح دادند که بیت‌کوین دارایی رمزنگاری پیشرو با فلز گرانبهای معروف طلا مرتبط است. آلکش شاه و اندرو ماس، تحلیلگران بانک آمریکا خاطرنشان کردند: با ادامه عدم قطعیت کلان، ممکن است سرمایه گذاران بیت کوین را به عنوان یک پناهگاه امن نسبی ببینند.

قیمت لحظه ای طلا را در این جا ببینید

استراتژیست های بازار بانک آمریکا می گویند افزایش همبستگی بیت کوین با طلا نشان می دهد که سرمایه گذاران ممکن است بیت کوین را به عنوان یک پناهگاه امن نسبی ببینند.
استراتژیست های بازار از بخش اوراق بهادار بانک آمریکا، الکش شاه و اندرو ماس، این هفته توضیح دادند که بیت کوین و طلا در زمان های اخیر همبستگی بالایی داشته اند. این خبر به دنبال گزارش اخیر منتشر شده توسط ارائه دهنده داده های رمزنگاری Kaiko است که می گوید بیت کوین نسبت به شاخص های نزدک و اس اند پی 500 نوسانات کمتری داشته است. به گفته استراتژیست های بانک آمریکا، نوسانات قیمت بیت کوین (BTC) از نظر سایر دارایی های جهانی، باعث شده است که سرمایه گذاران فکر کنند بیت کوین یک دارایی امن است.

تحلیلگران بخش اوراق بهادار بانک آمریکا نوشتند: کاهش همبستگی مثبت با SPX/QQQ و همبستگی به سرعت در حال افزایش با XAU نشان می دهد که سرمایه گذاران ممکن است بیت کوین را به عنوان یک پناهگاه امن نسبی ببینند، زیرا عدم اطمینان کلان همچنان ادامه دارد و پایین بازار باقی مانده است.

Bitcoin’s Rising Correlation With Gold Indicates Investors See It as a Safe-Haven, Say Bank of America Market Strategists

 

در روز دوشنبه 24 اکتبر، هر دو قیمت بیت کوین (BTC) و طلا در محدوده محدود بوده اند و در مقایسه با بازارهای سهام، نوسانات کمتری داشته اند. بیت کوین با قیمتی بالاتر از 19 هزار دلار در هر واحد معامله می شود، در حالی که یک اونس طلای خوب 0.999 در حال مبادله با 1646.70 دلار اسمی است. شاه و ماس بانک آمریکا همبستگی 40 روزه با طلا را که در این هفته حدود 0.50 است، زیر نظر گرفته اند. رتبه 0.50 بسیار نزدیکتر است و نشان می دهد که همبستگی قوی تری با این فلز گرانبها نسبت به رتبه صفر که BTC دارایی ارزهای دیجیتال پیشرو در ماه آگوست ثبت کرده، دارد.

این اقدام در زمانی انجام می شود که عدم اطمینان کلان افزایش یافته است و تحلیلگران هشدار داده اند که افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا می تواند باعث بحران نقدینگی خزانه داری آمریکا شود. ناظران بازار انتظار افزایش شدید نرخ بهره را در ماه آینده دارند، اما استراتژیست ها همچنین معتقدند که فدرال رزرو تا دسامبر تغییر خواهد کرد. طلا و بیت کوین هر دو از زمان بالاترین قیمت این دو دارایی بسیار کاهش یافته اند. به عنوان مثال، طلا در 8 مارس 2022 به بالاترین قیمت در برابر دلار آمریکا رسید، زمانی که به 2074 دلار در هر اونس رسید.

طلا از زمان بالاترین رکورد در 230 روز قبل، 20.49 درصد در برابر دلار آمریکا کاهش یافته است. بیت کوین دارایی رمزنگاری شده (BTC) در سال گذشته 72 درصد در برابر دلار کاهش یافته است، پس از اینکه در 10 نوامبر 2021 به ازای هر واحد 69,044 دلار رسید. طلا امروز دارای ارزش بازار کلی حدود 10.895 تریلیون دلار است، در حالی که ارزش بازار BTC حدود 369 میلیارد دلار است. .

درباره اینکه شاه و ماس بانک آمریکا توضیح می‌دهند که طلا و بیت کوین در 40 روز گذشته همبستگی داشته‌اند، چه فکر می‌کنید؟ آیا فکر می کنید که سرمایه گذاران بیت کوین را به عنوان یک پناهگاه امن در میان عدم اطمینان کلان امروزی می دانند؟ نظرات خود را در مورد این موضوع در بخش نظرات زیر با آکادمی بیتریوم در میان بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقالات مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00