اقتصاددانان BIS سیاست رمزنگاری را برای تنظیم‌کننده‌ها در سراسر جهان توصیه می‌کنند

اقتصاددانان BIS

آینده رمزارزها به چه شکلی خواهد شد؟ آیا سیاست گذاری ها تغییری در روند صنعت کریپتو خواهد گذاشت؟ در این خبر همراه ما باشید تا متوجه پیگیری اقتصادانان BIS برای سیاست گذاری رمزارزها در سراسر جهان شویم.

BIS چیست؟

BIS که در سال 1930 تأسیس شد، متعلق به 63 بانک مرکزی است که نماینده کشورهایی از سراسر جهان هستند که در مجموع حدود 95 درصد از تولید ناخالص داخلی جهان را تشکیل می دهند. دفتر مرکزی آن در بازل، سوئیس است و دارای دو دفتر نمایندگی است: در هنگ کنگ SAR و در مکزیکو سیتی، و همچنین مراکز مرکز نوآوری در سراسر جهان.

ماموریت BIS حمایت از پیگیری بانک های مرکزی برای ثبات پولی و مالی از طریق همکاری های بین المللی و عمل به عنوان یک بانک برای بانک های مرکزی است.

برای انجام ماموریت خود و قادر به پاسخگویی به ماهیت در حال تحول کسب و کارمان، کار ما بر ارزش های اصلی قوی استوار است که شیوه کار ما را شکل می دهد. این ارزش‌ها اصول و باورهای مشترکی هستند که کارکنان ما را متحد می‌کنند و اقدامات ما را برای ترویج فرهنگ منسجم و هدف‌محور برای حمایت از بانک‌های مرکزی از طریق چالش‌های فعلی و آتی هدایت می‌کنند.

برنامه اقتصاددانان BIS

اقتصاددانان بانک تسویه بین‌المللی (BIS) سه سیاست را توصیه کرده‌اند که تنظیم‌کننده‌ها در سراسر جهان می‌توانند برای مقابله با خطرات ناشی از ارزهای دیجیتال اتخاذ کنند. آنها توصیه کردند:

“مقامات اکنون می توانند انواع رویکردهای سیاستی را در نظر بگیرند و در عین حال برای بهبود سیستم پولی موجود در جهت منافع عمومی تلاش کنند.”

اقتصاددانان BIS در مورد سیاست های رمزنگاری

بانک تسویه‌های بین‌المللی (BIS) هفته گذشته در بولتنی با عنوان «بررسی ریسک‌ها در کریپتو: ارائه گزینه‌ها» منتشر کرد.

این گزارش که توسط ماتئو آکیلینا، جان فراست و آندریاس شریمپف، اقتصاددانان BIS تهیه شده است، خطرات مرتبط با ارزهای دیجیتال و گزینه‌های مختلف در دسترس تنظیم‌کننده‌ها و بانک‌های مرکزی برای رسیدگی به این ریسک‌ها را مورد بحث قرار می‌دهد.

نویسندگان “سه خط عمل بالقوه” را تشریح کردند :

  • اولین مورد «ممنوع کردن فعالیت‌های رمزنگاری خاص» می باشد.
  • دومین مورد «منزوی کردن کریپتو از tradfi مالی سنتی و اقتصاد واقعی است».

مفهوم امور مالی سنتی یا Tradfi چیست؟ 

نمونه ای از امور مالی سنتی ورود به بانک برای دریافت وام یا استفاده از چک برای برداشت پول نقد از بانک می باشد. TradFi متشکل از بانک‌ های خرده‌ فروشی، تجاری و سرمایه ‌گذاری و فین‌ تک‌ ها (شرکت‌ های فناوری که در امور مالی فعالیت می ‌کنند) است.

  • سوم این است که “بخش را به شیوه ای مشابه تجارت تنظیم کنید.” با این حال، این گزارش تصریح می‌کند که این سه گزینه متقابلاً انحصاری نیستند و می‌توانند «به‌طور انتخابی برای کاهش خطرات ناشی از فعالیت‌های ارزهای دیجیتال» ترکیب شوند.

اقتصاددانان BIS در حالی که اشاره می کنند که بازارهای رمزنگاری «یک سری رونق و رکود قابل توجه را تجربه کرده اند، که اغلب منجر به ضررهای زیادی برای سرمایه گذاران می شود»، به این نتیجه رسیدند که «این شکست ها تاکنون به سیستم مالی سنتی یا اقتصاد واقعی سرایت نکرده است». با این حال آنها هشدار دادند:

هیچ اطمینانی وجود ندارد که آنها در آینده این کار را انجام ندهند، زیرا defi (مالی غیرمتمرکز) و tradfi بیشتر در هم تنیده می شوند.

گزارش BIS در پایان می‌گوید: “مقامات اکنون می‌توانند انواع رویکردهای سیاستی را در نظر بگیرند و در عین حال برای بهبود سیستم پولی موجود در جهت منافع عمومی تلاش کنند.”

نظر شما در مورد توصیه‌های سیاست رمزنگاری اقتصاددانان BIS چیست؟ در بخش دیدگاه آکادمی بیتریوم با ما همراه باشید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقالات مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00