اجرای یک نود کامل بیت کوین برای سرمایه گذاران

گره کامل (نود کامل) چیست؟

گره کامل برنامه ای است که به طور کامل تراکنش ها و بلوک ها را تایید می کند. تقریباً تمام گره‌های کامل نیز با پذیرش تراکنش‌ها و بلوک‌ها از سایر گره‌های کامل، اعتبارسنجی آن تراکنش‌ها و بلوک‌ها و سپس انتقال آن‌ها به گره‌های کامل به شبکه کمک می‌کنند.

اغلب گره‌های کامل نیز به مشتریان سبک‌وزن خدمات می‌دهند و به آنها اجازه می‌دهند، تراکنش‌های خود را به شبکه منتقل کنند و هنگامی که تراکنش بر کیف پول آنها تأثیر می‌گذارد، به آنها اطلاع می‌دهند. اگر گره‌های کافی این عملکرد را انجام ندهند، کلاینت‌ها نمی‌توانند از طریق شبکه همتا به همتا متصل شوند – در عوض باید از خدمات متمرکز استفاده کنند.

بسیاری از افراد و سازمان‌ها داوطلب می‌شوند تا گره‌های کامل را با استفاده از منابع محاسباتی و پهنای باند یدکی اجرا کنند؛ اما برای ادامه رشد بیت کوین به داوطلبان بیشتری نیاز است. این سند توضیح می دهد که چگونه می توانید کمک کنید و هزینه کمک به شما چه خواهد بود.

تا انتها این مقاله با  آکادمی بیتریوم همراه باشید.

اجرای یک نود کامل بیت کوین برای سرمایه گذاران

نود بیت کوین و هزینه ها و هشدارها

اجرای یک گره کامل بیت کوین هزینه های خاصی دارد و می تواند شما را در معرض خطرات خاصی قرار دهد. این بخش هزینه ها و خطرات را توضیح می دهد تا بتوانید تصمیم بگیرید که آیا می توانید به شبکه کمک کنید یا خیر.

موارد خاص

ماینرها، کسب‌وکارها و کاربران آگاه به حریم خصوصی به رفتار خاصی از گره‌های کاملی که استفاده می‌کنند متکی هستند، بنابراین اغلب گره‌های کامل خود را اجرا می‌کنند و اقدامات احتیاطی ویژه‌ای را انجام می‌دهند. این سند آن اقدامات احتیاطی را پوشش نمی دهد، فقط اجرای یک گره کامل را برای کمک به پشتیبانی از شبکه بیت کوین به طور کلی توصیف می کند.

لطفاً در صورت نیاز به کمک برای تنظیم صحیح گره کامل خود برای انجام وظایف با ارزش بالا و حساس به حریم خصوصی، در جامعه کمک بگیرید. تلاش خود را انجام دهید تا مطمئن شوید که افرادی که از آنها کمک می گیرید اخلاقی، معتبر و واجد شرایط هستند تا به شما کمک کنند.

کیف پول خود را ایمن کنید

اجرای یک گره کامل برای پشتیبانی از شبکه و استفاده از کیف پول آن برای ذخیره بیت کوین ممکن و ایمن است، اما باید همان اقدامات احتیاطی را در هنگام استفاده از کیف پول بیت کوین انجام دهید. لطفاً برای اطلاعات بیشتر به صفحه ایمن سازی کیف پول خود مراجعه کنید.

حداقل الزامات گره های کامل

گره‌های کامل Bitcoin Core الزامات خاصی دارند. اگر سعی کنید گره‌ای را روی سخت‌افزار ضعیف اجرا کنید، ممکن است کار کند – اما احتمالاً زمان بیشتری را برای رسیدگی به مشکلات صرف خواهید کرد. اگر بتوانید شرایط زیر را برآورده کنید، یک گره با کاربری آسان خواهید داشت.

