پیش بینی سهام بانک آمریکا درباره افزایش بیشتر نرخ بهره بانک مرکزی

پیش بینی سهام بانک آمریکا درباره افزایش بیشتر نرخ بهره بانک مرکزی

افزایش بیشتر نرخ بهره چه تاثیری در بازارها دارد؟ این پیش بینی ها از کجا آمده است؟ همراه ما در این خبر باشید تا دقیق تر بررسی کنیم که چرا سهام بانک آمریکا، گلدمن ساکس، جی پی مورگان، UBS پیش بینی خود را درباره افزایش بیشتر نرخ بهره بانک مرکزی انجام دادند.

بانک های آمریکا، گلدمن ساکس، جی پی مورگان و یو بی اس پیش بینی های خود را در مورد افزایش بیشتر نرخ بهره توسط فدرال رزرو به اشتراک گذاشته اند. به عنوان مثال، بانک آمریکا و گلدمن ساکس اکنون انتظار دارند که فدرال رزرو امسال سه بار دیگر نرخ بهره را افزایش دهد.

بانک های بزرگ افزایش بیشتر نرخ بهره فدرال رزرو را پیش بینی می کنند

در حالی که فدرال رزرو ایالات متحده به مبارزه خود با تورم ادامه می دهد، چندین بانک بزرگ از جمله بانک آمریکا، گلدمن ساکس، یو بی اس و جی پی مورگان  پیش بینی های خود را در مورد افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در سال جاری به اشتراک گذاشته اند.

گلدمن ساکس در یادداشتی روز پنجشنبه گفت که اکنون انتظار دارد بانک مرکزی ایالات متحده در سال جاری سه بار دیگر بهره را افزایش دهد، پس از آن که اطلاعات منتشر شده در روز پنجشنبه به تورم پایدار و بازار کار انعطاف پذیر اشاره کرد. این بانک که قبلاً در جلسات مارس و می فدرال رزرو 25 واحد افزایش نرخ را پیش بینی کرده بود، اکنون انتظار دارد در ماه ژوئن نرخ بهره دیگری را افزایش دهد. اقتصاددانان این شرکت به رهبری یان هاتزیوس، رئیس بخش تحقیقات سرمایه گذاری جهانی و اقتصاددان ارشد، توضیح دادند:

با توجه به رشد قوی‌تر و اخبار تورم قوی‌تر، ما یک افزایش ۲۵ واحدی نرخ بهره در ماه ژوئن را به پیش‌بینی فدرال رزرو اضافه می‌کنیم تا اوج نرخ وجوه ۵.۲۵٪ -۵.۵٪ باشد.

بانک آمریکایی گلوبال ریسرچ نیز انتظار دارد امسال شاهد سه افزایش نرخ بهره دیگر از سوی فدرال رزرو باشد. این بانک پیشتر گفته بود که انتظار دارد فدرال رزرو در جلسات مارس و می هر کدام نرخ بهره را 25 واحد افزایش دهد. بانک آمریکا اکنون انتظار دارد در نشست ژوئن فدرال رزرو ۲۵ واحد افزایش نرخ دیگر را افزایش دهد که نرخ پایانه را تا محدوده ۵.۲۵ تا ۵.۵ درصدی افزایش دهد. این بانک در یادداشت مشتری این هفته توضیح داد :

افزایش مجدد تورم و افزایش اشتغال به این معنی است که خطرات این چشم انداز (فقط دو افزایش نرخ بهره) برای ما یک طرفه است.

بانک سرمایه گذاری اروپایی UBS همچنین اعلام کرد که انتظار دارد فدرال رزرو در نشست های مارس و می، نرخ بهره را 25 واحد افزایش دهد که ممکن است نرخ وجوه فدرال رزرو را در محدوده 5٪ -5.25٪ قرار دهد. در حالی که اکثر مردم انتظار ندارند فدرال رزرو امسال نرخ بهره را کاهش دهد، UBS تخمین زد که بانک مرکزی ایالات متحده در نشست سپتامبر خود نرخ بهره را کاهش خواهد داد. بانک سرمایه گذاری جهانی اخیراً در یادداشت مشتری نوشت:

ما انتظار داریم که FOMC (کمیته بازار آزاد فدرال) در نشست سپتامبر FOMC تغییر کند و شروع به کاهش نرخ بهره کند.

در همین حال، JPMorgan Chase نرخ ترمینال را تا پایان ژوئن 5.1٪ پیش بینی کرده است. جیمی دیمون، مدیر عامل جی پی مورگان، هفته گذشته در مصاحبه ای با رویترز گفت که فدرال رزرو می تواند نرخ بهره را بالای 5 درصد افزایش دهد. دیمون با تاکید بر اینکه برای اعلام پیروزی در برابر تورم خیلی زود است، اظهار داشت:

این کاملا منطقی است که فدرال رزرو به 5 درصد برود و مدتی صبر کند.

با این حال، اگر تورم به 3.5٪ یا 4٪ کاهش یابد و در آن باقی بماند، “شما ممکن است مجبور شوید به بالاتر از 5٪ بروید و این می تواند بر نرخ های کوتاه و طولانی تر تأثیر بگذارد.”

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو و چندین مقام دیگر فدرال رزرو گفته اند که برای مهار تورم به افزایش بیشتر نرخ بهره نیاز است. نظرسنجی انجام شده توسط رویترز که روز سه شنبه منتشر شد، نشان داد که 46 نفر از 86 اقتصاددان پیش بینی کرده اند که فدرال رزرو در ماه مارس و همچنین در ماه می، نرخ بهره را 25 واحد افزایش خواهد داد.

آیا با بانک آمریکا، گلدمن ساکس، یو بی اس یا جی پی مورگان در مورد افزایش بیشتر نرخ بهره توسط فدرال رزرو موافق هستید؟ در بخش دیدگاه زیر به ما اطلاع دهید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقالات مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00