منفعت بردن از هش ریت بیت کوین

منفعت بردن از هش ریت بیت کوین

چرا زمانی  که هش ریت بیت کوین بسیار بالا باقی می ماند، شبکه های دارایی رمزنگاری ادغام شده از آن منفعت بهره می برند؟ در این خبر با ما همراه باشید.

در زمان‌های اخیر، هش‌ریت بیت‌کوین به‌طور مداوم بالای 300 اگزاهش در ثانیه (EH/s) بوده است، زیرا امروزه چندین استخر استخراج، قدرت هش قابل‌توجهی را به بلاک چین بیت‌کوین اختصاص می‌دهند. جالب اینجاست که برخی از برترین استخرهای استخراج بیت کوین جهان نیز از هش ریت خود برای ادغام کوین های دیگر استفاده می کنند و این شبکه ها از افزایش هش ریت بیت کوین بهره مند شده اند.

چگونه هش ریت بیت کوین به دیگر شبکه های رمزنگاری سود می رساند؟

هش ریت بیت کوین، شبکه را ایمن می کند و برای ماینرهایی که در سیستم شرکت می کنند پاداش می دهد، اما استخرهای استخراج نیز قدرت محاسباتی را به شبکه هایی مانند Namecoin، Elastos، Emercoin و Vcash اختصاص می دهند. به عنوان مثال، Namecoin امروزه دارای هش حدود 187 EH/s است و برخی از برترین استخرهای استخراج بیت کوین، شبکه را ادغام می کنند تا پاداش های namecoin (NMC) را به دست آورند.

ادغام ماینینگ فرآیندی است که در آن ماینرها می توانند ارزهای دیجیتال مختلف را به طور همزمان بدون هیچ هزینه اضافی استخراج کنند. ماینینگ ادغام شده مشابه این است که فردی که به طور همزمان Pac-Man و Asteroids را بازی می کند، از جوی استیک یکسان استفاده می کند و برای هر دو بازی پاداش دریافت می کند. Namecoin اولین پروژه ارز دیجیتالی بود که ادغام شد، زیرا از الگوریتم SHA256 مشابه بیت کوین بهره می برد و اولین بلوک ادغام شده در شبکه در 19 سپتامبر 2011 استخراج شد.

به زبان ساده، یک ریگ ماینینگ ASIC با انجام یک محاسبه هش برای هر دو بلاک چین، فرآیند ادغام ماینینگ را اجرا می کند. ماینر کریپتو یک بلوک برای هر دو بلاک چین می سازد و واحدهای کاری را بر اساس این بلاک به سایر ماینرها اختصاص می دهد. اگر یک ماینر یک بلوک را در هر یک یا هر دو سطح دشواری حل کند، مدرک تکمیل شده کار دوباره جمع‌آوری می‌شود و به بلاکچین صحیح ارسال می‌شود و اطمینان حاصل می‌شود که هر هش ماینر به هش‌ریت کل هر دو ارز کمک می‌کند.

استخرهای بیت کوین که هش ریت را به زنجیره Namecoin اختصاص می دهند، عبارتند از F2pool، Viabtc، Poolin و Mining Dutch. در حالی که F2pool چهارمین استخر بزرگ استخراج بیت کوین در سه روز گذشته است، اما بزرگترین استخراج کننده نام کوین می باشد، زیرا کل 44 EH/s خود را به شبکه Namecoin اختصاص داده است. Viabtc 26.25 EH/s را به زنجیره Namecoin اختصاص می دهد و Poolin نیز 5.10 EH/s را به Namecoin اختصاص می دهد. در زمان انتشار این خبر از آکادمی بیتریوم، یک namecoin (NMC) به ازای هر واحد 1.24 دلار ارزش دارد و 12.5 NMC به علاوه کارمزد در هر پاداش بلوک توزیع می شود.

منفعت بردن از هش ریت بیت کوین

Namecoin دومین هش ریت را در بین بلاک چین های SHA256 دارد، اما شبکه Emercoin (EMC) سومین شبکه بزرگ تحت BTC و NMC است. EMC دارای 93.38 EH/s است که به شبکه اختصاص داده شده است، و Mining Dutch و Viabtc بهترین ماینرهای این سکه هستند. Viabtc که پنجمین استخر بزرگ استخراج بیت کوین از نظر هش ریت است، 26.76 EH/s را نیز به EMC اختصاص می دهد. شبکه Emercoin از مکانیزم اجماع ترکیبی اثبات کار (PoW) و اثبات سهام (PoS) استفاده می‌کند. یک emercoin (EMC) در حال حاضر با قیمت 0.0088 دلار به ازای هر سکه تغییر می کند.

در همین حال، Viabtc همان مقدار هش را به شبکه Syscoin (SYS)، یک بلاک چین ترکیبی PoW و PoS اختصاص می دهد. امروز، یک SYS به قیمت 0.167 دلار در برابر دلار آمریکا معامله می شود. علاوه بر ارزهای رمزنگاری شده PoW ذکر شده که از الگوریتم اجماع SHA256 استفاده می کنند، ماینرها همچنین هش را به شبکه هایی مانند Xaya، Veil، Hathor، Elastos و Vcash اختصاص می دهند. شبکه‌های ارزهای دیجیتال قدیمی مانند Terracoin (TRC) و Unobtanium (UNO) نیز بخش کوچکی از هش SHA256 را مشاهده می‌کنند.

F2pool 44.32 EH/s را به Vcash اختصاص می‌دهد، اما دارایی اصلی سکه ارزش فهرست‌شده‌ای در هیچ یک از سایت‌های برتر تجمع بازار سکه ندارد. Elastos دارای بیش از 100 exahash است که به این زنجیره اختصاص داده شده است، و استخرهای استخراج برتر مانند Antpool، F2pool، Viabtc و Mining Dutch در حال اختصاص هش ریت به شبکه Elastos هستند. آمارهای کنونی همچنین نشان می دهد که 100 اگزاهش در ثانیه نیز به شبکه قرارداد هوشمند RSK اختصاص داده شده است.

فکر می کنید آینده ادغام ماینینگ و روابط بین شبکه های مختلف بلاک چین چیست؟ نظرات خود را در بخش دیدگاه زیر با آکادمی بیتریوم به اشتراک بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقالات مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00