  • سخت‌افزار دسک‌تاپ یا لپ‌تاپ دارای نسخه‌های اخیر Windows، Mac OS X یا Linux.
  • 7 گیگابایت فضای خالی دیسک، قابل دسترسی با حداقل سرعت خواندن/نوشتن 100 مگابایت بر ثانیه.
  • 2 گیگابایت حافظه (رم)
  • اتصال اینترنت پهن باند با سرعت آپلود حداقل 400 کیلوبیت (50 کیلوبایت) در ثانیه

یک اتصال بدون اندازه‌گیری، یک اتصال با محدودیت‌های آپلود بالا، یا اتصالی که به طور مرتب نظارت می‌کنید تا مطمئن شوید که از محدودیت‌های آپلودش تجاوز نمی‌کند. برای نودهای کامل در اتصالات پرسرعت معمول است که از 200 گیگابایت آپلود یا بیشتر در ماه استفاده کنند. استفاده از دانلود حدود 20 گیگابایت در ماه است، به علاوه حدود 340 گیگابایت اضافی در اولین باری که گره خود را راه اندازی می کنید.

6 ساعت در روز که گره کامل شما را می توان در حال اجرا رها کرد. (شما می توانید کارهای دیگری را با رایانه خود در حین اجرای یک گره کامل انجام دهید.) ساعات بیشتر بهتر خواهد بود، و بهتر از همه این است که بتوانید گره خود را به طور مداوم اجرا کنید.

توجه: امروزه بسیاری از سیستم عامل ها (ویندوز، مک و لینوکس) پس از فعال شدن محافظ صفحه، به حالت کم مصرف وارد می شوند و ترافیک شبکه را کند یا متوقف می کند. این اغلب تنظیمات پیش‌فرض در لپ‌تاپ‌ها و همه لپ‌تاپ‌ها و دسکتاپ‌های Mac OS X است. تنظیمات محافظ صفحه‌نمایش خود را بررسی کنید و گزینه‌های «خواب» یا «تعلیق» خودکار را غیرفعال کنید تا مطمئن شوید که هر زمان که رایانه‌تان کار می‌کند، از شبکه پشتیبانی می‌کنید.

مشکلات احتمالی

قانونی: استفاده از بیت کوین در برخی مناطق ممنوع یا محدود شده است.

محدودیت‌های پهنای باند:

 

برخی از طرح‌های اینترنتی برای هر پهنای باند آپلود اضافی استفاده شده که در طرح گنجانده نشده است، مبلغ اضافی دریافت می‌کنند. بدتر از آن، برخی از ارائه دهندگان ممکن است به دلیل استفاده بیش از حد، اتصال شما را بدون هشدار قطع کنند. توصیه می کنیم بررسی کنید که آیا اتصال اینترنت شما تحت چنین محدودیت هایی قرار دارد یا خیر و استفاده از پهنای باند خود را کنترل کنید تا بتوانید قبل از رسیدن به حد مجاز آپلود بیت کوین Core را متوقف کنید.

آنتی ویروس:

 

آنتی ویروس

چندین نفر بخش هایی از ویروس های کامپیوتری شناخته شده را در زنجیره بلوک بیت کوین قرار داده اند. این داده‌های زنجیره بلوک نمی‌توانند رایانه شما را آلوده کنند، اما برخی از برنامه‌های ضد ویروس به هر حال داده‌ها را قرنطینه می‌کنند و اجرای بیت کوین Core را دشوارتر می‌کنند. این مشکل بیشتر بر کامپیوترهایی که ویندوز دارند تاثیر می گذارد.

هدف حمله:

هسته بیت کوین شبکه همتا به همتای بیت کوین را تقویت می کند، بنابراین افرادی که می خواهند شبکه را مختل کنند، ممکن است به کاربران بیت کوین Core حمله کنند، به گونه ای که بر سایر کارهایی که با رایانه انجام می دهید تأثیر بگذارد، مانند حمله ای که دانلود در دسترس شما را محدود می کند. پهنای باند

ارزش یک ارز دیجیتال فقط به اندازه شبکه آن امن است. در زمینه بیت کوین، این امنیت به تراکنش های معتبر و قابل تایید واقعی در گره های فعال در شبکه آن ترجمه می شود.

رازهای کلیدی

امنیت برای اکثر ارزهای دیجیتال، از جمله بیت کوین، کلیدی است.

در شبکه بیت کوین، تراکنش ها در هر گره اعتبارسنجی می شوند.

