Coinbase به دنبال خرید FTX اروپا برای تجارت مشتقات خود بود

Coinbase به دنبال خرید FTX اروپا برای تجارت مشتقات خود بود

یک گزارش رسانه ای فاش کرد که صرافی پیشرو در ایالات متحده، کوین بیس، به دنبال خرید شعبه اروپایی FTX، رقیب شکست خورده تجارت رمزارز بود. این حرکت به عنوان دلیلی بر اهمیت روزافزون مشتقات برای برنامه پلتفرم آمریکایی برای گسترش تجارت در سطح جهانی تلقی شده است.

پس از ورشکستگی FTX در ماه سپتامبر، کوین بیس مذاکراتی را برای خرید FTX اروپا برگزار کرد

بر اساس اسناد مشاهده شده توسط Fortune، کوین بیس به دنبال خرید FTX در اروپا است. کوین بیس، صرافی ارزهای دیجیتال مستقر در ایالات متحده گزینه خرید پلتفرم دارای مجوز قبرس را هم بلافاصله پس از درخواست FTX برای حمایت از ورشکستگی در ایالات متحده در نوامبر گذشته و هم در اوایل سپتامبر بررسی کرد.

این مجله با اشاره به اینکه مذاکرات هرگز به مرحله پایانی نرسیده و به نقل از یک فرد آشنا با این موضوع اظهار داشت: «علاقه Coinbase به FTX Europe نشان‌ دهنده اهمیت فزاینده مشتقات برای طرح تجاری جهانی آن است زیرا حجم معاملات نقطه‌ ای در طول بازار نزولی کاهش یافته است. این مجله اظهار داشت که شرکت آمریکایی دیگر چنین معامله ای را دنبال نمی کند.

این گزارش همچنین اشاره می کند که ابزارهای مالی مبتنی بر ارزش ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) اکنون بخش قابل توجهی از معاملات کریپتو را تشکیل می دهند و به حجم شش برابری معاملات نقدی در سه ماهه دوم رسیده اند. در سال 2023،

آینده نظارتی مشتقات کریپتو در ایالات متحده نامشخص است، در حالی که اتحادیه اروپا هنوز مجموعه مقررات جامع خود را تحت قانون جدید به تصویب رسانده بازارهای دارایی های دیجیتال (MiCA) این قوانین را هنوز اجرا نکرده است. FTX Europe که در سال 2021 به قیمت 376 میلیون دلار خریداری شد، تنها پلتفرمی بود که پیش از فروپاشی FTX، مشتقات ارز دیجیتال به نام معاملات آتی دائمی را در آن قاره ارائه می‌کرد.

در یک پست وبلاگی که در اوایل ماه جاری محیط های نظارتی در بازارهای کلیدی در سراسر جهان را تجزیه و تحلیل می کند، کوین بیس برنامه های خود را برای گسترش در حوزه های قضایی که مقررات روشنی را برای این بخش از جمله در اروپا اتخاذ می کنند، تأیید کرد، برخلاف ایالات متحده که در حال اجرای قوانین موجود است.

فورچون همچنین به اطلاعات مالی FTX Europe اشاره کرد که نشان می‌دهد این پلتفرم ده‌ ها هزار کاربر را تا زمان سقوط شرکت مادرش اضافه می‌کرد. از آنجایی که  FTX بخش هایی از املاک FTX را می فروشد، ارزش مجوز اروپایی آن باعث جلب توجه سایر خریداران بالقوه و همچنین یک شرکت رمزنگاری به نام Trek Labs شده است. به گفته منبع دیگری که در این مقاله نقل شده، مهلت پیشنهادات تا 24 سپتامبر تمدید شده است.

آیا فکر می کنید FTX Europe به یک شرکت ارز دیجیتال دیگر فروخته می شود؟ نظرات خود را در بخش دیدگاه ها با آکادمی بیتریوم به اشتراک بگذارید

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقالات مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00