بیل گیتس : ارزهای دیجیتال خروجی با ارزشی ندارد

بیل گیتس : ارزهای دیجیتال خروجی با ارزشی ندارد

بیل گیتس: ارز های دیجیتال خروجی با ارزشی نداشته و مانند سایر سرمایه گذاری ها به جامعه اضافه نمی کند

بیل گیتس، یکی از بنیانگذاران مایکروسافت توضیح داده است که چرا مالک بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال نیست. گیتس گفت: “من دوست دارم روی چیزهایی سرمایه گذاری کنم که خروجی ارزشمندی دارند.”

بیل گیتس در مورد ارز های دیجیتال و چرا سرمایه گذاری نمی کند

بیل گیتس، یکی از بنیانگذاران مایکروسافت، نظر خود را در مورد بیت کوین و ارزهای دیجیتال در جلسه ردیت AMA (هر چیزی از من بپرس) پنجشنبه به اشتراک گذاشت.

یکی از سوالاتی که از او پرسیده شد این بود که “نظر شما در مورد بیت کوین و ارزهای دیجیتال چیست؟” گیتس پاسخ داد:

من مالک هیچکدام نیستم. من دوست دارم روی چیزهایی سرمایه گذاری کنم که خروجی ارزشمندی دارند.

وی افزود: ارزش شرکت ها بر اساس نحوه تولید محصولات عالی است. ارزش ارز های دیجیتال دقیقاً همان چیزی است که دیگران تصمیم می‌گیرند شخص دیگری برای آن بپردازد، تا مانند سایر سرمایه‌گذاری‌ها به جامعه اضافه نشود.

موضع گیتس در مورد ارزهای دیجیتال منعکس کننده موضع برکشایر هاتاوی وارن بافت است. Oracle of Omaha به تفصیل توضیح داد که چرا او در اوایل ماه جاری روی بیت کوین یا ارز دیجیتال سرمایه گذاری نمی کند.

بافت BTC را توضیح داد: «این چیزی تولید نمی‌کند» و اشاره کرد که ۲۵ دلار برای تمام بیت‌کوین در جهان پرداخت نمی‌کند. “با آن چه کنم؟ من باید به هر طریقی آن را به شما بفروشم. هیچ کاری انجام نمی دهد،” او نظر داد.

بیل گیتس: ارزهای دیجیتال خروجی با ارزشی ندارد

بنیانگذار مایکروسافت و رئیس مشترک بنیاد بیل و ملیندا گیتس مدت هاست که از منتقدان بیت کوین و ارزهای دیجیتال بوده است.

در فوریه سال گذشته، او گفت که مالک بیت کوین نیست، و افزود که «دیدگاهی خنثی» دارد. با این حال، او همچنین گفت که ارز های دیجیتال یکی از نوآوری‌های فناوری است که جهان بدون آن بهتر است. گیتس خاطرنشان کرد: «روشی که امروزه ارز دیجیتال کار می‌کند، امکان انجام برخی فعالیت‌های مجرمانه را فراهم می‌کند. خوب است که از شر آن خلاص شویم.»

گیتس همچنین درباره مالکیت بیت کوین ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا در فوریه سال گذشته اظهار نظر کرد. یکی از بنیانگذاران مایکروسافت گفت: “الون هزاران پول دارد و بسیار پیچیده است، بنابراین من نگران این نیستم که بیت کوین او به طور تصادفی بالا یا پایین شود.” او هشدار داد: «اگر پول کمتری نسبت به ایلان دارید، احتمالاً باید مراقب باشید.

نظر شما در مورد نظرات بیل گیتس در مورد بیت کوین و ارز دیجیتال چیست؟ در بخش نظرات آکادمی بیتریوم به ما اطلاع دهید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقاله های مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00