با این حال، این یک رویکرد زمان بر است، بنابراین گره ها به سبک وزن و پر تقسیم می شوند تا به سرعت بخشیدن به فرآیند کمک کنند.

گره های کامل همه تراکنش ها را با دانلود همه تراکنش ها تایید می کنند، در حالی که گره های سبک وزن فقط داده های کلیدی را دانلود می کنند.

سه راه کلیدی برای راه اندازی یک گره کامل وجود دارد، ابر، محلی و از پیش پیکربندی شده.

اما اعتبارسنجی تراکنش‌ها در هر گره در شبکه بیت‌کوین یک فعالیت زمان‌بر و منابع فشرده است. اشکال این رویکرد در سال گذشته زمانی که تعداد تراکنش‌های بلاک چین چند برابر شد و شبکه آن را مسدود کرد و منجر به تاخیر در پردازش تراکنش‌ها شد، کاملاً مشخص شد.

برای غلبه بر مشکلاتی از این دست، شبکه بیت کوین به گره های سبک وزن و گره های کامل تقسیم می شود. اولی برای پردازش تراکنش ها در مقابل دومی سریعتر است. آن‌ها همه تراکنش‌های موجود در بلاک‌چین بیت‌کوین را دانلود نمی‌کنند و در نمونه‌های تراکنش‌های دانلود شده، سرعت فقط با دانلود داده‌های هدر مربوط به آن تراکنش‌ها به دست می‌آید.

مسئولیت تأیید اعتبار کامل گره های بیت کوین برای تأیید تمام تراکنش های انجام شده در شبکه ارز دیجیتال است – آنها تمام تراکنش ها را در بلاک چین بیت کوین دانلود می کنند و آنها را به طور کامل با گره های دیگر تأیید می کنند.

چرا یک گره کامل را اجرا کنید؟

مزایای راه اندازی یک ماشین ماینینگ به شکل پاداش سکه و سودهای بعدی است، زمانی که ارزش آن بالا می رود. در حالی که هیچ پاداش پولی وجود ندارد، اجرای یک گره بیت کوین کامل مزایای نامشهود خود را دارد.

به عنوان مثال، امنیت تراکنش های انجام شده توسط کاربر را افزایش می دهد. اگر قصد دارید چندین تراکنش بیت کوین را در یک روز انجام دهید، این امر به ویژه مهم است. همچنین به امنیت کلی شبکه بیت کوین کمک می کند. با دانلود تمام تراکنش ها، یک گره کامل همیشه آخرین و بهترین اطلاعات مربوط به اطلاعات مربوط به بلاک چین بیت کوین را خواهد داشت.

برای سرمایه گذاران بیت کوین، یک گره کامل دو هدف را دنبال می کند: نظارت بر سلامت و امنیت بلاک چین بیت کوین و تأیید صحت تراکنش ها. نظارت بر سلامت بلاک‌چین بیت‌کوین بسیار مهم است، زیرا بلاک‌چین تأثیر مستقیمی بر قیمت بیت‌کوین دارد، زیرا برای پردازش تراکنش‌ها – چه تجاری و چه مرتبط با تجارت – استفاده می‌شود. در همین حال، ایمن سازی بلاک چین ارز دیجیتال، امنیت سرمایه گذاری را تضمین می کند.

اجرای یک نود کامل بیت کوین برای سرمایه گذاران

نحوه راه اندازی یک گره کامل

راه اندازی یک گره کامل نسبتاً آسان است. سه روش وجود دارد که با آن می توانید گره کامل خود را راه اندازی کنید.

  • ابر

روش اول شامل اجرای یک گره در ابر است. باید خود را با یک حساب کاربری در خدمات وب آمازون (AWS) یا Google Cloud تنظیم کنید. پس از آن، شما باید یک نمونه ماشین مجازی (VM) ایجاد کنید تا سرعت اتصال و همگام سازی با ابر را از دستگاه خود افزایش دهید.

مطمئن شوید که قوانین فایروال را پیکربندی کرده اید تا مطمئن شوید که نمونه شما به راحتی نقض نمی شود. در نهایت، شما باید بیت کوین Core، نرم افزار مورد نیاز برای اجرای بیت کوین را دانلود کنید و تنظیمات پورت مناسب را روی رایانه خود در فضای ابری پیکربندی کنید.

