پوتین و رمزارزها

پوتین نامزدهای انتخاباتی را موظف می‌کند که دارایی‌های رمزارز در خارج از روسیه را گزارش کنند

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه اصلاحاتی را در فرمان خود تصویب کرد که بر اساس آن شهروندان روس که در انتخابات شرکت می‌کنند باید دارایی خود را در خارج از کشور اعلام کنند. مقررات به روز شده، ارزهای دیجیتال را از جمله دارایی هایی که نامزدها باید به ایالت گزارش کنند، فهرست می کند.

رئیس جمهور پوتین از مقامات روسی می خواهد که خرید دارایی های رمزنگاری شده در کشورهای خارجی را فاش کنند

اکنون انتظار می رود که نامزدهای دفاتر دولتی در روسیه جزئیات مربوط به وجوه رمزنگاری را که در سایر حوزه های قضایی به دست آورده اند به مقامات ارائه دهند. فرمانی که اخیراً توسط ولادیمیر پوتین امضا شده است، این الزام را به فرمان قبلی ریاست جمهوری در مورد راستی آزمایی اظهارنامه های ثبت شده در مورد اموال و تعهدات مربوط به دارایی مقامات روسی در خارج از کشور اضافه می کند.
این اصلاحات که بلافاصله پس از امضای فرمان جدید در 9 مه لازم الاجرا شد، نه تنها به کسانی که در انتخابات در سطح فدرال و منطقه ای شرکت می کنند، بلکه به بستگان نزدیک آنها نیز مربوط می شود. از این پس، خانواده‌های آن‌ها باید تمام سرمایه‌گذاری‌های رمزارزخود را نیز حساب کنند.
مقررات جدید به هرگونه هزینه برای خرید دارایی های مالی دیجیتال اشاره دارد، اصطلاحی که شامل ارزهای دیجیتال تحت قوانین فعلی روسیه و ارز دیجیتال می شود. تعريف اخير با قانون جديد تهيه شده توسط وزارت ماليه ارائه خواهد شد.

مقامات مربوطه روسیه اطلاعات ارسال شده را بررسی خواهند کرد. برای انجام این کار، آنها اسنادی را درخواست می کنند که ارزش دارایی های رمزارزخریداری شده را نشان دهد. شهروندان روسی آسیب دیده و بستگان آنها باید جزئیات هر معامله، از جمله تاریخ و سایر شناسه ها را نیز به اشتراک بگذارند.

مقامات مسکو برای تنظیم جامع فضای رمزنگاری کشور کار می کنند زیرا بسیاری از جنبه ها خارج از محدوده قانون “در مورد دارایی های مالی دیجیتال” که در ژانویه 2021 لازم الاجرا شد باقی مانده است. این موارد شامل وضعیت قانونی ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و فعالیت های مرتبط است. مانند تجارت و معدن.
در اواخر ماه مارس، پارلمان روسیه لایحه‌ای را تصویب کرد که بر اساس آن افراد نامزد انتخابات مجبور شدند اطلاعات مربوط به دارایی‌های دیجیتال خود را در داخل روسیه ارائه دهند. این قانون قوانین مختلف را اصلاح می کند و به نامزدهای ریاست جمهوری و پارلمانی و همچنین سایر مقامات دولتی مربوط می شود. پوتین آن را در آوریل به تصویب رساند.
آخرین فرمان ریاست جمهوری نامزدهای انتخابات مقامات ایالتی و شهری را هدف قرار می دهد. بر اساس اعلامیه منتشر شده توسط پورتال روسیه برای کسب اطلاعات حقوقی، این همچنین نمایندگان احزاب سیاسی را که برای بالاترین پست ها در هر یک از نهادهای تشکیل دهنده فدراسیون روسیه نامزد شده اند، پوشش می دهد.

نظر شما در مورد تصمیم پوتین برای الزام نامزدهای انتخاباتی در روسیه به افشای خرید ارزهای دیجیتال خود در خارج از کشور چیست؟ با آکادمی بیتریوم در بخش نظرات همراهی کنید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقاله های مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00