  • محلی

روش دوم مشابه روش اول است، با این تفاوت که این بار Bitcoin Core روی دستگاه محلی شما اجرا می شود. اجرای یک گره بیت کوین به حداقل 350 گیگابایت فضای دیسک و 2 گیگابایت رم نیاز دارد. همچنین باید سرعت اتصال به اینترنت حداقل 50 کیلوبیت در ثانیه و محدودیت آپلود و دانلود سخاوتمندانه داشته باشید. (ترجیحاً ارتباط بدون محدودیت در آپلود و دانلود وجود دارد). چندین وب‌سایت و ویدیو دستورالعمل‌هایی را برای پیکربندی کلاینت Bitcoin Core فهرست می‌کنند. اولین بار دانلود و همگام سازی با بلاک چین بیت کوین ممکن است چند روز طول بکشد. با این حال، موارد بعدی باید سریعتر باشد

  • از پیش پیکربندی شده

روش سوم برای راه اندازی یک گره کامل بیت کوین، گزینه “node-in-a-box” است. همانطور که از نام آن مشخص است، این روش شامل گره های کامل بیت کوین از پیش پیکربندی شده است که می توانند به رایانه شما متصل شوند. آنها با یک رابط برای مدیریت دستگاه و مشاهده داده های موجود در آن ارائه می شوند. در واقع، این گزینه کار سخت دانلود و ذخیره بلاک چین بیت کوین را به یک دستگاه خارجی که موبایل است و در مقایسه با سیستم شخصی شما انرژی کمتری مصرف می کند، برون سپاری می کند.

مزایای فول نود بیت کوین چیست؟

مزایای فول نود بیت کوین چیست؟

برای تبدیل یک نود به فول نود، نیاز به هزینه گزافی است و انجام آن سودی را برای گره‌های داوطلب این کار به همراه نخواهد داشت. بسیاری از افراد به‌صورت داوطلبانه حاضر می‌شوند به شبکه متصل شده و نقش فول نود بیت کوین را ایفا کنند. برای انجام این کار لازم است از منابع پردازشی اضافی استفاده کرد و هزینه بیشتری را متحمل شد. لازم به ذکر است برای توسعه شبکه فول نود بیت کوین نیاز به تعداد زیادی داوطلب است و تعداد محدود کارساز نیست.

در نقطه مقابل مزایایی مانند افزایش سطح امنیت شبکه، کیف پول ایمن برای نگهداری بیت کوین، فروش اطلاعات به معامله گران برای فول نود برشمرده می‌شود.

موانع فول نود بیت کوین

باوجود مزایای بسیاری که برای فول نود وجود دارد، بد نیست با موانع و مشکلات آن نیز آشنایی داشته باشید که در ادامه به آن پرداختیم:

۱. مشکلات مربوط به پهنای باند

برخی ارائه‌دهندگان سرویس‌های اینترنتی با افزایش مصرف، هزینه اضافی از کاربر دریافت می‌کنند. یا ممکن است دسترسی شما به اینترنت قطع شود. بنابراین لازم است پهنای باند خود را مدیریت کنید و از سرویسی استفاده کنید تا بتوانید از Bitcoin Core بهره ببرید.

۲. آنتی‌ ویروس

ممکن است ویروس‌هایی روی بستر بلاک چین قرارگرفته و داده‌ها را دچار اختلال کنند. درنهایت دسترسی شما به Bitcoin Core با محدودیت مواجه می‌شود. بنابراین لازم است به آنتی‌ویروس‌های موجود و نکات ایمنی آن توجه لازم را داشته باشید.

۳. حملات و اختلال

نرم‌افزار Bitcoin Core حیاتی‌ترین بخش فول نود است. ممکن است افرادی قصد اختلال در شبکه را داشته و به آن حمله کنند. همچنین حمله به میزان محدودیت پهنای باند نیز جز حملات مختل‌کننده محسوب می‌شود.

نظرات خود را در بخش دیدگاه ها با آکادمی بیتریوم به اشتراک بگذارید. همچنین می توانید مقاله هایی درمورد تورم، بورس را از سایت ما بخوانید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقالات مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00